Ви шукали: калорійність рису, гречки та інших круп

Такі одвічні питання, як схуднути без дієт чи як харчуватися правильно, переслідують людство вже не один десяток років. Однією з порад, яку дають дієтологи, є врахування калорійності їжі, яку ви споживаєте щодня. Ви просто розбиваєте кількість жирів, білків та вуглеводів, яку маєте спожити за день, на сніданок, обід та вечерю. Але щоб це зробити, варто знати калорійність продуктів, еге ж? Тому я разом з командою вирішив трохи спростити вам завдання та розібратися у калорійності круп та макаронів, які ви готуєте найчастіше. Тепер перед тим, як варити гречку, рис чи кускус, ви з легкістю зможете порахувати кількість калорій, яку будете споживати.

Одразу зазначу, що під час варіння всі крупи збільшуються в об’ємі у кілька разів. Тому й калорійність порції готової каші без додатків буде зменшуватись у порівнянні з сухою крупою. Кінцевий результат залежатиме й від способу приготування: на воді, на молоці чи у бульйоні, а також від тих компонентів, які ви додасте у страву. Тож враховуйте і вершкове масло, і овочі, і м’ясо, які ви хочете покласти до готової каші, вони будуть збільшувати загальну калорійність.

Калорійність гречки

Калорійність гречки

Гречка є однією з найулюбленіших круп в українців. Багато хто готує її хоча б раз на тиждень, або й частіше. Скільки калорій у каші залежить від способу приготування. У 100 г сухої гречки може міститися від 306 до 343 ккал. Точна кількість залежить від виду гречки, умов, в яких вона вирощувалась, тому більш точну кількість калорій у гречці перевірте на пакованні.

Калорійність рису

Калорійність рису

Рис – один з найпоширеніших злаків у всьому світі. В Азії його називають другим хлібом та обов’язково їдять щодня. В Україні він теж дуже розповсюджений. Скільки калорій в сухому рисі залежить від його сорту, бо їх існує чимало: круглозернистий, басматі, жасмин тощо. Тому калорійність рису варіюється від 322 до 344 ккал, тому теж зважайте на інформацію на пакованні.

Калорійність булгура

Калорійність булгура

Якщо ви вважали, що булгур – це якийсь окремий злак, то ні. Це твердий сорт пшениці, яку піддають дії пари та подрібнюють на частини. Калорійність сухого булгура становить від 342 до 379 ккал, більш точно ви побачите на пакованні.

Калорійність вівсянки

Калорійність вівсянки

Вівсянку на сніданок готують не лише на Туманному Альбіоні, а у багатьох країнах, і Україна не є виключенням. Солодка чи солона, вона чудово смакує в будь-якому випадку. Скільки калорій у вівсянці залежить від багатьох факторів. Зерна вівса обробляють парою та сплющують, так робляться вівсяні пластівці. Але вони можуть відрізнятися за ступенем очищення, товщиною, часом розпарювання. Відповідно калорійність сухої вівсянки коливається від 305 до 381 ккал.

Калорійність кускуса

Калорійність кускуса

Кускус можна назвати однією з найцікавіших круп, адже спосіб його виготовлення досить незвичний. Зовні вона трохи нагадує пшоно, але її основою зазвичай є манка, тобто фактично оброблена певним чином пшениця. Найбільшою популярністю кускус користується в північноафриканських країнах, на Середземномор’ї та Близькому Сході. В Україні також можна знайти кускус на полицях будь-якого великого супермаркету. Скільки калорій у кускусі багато в чому залежить від процесів виробництва, тому варіюватися може від 320 до 376 ккал, детальніше подивіться на пакованні.

Калорійність перловки

Калорійність перловки

Перловку ми частіше за все звикли бачити у супі, але й каші та салати з нею чудові. Скільки калорій у перловці може залежати від того, як добре були відшліфовані зерна ячменю. Тому калорійність сухої крупи десь в межах від 317 до 352 ккал, звертайте увагу на інформацію на пакованні.

Калорійність кукурудзяної крупи

Калорійність кукурудзяної крупи

Кукурудзяна крупа виробляється із зерен кукурудзи методом подрібнення й шліфування. Скільки калорій у кукурудзяній крупі залежить від ступеня помелу, яких існує аж п’ять. Тому і калорійність її варіюється в межах від 327 до 337 ккал.

Калорійність макаронів

Калорійність макаронів

Наостанок я розкажу ще і про макарони. Так, це зовсім не крупа, але їмо ми їх так само часто. Для приготування пасти раджу обирати макарони з твердих сортів пшениці, адже вони мають меншу калорійність. У сухому продукті вона складає 250-350 ккал на 100 г, а точну інформацію ви, як і завжди, знайдете на пакованні виробу.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...