Європейська кухня

ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Що розуміти під позначенням європейська кухня? У Європі багато країн, кожна з яких має свою, самобутню і красиву кулінарну історію та культуру, які відрізняються між собою і мають характерні риси. Але європейська кухня – це спільність європейських традицій кулінарії, узагальнення кухонь всіх європейських країн. Чи складно це? Що можна об’єднати і як з’єднати не поєднувані рецепти, яких напевно вистачає на просторах Європи? Яка ж вона, європейська кухня?

Під європейською кухнею розуміється характерне для кухонь всіх країн Європи. Це:

  • Достаток м’яса
  • Велика кількість овочевих страв
  • Другорядність спецій і приправ
  • Соуси в європейській кухні значаться не на першому місці серед страв
  • Широке застосування яєць
  • Велика кількість випічки і страв із пшеничного борошна
  • Наявність аперитиву або якісного алкоголю під супровід трапези.

У той час, як жителі Азії і Сходу в величезній кількості використовують прянощі для посилення смаку і тим самим надають своїм стравам національний колорит і відмінну в усьому світі рису, європейська кухня відрізняється тим, що спеціям відводиться вторинна роль. У будь-якій страві чітко відчувається смак головних інгредієнтів, а спеції підбираються так, щоб підкреслити його або зв’язати з відтінками смаків інших продуктів, що є у страві.

Так само йдуть справи і з соусами. Вони ніколи не стоять на чолі рецепта. Вони є всього лише доповненням до страви. Багато які соуси з плином часу відокремлюються від загального рецепта, зазнають деяких змін, і перетворюються в самостійну окрему страву

Звичайно ж, європейська кухня об’єднує кухні безлічі країн. І кожна з них відрізняється від інших. У деяких країнах в рецептах переважає риба, в інших м’ясо, в третіх овочі. Найчастіше на це впливає розташування тих чи інших регіонів, близькість до моря або особливості ландшафту і клімату. Тому і вся європейська кухня умовно ділиться за територіальною ознакою.

ПІВНІЧНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

До цієї групи належать кухні Англії, Шотландії, Ірландії, Фінляндії, Естонії, Швеції. Грубо кажучи, це симбіоз Прибалтики і Британії. Ці кухні об’єднує любов до риби, морепродуктів і відмінна якість кулінарних інгредієнтів. Також це широке використання коренеплодів і картоплі, як, втім, і інших продуктів з великою кількістю крохмалю у складі. Використання приправ мінімальне. У великій кількості використовується масло, вершки, сметана, молоко.

ПІВДЕННО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Найбільша з усіх груп європейської кухні. До неї відносяться грецька, острівна, італійська, португальська, іспанська, турецька, сербська кухні. Кожна з цих країн має досить виражену кухню. Об’єднання цих країн в єдину групу сталося, в основному, територіально, а також завдяки схожості в плані клімату і місцевих продуктів. У всіх цих південних країнах в достатку цілий рік свіжі овочі та фрукти, тому страви готуються тільки з найсвіжіших сезонних продуктів. Культ вина, сиру, молочних продуктів, салатів, велика кількість риби і морепродуктів, легкі десерти і використання оливкової олії – ось те, що відрізняється південно-європейську кухню.

ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Сюди відносять кухню Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Словенії та Румунії, а також частково Німеччини та Австрії. Справа в тому, що кухні цих країн сформувалися під величезним впливом німців та австрійців. Тому вони дуже схожі і практично невіддільні одне від одного. У великій кількості готується м’ясо, зокрема, свинина і птиця, ковбаски, сосиски, готуються гарячі овочеві страви. Також характерна випічка, домашня і якісна, невелика кількість приправ.

СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Дуже цікава група європейської кухні, особлива тим, що об’єднала дуже різні кухні: України, Грузії, Росії, Молдавії, татар, болгар, вірмен і білорусів. Вони дуже відрізняються між собою. Грузинська і вірменська кухня більш пікантні, гострі, з великою кількістю приправ, м’яса, горіхів і фруктів. Наша ж кухня більш спокійна, відрізняється переважанням овочевих страв, безліччю виробів з тіста, великим асортиментом супів і використовуваних круп.

ЗАХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ

Сюди входять кухні Голландії, Франції, Швейцарії та Бельгії, і частково Німеччини та Австрії. Це сири, салати, паштети, в рівній мірі використовується і м’ясо, і риба. До їжі часто подають вино або пиво, а кулінарна культура практично виключає швидке споживання їжі і наявність фаст-фуду. Саме у Франції з’явився суп з прозорим бульйоном, а сир має значення не тільки інгредієнта або закуски, а й десерту.

Європейська кухня дуже популярна у всьому світі. Всі країни в захваті від гуляшу, пива, вареників, млинців, звичних для нас салатів, закусок. До того ж, вона дуже здорова і різноманітна. Ресторани європейської кухні дуже успішні і відрізняються багатим асортиментом. У будь-якій країні світу ви з легкістю знайдете заклад, де зможете замовити улюблені страви. І вже тим більше непростимо не готувати всі ці чудові рецепти європейської кухні будинку, балувати себе, рідних. Адже це так просто і легко! Особливо, з моєю допомогою. На сайті Євгена Клопотенко ви знайдете величезну кількість ідей і рецептів, що приготувати на кожен день або на свято, знайдете поради з кулінарії або підготовці інгредієнтів, їх вибору та зберігання. Долучайтеся до багатого світу кулінарії разом зі мною!

Завантаження...