Український колорит. Зіньківська ковбаса за всіма правилами

  • Приготування
    2,5 години
  • Порції
    6
  • Складність
    Помірно

Зробити вдома ковбасу – завдання, яке здається нереальним. Але варто один раз спробувати, щоб зрозуміти, наскільки це смачно і беззаперечно затьмарює магазинний варіант.

Не станемо водити вас в оману і скажемо, що трішки мороки буде, але у вас є наш перевірений рецепт, тому за результат ви можете бути впевнені – все вийде з першого разу! Пропонуємо зробити знамениту ковбасу Хмельниччини – зіньківську, яка названа на честь мальовничого села Зіньків, де її готують вже сотні років. Зазвичай, її коптять, але у міських реаліях це зробити непросто, тому ми пішли на маленьку хитрість – запекли в духовці з трісками від фруктових дерев. Це не завадило отримати неймовірний смак. Все виходить чудово, спробуйте! Якщо ви готуєте м’ясну тарілку на свято чи просто хочете чогось цікаво, у пригоді будуть домашні ковбаски з картоплі, інгредієнти для яких зазвичай є вдома в наявності.

Історія приготування зіньківської ковбаси, яка налічує сотні років

Приготування справжньої зіньківської ковбаси – наче магічне дійство, бо для отримання неймовірного смаку кожен етап має значення. Рецепт спеціально розроблений для чудового проєкту Фуд-гід Україною.

Як згадує жителька села Зіньків Галина Бернацька, спочатку кололи свиню, відбирали обов’язково м’якеньке м’ясо та зачищали його від плівок. Потім різали на шматочки розміром приблизно один сантиметр і через збитий коров’ячий ріг начиняли ковбасниці, а далі зав’язували у кінці, щоб утворилося кільце. Після цього розпалювали пічку і бажано, щоб дрова були з черешні, тоді ковбаса виходила неймовірно ароматною. На каміння ставили металеву бочку без дна, зверху підвищували кільця ковбаски й таким чином дим заходив у бочку та відбувався процес копчення. А звідки тоді специфічний та унікальний чорний колір? Бо ковбасу три рази намащували свинячою кров’ю, а далі клали вистигати на солому, щоб підсилити її аромат. Відчуйте зв’язок поколінь та приготуйте наше українське. Чим частіше ми будемо це робити, тим більше пам’ять про страву буде зберігатися. А це важливо – не втрачати спадщину пращурів.

Поради з приготування зіньківської ковбаси

Для приготування зіньківської ковбаси беріть нежирні шматочки свинини – лопатку або задню частину. Зачистьте від плівок та зайвого жиру. Якщо у вас є мелений лавровий лист, використайте його чи добре помніть руками листки. Робіть це ретельно, щоб шматочки були дрібненькими та не порвали кишку в процесі начинення. Чорний перець краще взяти горошком, трішки прогріти його на сухій пательні, а потім подрібнити у ступці. Аромат вас чекає просто вибуховий. Кишки для ковбаси ви знайдете у супермаркеті, зазвичай їх продають в пакованні із сіллю. Тому ретельно їх промийте перед використанням. А кров зможете знайти на ярмарку чи базарі.

Наш рецепт максимально наближений до оригінального, тому після запікання ми поклали ковбасу на сіно, щоб надати їй аромату. Брали паковання із написом «лугове». Зазвичай, таке сіно можна знайти у великих супермаркетах у відділі для домашніх тварин чи у зоомагазинах.

Як приготувати зіньківську ковбасу

Інгредієнти

Зіньківська ковбаса: покроковий рецепт

Крок 1

Зачистьте від плівок та зайвого жиру 1,4 кг свинини. Подрібніть 75 г зубчиків часнику ножем, а 3 лаврові листи добре помніть руками.

Крок 2

Свинину наріжте на однакові шматочки десь по 1 см. Змішайте з подрібненим часником та лавровим листом. Додайте сіль до смаку, 1 ч. л. меленого чорного перцю, влийте 100 мл холодної води та добре перемішайте. Це надасть соковитості ковбасі. Увімкніть розігріватися духовку до 180 градусів.

Крок 3

Промийте 2 м кишки від солі та начиніть м’ясом з прянощами за допомогою спеціальної насадки на м’ясорубку або ручної насадки для начинювання. Кишки заповнюйте щільно, але так, щоб вони не дуже розтягувались, бо можуть лопнути. Шматки ковбаси робіть довжиною не більше 50-60 см, щоб їх було зручно викладати на деко. 

Крок 4

Викладіть ковбасу на деко, застелене пергаментом, поряд покладіть тріску з фруктових дерев – вона надасть ковбасі приємного аромату.  

Крок 5

Запікайте ковбасу 1,5 години за температури 180 градусів. За 10 хвилин після початку приготування, дістаньте деко рівномірно змастить ковбасу свинячою кров’ю за допомогою кулінарного пензлика та поверніть до духовки. Повторюйте цей процес ще 2 рази: через 10-15 хвилин і за 20 хвилин до кінця приготування.  Всього знадобиться 200 мл.

Крок 6

Розкладіть сіно на металеву тацю, а на нього викладіть теплу ковбасу з духовки, щоб додати аромату. Після того, як вона остигне подавайте на стіл одразу, а все що не з'їли, зберігайте у холодильнику. 

Зіньківська ковбаса
Зіньківська ковбаса
Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...