Любов існує. Вона втілена в кожній українській страві, в кожному шматочку, ложці та виделці. Ми так виховані, що смачно нагодувати родину – це не просто необхідність задовільнити природну потребу в їжі, а й прояв турботи, доброти та ввічливості.
Наша українська кухня дивовижна та різноманітна. Вона несе в собі силу та незламність поколінь – її забороняли, а люди відроджували знову і знову. Мене часто питають, як смакує Україна? Всі страви в одній добірці неможливо зібрати, бо їх безліч, але є дуже знакові, які асоціюються з кожним із нас. Тому – готуємо, бо тільки так ми збережемо свою кулінарну спадщину і те, що нас відрізняє від інших.
Сімейний борщ
Найпопулярніша перша українська страва і візитівка України – борщ! Наваристий, ароматний і такий густий, щоб ложка стояла. Його традиційно подають зі сметаною та сальцем, гірчицею та пухкими пампушками із часником та зеленю. Хоча, сало доречне завжди й не тільки до борщу! Я впевнений, що кожна українська родина має свій сімейний рецепт і я хочу поділитися своїм. У кожного з моїх батьків є свій підхід до приготування першої страви, а я вирішив поєднати все в одній й у мене вийшов наш сімейний борщ на свинячих ребрах та з квашеними томатами. Якщо готуєте влітку, обов’язково додайте пучок кропиви, взимку можна обійтися і без нього.
Голубці з грибами
Голубці в Україні – це і повсякденна, і святкова страва. В капустяний лист загортають найсмачнішу начинку – рис чи гречку з фаршем, додають різні гриби, або роблять з картопляним пюре тощо. Ці всі поєднання ви знайдете у мене на сайті, а зараз я пропоную зробити голубці з грибами в духовці. Які ж вони ароматні! Розрізаєте один навпіл, всередину додаєте ложку сметани та починаєте смакувати. Ідеально!
Деруни на крупній тертці
Золотаві деруни зі сметаною – окремий вид задоволення. Для них не потрібен особливий привід, бо готувати їх дуже просто та швидко. Та й кілька картоплин завжди вдома є. Пропоную зробити деруни на крупній тертці з яйцем. Коли будете натирати картоплю й цибулю, робіть це почергово. Спочатку трохи цибулі, потім картоплю, і так далі. Це потрібно для того, щоб картопля не темніла.
Банош з бринзою та шкварками
Банош – страва з кукурудзяної крупи – душа Закарпаття. Слава про нього давно рознеслася всією Україною. Раніше його готували лише чоловіки та мішали тільки дерев’яною ложкою в один бік. Зараз – варять усі! Банош готують на свята, як гарнір до м’ясних та рибних страв на обід чи вечерю. Страва настільки популярна, що не вимагає особливого приводу, хоча заради справедливості варто сказати, що на Закарпатті у кожного поважного господаря є у дворі спеціально облаштоване місце для його приготування. Пропоную зробити банош з бринзою та шкварками на сметані та вершках. І не чекайте, з жару подавайте до столу.
Вареники з сиром та маком
Ми, українці, можемо вигадати найоригінальніші начинки для вареників. А ще зварити їх у воді, приготувати на парі чи підсмажити до добре рум’яної апетитної скоринки. Ми відчуваємо цю страву, вона рідна, тому і невдалих поєднань я ще не зустрічав. Мені захотілося приготувати не просто вареники з сиром, а додати ще хрумкого маку та подати зі сметанковим соусом та цедрою лимона. Пропоную зібратися великою родиною та провести час разом – наліпити вареників з сиром та маком, бо такі традиції – це те, що нас об’єднує, а в єдності – наша сила.
Галушки з сиром та гарбузом
Відварені шматочки тіста, які подають зі шкварочками, смаженою цибулькою, посипають твердим та кисломолочним сиром. Це і є наші українські галушки. Ще їх додають у суп та борщ, щоб збагатити смак перших страв. Я пропоную взяти солодкий гарбуз, зварити, зробити з нього пюре та додати до тіста на галушки. Вони вийдуть дивовижними. Спробуйте! Подавайте галушки з сиром та гарбузом гарячими.
Зіньківська ковбаса
Запечена в духовці домашня ковбаска – ще одна з популярніших українських страв. Якщо вам захотілося приготувати автентичний рецепт – пропоную зіньківську ковбасу, яка має особливості, що точно вразять вас і ваших гостей. Після запікання обов’язково розкладіть її на лугове сіно, щоб надати неймовірного аромату. Потім відрізайте шматочки та їжте з м’якеньким хлібом, занурюйте в міцну гірчицю чи хрін.
Буженина
Яке свято без буженини – запеченого соковитого шматка м’яса з часником? Хоча цю страву в Україні готують не тільки, коли є привід, а й просто так. Пропоную взяти свинину, відварити її трохи з часником, а потім запекти в пергаментному папері, щоб зберегти всі соки. Відмінна риса буженини – скоринка. Тому змішайте мед з гірчицею, обмажте зверху м’ясо та запікайте, поки поверхня не стане золотавою.
Чебуреки на заварному тісті
Відкушуєш шматочок чебурека, а всередині соковита м’ясна начинка. Якщо закрити очі, то уява перенесе в літо – на узбережжя Чорного чи Азовського моря. І одразу стає приємно на душі, у вас так само? Я пропоную приготувати чебуреки на заварному тісті з яловичим фаршем. Подавайте їх просто так чи за бажанням з гостренькою аджикою.
Вилківська юшка
Страви з риби дуже популярні в Україні, бо наша країна омивається двома морями, а ще має багато річок, заповнених різноманітною рибою. Тому в кожному куточку готують наваристу та ароматну юшку. Я пропоную взяти коропа та багато овочів і зелені – солодкий перець, картоплю, томати, часник та петрушку, і перетворити все це на знамениту вилківську юшку – ароматну та насичену.
Холодець зі свинини
Захолоджування – один з методів приготування м’яса, який виник ще за періоду Київської Русі. Звісно, що у ті часи, коли був відсутній холодильник, холодець готували лише взимку. Добре, що у сучасному світі ми можемо не прив’язуватися до пори року та йти на поводу у своїх бажань. Пропоную приготувати холодець зі свинини, який ще називають драглі. Подавайте його з міцною гірчицею, чи зробіть гостренький соус із хріну, перцю чилі та часнику. Ох, як він вдарить у носа, але ви ж цього і прагнете?
Налисники на кефірі
Ви знаєте, яка різниця між млинцями та налисниками? Останні завжди з начинками. Тож, посмажити млинці, поставити на стіл, а кожен сам обере свою найулюбленішу начинку. І вийдуть найсмачніші налисники – суто українська страва. Ось і весь секрет ідеального початку дня. Їх готують на воді та молоці, щоб вийшли тоненькі, а я пропоную млинці на кефірі – вони пухкі та м’які. Є велика ймовірність, що поки будете смажити, вони дивним чином будуть пропадати з тарілки.
Узвар
Найпопулярніший український напій – узвар. Ним запивають улюблені страви, а ще додають, наприклад, в кутю чи засипане. Його готують із суміші сухофруктів – яблук, груш та слив. Я пропоную додати ще розмарин для свіжості та неймовірного аромату. Подавайте узвар прохолодним до столу – так він найкраще смакуватиме.
Готувати – це просто!