Випічка
Популярні рецепти
Всі Рецепти випічки
СЕКРЕТИ СМАЧНОЇ ВИПІЧКИ
Саме ароматна випічка здатна не тільки порадувати смакові рецептори, а й подарувати домівці особливу атмосферу затишку. Дім завжди асоціюється з приємними і теплими спогадами, а ще з вишневими булочками або смачною шарлоткою. Звичайно, випічка – не найпростіше, що можна готувати кожен день. Але з іншого боку, пекарі ще десятки років тому примудрялися робити пишну випічку в печах або просто на каменях! І при цьому вона залишалася смачною! А значить, що з сучасними технологіями, зробити бездоганне тісто труднощів не складе.
Безумовно, будь-яка справа має нюанси і тонкощі. Випічка – не виняток. Тісто під час роботи вимагає багато уваги і точності. Але цього абсолютно реально навчитися! І якщо слідувати простим порадам, то створювати кулінарні шедеври не так і складно.
ОТЖЕ, ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ДОСЯГТИ УСПІХУ У ВИПІЧЦІ – ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЦІ НЮАНСИ:
- починайте готувати за кілька годин до подачі;
- враховуйте температуру компонентів, з яких ви плануєте готувати;
- звертайте увагу на точну кількість продуктів при випічці. Пам’ятайте, що десерти обожнюють точність, і це також впливає і на тісто;
- духовка повинна знаходитися закритою при випіканні.
Кожен з нюансів потребує окремої уваги. Адже тоді, коли ви дотримуєтеся правил, у вас вийде ніжна та ароматна випічка, яка буде радувати і вас, і всю родину. І, безумовно, випічка повинна залишатися ще і максимально простою. Але, слід відмітити, що в своїй більшості рецепти нескладні, і замісити смачне тісто під силу кожному.
ЧОМУ ВИПІЧКОЮ ПОТРІБНО ЗАЙМАТИСЯ ЗАЗДАЛЕГІТЬ
Випічка потребує повільних процесів – тісто потребує часу, щоб піднятися (або охолонути) перед випіканням, не можна готувати з продуктів, які ви тільки що дістали з холодильника … Поки ви відволікаєтеся на другорядні процеси, тісто встигне зіпсуватися. А рецепти вимагають детального вивчення, перед тим як ви приступите до самого процесу.
ЩОБ ВИ НЕ БІГАЛИ ПО КУХНІ, А ПЕЧИВО АБО ПИРІГ НЕ ПЕРЕТВОРИЛИСЯ НА ТВЕРДІ Й ПОЗБАВЛЕНІ СМАКУ, ВИ:
- читайте рецепти до кінця та переконайтеся, що у вас є необхідні продукти;
- підготуйте потрібні девайси – міксер, блендер, наприклад;
- якщо у вас немає якогось інгредієнта, ще на стадії підготовки придумайте йому повноцінну заміну. Але існують і рецепти, де головні інгредієнти замінять не варто, адже це позначиться на смаку.
ЯКА ОПТИМАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА ПРОДУКТІВ ПРИ ВИПІЧЦІ
Саме на цій стадії більшість з нас припускаються помилок. Адже навіть температура яєць чи молока може зіпсувати пиріг або булочки!
Рецепти в більшості включають в себе молочні продукти (молоко, йогурт, кефір) і яйця – вони повинні постояти при кімнатній температури. Саме завдяки такій температурі, всі продукти добре поєднуються і текстура суміші буде однорідною, кремовою. Саме так ви зможете замісити гарне тісто і отримати хороший результат. До того ж, потрібно пам’ятати, що білки кімнатної температури краще збиваються і збільшуються в обсязі. А яка пишна випічка без добре збитих білків?
Виняток – вершкове масло. Практично всі рецепти мають його в своєму складі. А то, в якому вигляді його вводити в тісто, грає дуже велику роль.
ЯК ПІДГОТУВАТИ МАСЛО ДЛЯ ВИПІЧКИ:
- розм’якшене масло (це зустрічається найчастіше, його легко збивати з цукром в піну. Рецепти з таким маслом найбільш популярні. Але масло повинно досягти такої консистенції саме, його не можна розморожувати. Якщо ви його розігрієте, то ваше печиво, бісквіт або будь-яка інша випічка буде жирною і важкою);
- охолоджене (при збиванні не тане і тісто стає листковим. Найчастіше зустрічається для коржів або листкових пирогів).
- розтоплене і тепле (якщо додати гаряче, то яйця згорнутися. Саме тому воно повинно злегка охолонути. Найчастіше використовують для брауні).
ЧОМУ ВИПІЧКА ЛЮБИТЬ ТОЧНІ ПРОПОРЦІЇ?
Запам’ятайте, що у вас ніколи не вийде ідеальна випічка, якщо ви зважуєте все на око. Рецептів випічки потрібно строго дотримуватися, навіть зайві 50 гр можуть зіпсувати кінцевий результат. Наприклад, навіть зайва чашка борошна зробить вашу випічку сухою і твердою, а ми ж хочемо, щоб вона залишалася смачною.
Але навіть у вимірі присутні свої нюанси. Рецепти випічки нескладні, як може здатися на перший погляд.
ЯК ВІДМІРЯТИ ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ ВИПІЧКИ:
- сухі інгредієнти для випічки вимірюйте мірними кружками або ложками (обов’язково, без гірок);
- для рідких використовуйте мірну склянку;
- обзаведіться вагами, так ви зможете досягти досконалості і випічка буде завжди виходити. Адже міряючи щось чашкою помилитися легше, ніж якщо ви будете користуватися вагами. Рецепти часто включають в себе грами, а ваги вам допоможуть не помилитися.
ЧОМУ ВИПІЧКА НЕ ЛЮБИТЬ ВІДКРИТОЇ ДУХОВКИ?
Якщо ви будете відкривати духовку під час приготування, то випічка може “впасти” або не «піднятися” вчасно. Це пов’язано з тим, що випічка повинна перебувати постійно в одній і тій же температурі при готуванні. А якщо ви будете відкривати дверцята – то порушите цей баланс.
Якщо вам дуже треба перевірити ступінь готовності, то витягніть деко назовні і закрийте духовку. Поки випічка зовні проткніть її дерев’яною паличкою, якщо вона виявиться не готовою – помістіть її назад. Так ви зможете уникнути негативних наслідків.
ІДЕАЛЬНА ВИПІЧКА – СЕКРЕТИ ПРИГОТУВАННЯ:
- розведений крохмаль додасть пишності булочкам і печиву, якщо його додати в тісто;
- перед тим, як замішувати тісто, завжди просівають борошно;
- якщо кухня, де ви замішує тісто, добре не захищена від протягів – тісто покриється скоринкою і випічка буде не такою пишною смачною;
- тісто не любить мокрі руки, кожен раз приступаючи до роботи з ним витирайте руки насухо;
- не додавайте багато цукру. Інакше ваша випічка швидко стане рум’яною і швидше пригорить і вже ніякі ідеальні рецепти вас не врятують;
- тісто не повинно довго стояти, оптимально – 2-3 години в теплі.
Як бачите, домашня випічка та її рецепти – нескладні. А ідеальне тісто можна замісити і самостійно, знаючи лише кілька невеликих секретів. Нехай у вашому домі завжди пахне шарлоткою, булочками з корицею або смачним пирогом з маком. Живіть смачно і не відмовляйте собі в задоволенні побалувати себе смачною їжею!