Про нас

Евгений Клопотенко

ЄВГЕН КЛОПОТЕНКО

Євген Клопотенко народився у звичайній родині, яка не мала жодного відношення до кулінарії. Невідомо, як би склалася його подальша доля, якби у 1991 році бабуся Євгена не переїхала до Великобританії та не запросила його пожити у неї. Там Євген відкрив для себе абсолютно новий світ, починаючи від величезного вибору продуктів у супермаркетах, закінчуючи іншою культурою харчування. Після Великобританії Євген ненадовго опинився в Італії, де познайомився з дивовижною італійською кухнею і зрозумів, що готувати, ставитися до їжі та жити потрібно зовсім інакше.
Пізніше Євген працював офіціантом в ресторанах Німеччини, США та України. І ось, стоячи одного разу на кухні та спостерігаючи за роботою кухарів, він вперше за більш ніж 20 років усвідомив, що хоче готувати. Євген почав вчитися цьому самостійно. Спочатку це мало розважальний характер: разом із друзями Євген створив кулінарне змагання CookWars, яке пізніше переросло у масштабне шоу в одному з ресторанів Києва.
Тоді ж Євген познайомився з Денисом, разом з яким пізніше заснував «Гастромайстерню Confiture», головною ідеєю якої було зробити звичайну їжу смачнішою.

Евгений Клопотенко - биография

Далі був «МастерШеф». Перемога в цьому шоу – важливий етап, який допоміг Євгену здійснити його масштабні проєкти. Завдяки цій перемозі він зміг вийти на наступний професійний рівень – навчання у французькій школі кулінарії Le Cordon Bleu.
Головна мета Євгена – поліпшення культури харчування в Україні та популяризація української кухні за кордоном. Всі його проєкти спрямовані на це. Кожен з них торкається окремої галузі культури харчування, щоб максимально вплинути на те, що їдять українці. Починаючи з того, що людина готує собі вдома, і закінчуючи тією їжею, яку їй приносять у ресторані.

Евгений Клопотенко - биография 2

У 2016 році Євген запустив проєкт CultFood, в рамках якого займається зміною харчування в українських освітніх закладах, а також зміною професійної освіти кухарів.
У 2018 році в рамках напряму проєкту Нове шкільне харчування був створений та затверджений на офіційному рівні рецептурний збірник зі 110 новими стравами для шкільних їдалень. Сьогодні за новим рецептурним збірником готують у майже 5000 шкіл по всій країні.
У 2020 році завдяки активній позиції Євгена питання покращення харчування в освітніх закладах України було підняте на державний рівень. Протягом 2020-2021 років відбулися значні зміни у законодавчих нормах, які регулюють харчування дітей у навчальних закладах: ухвалено новий Санітарний регламент та Порядок і норми харчування у закладах освіти, розроблені методичні рекомендації щодо здійснення закупівель, активно виділяються кошти на переобладнання їдалень та впроваджується НАССР. В рамках робочої групи Євген та команда CultFood розробили збалансоване та сучасне чотиритижневе меню для шкільних їдалень.

Евгений Клопотенко - биография 3

Також у 2020 році Євген підписав меморандум про співробітництво з Міністерством освіти і науки України та став амбасадором реформи профосвіти. Наразі Євген займається реформою кухарської освіти в одному з кулінарних коледжів Києва, який в майбутньому стане прикладом для зміни інших подібних навчальних закладів, а професія кухаря стане популярною та престижною.
У 2019 році Євген випустив свою першу книгу: «Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати». До неї увійшли кращі авторські рецепти. Книга повністю відповідає місії Євгена – поліпшити культуру харчування. Щоб приготувати страву, після якої хочеться жити, не потрібно витрачати багато коштів і часу. І страви, які є в книзі, це доводять.
Окрема пристрасть Євгена – українська кухня. Він займається постійним пошуком та модернізацією старовинних українських рецептів. Частину з уже адаптованих та перевірених Євгеном страв можна знайти у другій книзі шеф-кухаря «Зваблення їжею з українським смаком».

Евгений Клопотенко - биография 4

У березні 2019 року Євген разом з Інною Поперешнюк відкрили у Києві ресторан «Сто років тому вперед», який презентує принципово нову сучасну форму української кухні. При розробці концепції ресторану Євген поставив собі за мету показати, якою б українська кухня була, якби не Радянський Союз, і зруйнувати стереотипи про те, що українська їжа – це тільки борщ і вареники.

Евгений Клопотенко - биография 5

6 жовтня 2020 року за ініціативи Євгена Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України внесла український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Щоб внесення борщу до цього переліку відбулося, Євгену знадобилося близько 1,5 років. Ним було здійснено декілька борщових експедицій по всій країні, в рамках яких були зібрані десятки родинних рецептів борщу з різних куточків України. Також був відзнятий відеоматеріал, який 2020 року вийшов на великі екрани, як документальний фільм «Борщ. Секретний інгредієнт». У березні 2021 року Україна подала офіційну заявку на визнання борщу частиною нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Евгений Клопотенко - биография 6

Робота Євгена над поліпшенням гастрономічної культури в Україні та популяризацією української кухні у світі отримала і міжнародне визнання. У квітні 2021 року Євген Клопотенко увійшов до авторитетного міжнародного списку 50 Next – переліку професіоналів, які змінюють майбутнє гастрономії, від міжнародного рейтингу найкращих ресторанів світу The World’s 50 Best Restaurants.

Евгений Клопотенко - биография 7

ПРОЄКТИ ЄВГЕНА КЛОПОТЕНКА

● Співвласник і бренд-шеф ресторану «100 років тому вперед».
● Кулінарний експерт, автор найпопулярнішого в Україні кулінарного сайту klopotenko.com.
● Автор двох кулінарних книг: «Зваблення їжею. 70 рецептів, Які захочеться готувати» та «Зваблення їжею з Українським смаком».
● Автор онлайн-курсу.
● Ідеолог проєкту CultFood.
● Експерт програми «Сніданок з 1+1» (з 2017 року і дотепер).
● Експерт передач «Все буде добре», «Все буде смачно» на каналі СТБ (2016-2018 роки).
● Ведучий телевізійного проєкту «Енеїда» на «UA: Перший» (2018-2020 роки).
● Бренд-шеф ресторану мексиканської кухні ROJO OJO (2016 рік).
● Бренд-шеф мітерії «Здоровий Глузд» (2017 рік).
● Бренд-шеф кафе «Паштет» (2018 рік).
● Засновник компанії з виробництва соусів і варення «Гастромайстерня Confiture».
● Ініціатор внесення борщу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини та подання Україною заявки на визнання борщу частиною нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

  • Оцінити рецепт:
  • 18
  • Поділитися: