Європейська

ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Що розуміти під позначенням європейська кухня? У Європі багато країн, кожна з яких має свою, самобутню і красиву кулінарну історію та культуру, які відрізняються між собою і мають характерні риси. Але європейська кухня – це спільність європейських традицій кулінарії, узагальнення кухонь всіх європейських країн. Чи складно це? Що можна об’єднати і як з’єднати не поєднувані рецепти, яких напевно вистачає на просторах Європи? Яка ж вона, європейська кухня?

Під європейською кухнею розуміється характерне для кухонь всіх країн Європи. Це:

  • Достаток м’яса
  • Велика кількість овочевих страв
  • Другорядність спецій і приправ
  • Соуси в європейській кухні значаться не на першому місці серед страв
  • Широке застосування яєць
  • Велика кількість випічки і страв із пшеничного борошна
  • Наявність аперитиву або якісного алкоголю під супровід трапези.

У той час, як жителі Азії і Сходу в величезній кількості використовують прянощі для посилення смаку і тим самим надають своїм стравам національний колорит і відмінну в усьому світі рису, європейська кухня відрізняється тим, що спеціям відводиться вторинна роль. У будь-якій страві чітко відчувається смак головних інгредієнтів, а спеції підбираються так, щоб підкреслити його або зв’язати з відтінками смаків інших продуктів, що є у страві.

Так само йдуть справи і з соусами. Вони ніколи не стоять на чолі рецепта. Вони є всього лише доповненням до страви. Багато які соуси з плином часу відокремлюються від загального рецепта, зазнають деяких змін, і перетворюються в самостійну окрему страву

Звичайно ж, європейська кухня об’єднує кухні безлічі країн. І кожна з них відрізняється від інших. У деяких країнах в рецептах переважає риба, в інших м’ясо, в третіх овочі. Найчастіше на це впливає розташування тих чи інших регіонів, близькість до моря або особливості ландшафту і клімату. Тому і вся європейська кухня умовно ділиться за територіальною ознакою.

ПІВНІЧНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

До цієї групи належать кухні Англії, Шотландії, Ірландії, Фінляндії, Естонії, Швеції. Грубо кажучи, це симбіоз Прибалтики і Британії. Ці кухні об’єднує любов до риби, морепродуктів і відмінна якість кулінарних інгредієнтів. Також це широке використання коренеплодів і картоплі, як, втім, і інших продуктів з великою кількістю крохмалю у складі. Використання приправ мінімальне. У великій кількості використовується масло, вершки, сметана, молоко.

ПІВДЕННО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Найбільша з усіх груп європейської кухні. До неї відносяться грецька, острівна, італійська, португальська, іспанська, турецька, сербська кухні. Кожна з цих країн має досить виражену кухню. Об’єднання цих країн в єдину групу сталося, в основному, територіально, а також завдяки схожості в плані клімату і місцевих продуктів. У всіх цих південних країнах в достатку цілий рік свіжі овочі та фрукти, тому страви готуються тільки з найсвіжіших сезонних продуктів. Культ вина, сиру, молочних продуктів, салатів, велика кількість риби і морепродуктів, легкі десерти і використання оливкової олії – ось те, що відрізняється південно-європейську кухню.

ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Сюди відносять кухню Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Словенії та Румунії, а також частково Німеччини та Австрії. Справа в тому, що кухні цих країн сформувалися під величезним впливом німців та австрійців. Тому вони дуже схожі і практично невіддільні одне від одного. У великій кількості готується м’ясо, зокрема, свинина і птиця, ковбаски, сосиски, готуються гарячі овочеві страви. Також характерна випічка, домашня і якісна, невелика кількість приправ.

СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Дуже цікава група європейської кухні, особлива тим, що об’єднала дуже різні кухні: України, Грузії, Росії, Молдавії, татар, болгар, вірмен і білорусів. Вони дуже відрізняються між собою. Грузинська і вірменська кухня більш пікантні, гострі, з великою кількістю приправ, м’яса, горіхів і фруктів. Наша ж кухня більш спокійна, відрізняється переважанням овочевих страв, безліччю виробів з тіста, великим асортиментом супів і використовуваних круп.

ЗАХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Сюди входять кухні Голландії, Франції, Швейцарії та Бельгії, і частково Німеччини та Австрії. Це сири, салати, паштети, в рівній мірі використовується і м’ясо, і риба. До їжі часто подають вино або пиво, а кулінарна культура практично виключає швидке споживання їжі і наявність фаст-фуду. Саме у Франції з’явився суп з прозорим бульйоном, а сир має значення не тільки інгредієнта або закуски, а й десерту.

Європейська кухня дуже популярна у всьому світі. Всі країни в захваті від гуляшу, пива, вареників, млинців, звичних для нас салатів, закусок. До того ж, вона дуже здорова і різноманітна. Ресторани європейської кухні дуже успішні і відрізняються багатим асортиментом. У будь-якій країні світу ви з легкістю знайдете заклад, де зможете замовити улюблені страви. І вже тим більше непростимо не готувати всі ці чудові рецепти європейської кухні будинку, балувати себе, рідних. Адже це так просто і легко! Особливо, з моєю допомогою. На сайті Євгена Клопотенко ви знайдете величезну кількість ідей і рецептів, що приготувати на кожен день або на свято, знайдете поради з кулінарії або підготовці інгредієнтів, їх вибору та зберігання. Долучайтеся до багатого світу кулінарії разом зі мною!

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз