А ви знали, що селен є важливим мікроелементом для забезпечення правильної роботи антиоксидантної системи організму та щитоподібної залози? Це означає, що захищає клітини від деяких видів раку та знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Ми вже розбирали більш детально користь селена на організм, а тепер я пропоную добірку страв, які багаті цим мікроелементом.
Добова норма селену
Добова норма селену різна для вікових категорій. Приблизна добова кількість для дорослої людини – від 40-55 мкг мікроелементу. В період вагітності та годування груддю кількість його збільшується від 60-70 мкг. Але варто проконсультуватися з сімейним лікарем та ні в якому разі не приймати добавки селену самостійно. Навзамін я пропоную вам регулярно готувати страви з селеном, щоб смачно та природньо наповнювати організм цим корисним елементом.
Добірка страв з селеном
Рекордсменом по вмісту селену є бразильський горіх, а також яловичина, яловича печінка, курка, сардини, тунець та креветки. Приготуйте із цими продуктами смачні та оригінальні страви.
Тартар з яловичини
Рецепт тартару з яловичини вразить справжніх поціновувачів цієї страви та буде ідеальним з першої спроби. М’ясо поєднується з каперсами, гірчицею, лимоном та вустерським соусом, щоб на столі у вас була вишукана та смачна страва. Приготувати тартар вдома – доволі легко, особливо якщо скористаєтеся моїм рецептом. До того ж, яловичина – гарне джерело селену, в 100 г міститься 100 мкг цього мікроелементу.
Буженина з індички
Я точно знаю, що українці обожнюють м’ясо, тому і пропоную приготувати буженину з індички, яка виходить дуже соковитою та ніжною. А секрет простий – запечемо її в йогурті. Готову буженину наріжете шматочками та викладете на бутерброд, чи подасте з аджикою, хріном або гірчицею. Смакота, до того ж в 100 г індички 93 мкг селену.
Печеня із сардинами
Якщо ви звикли, що печеня – це страва з м’яса та овочів, настав час розширити ваші кулінарні знання. До цього тандему додайте ще солоні сардини, які багаті селеном. В 100 г міститься 135 мкг цього мікроелементу. Вони запечуться та стануть дуже ніжними. Подавайте печеню з сардинами з овочевим салатом на обід чи вечерю.
Салат з тунцем та картоплею
Баночка тунця вдома виручає, коли хочеться приготувати простий обід чи вечерю. А тепер ви знаєте, що ця риба містить ще чимало селену – в 100 г 276 мкг мікроелементу. Пропоную поєднати його з відвареною картоплею та зеленим горошком, а заправити соусом айолі. Його насичений смак об’єднує інгредієнти страви, але при цьому жоден не затьмарює. У вас вийде дуже смачний салат з тунцем та картоплею, на який витратите до пів години часу.
Котлети з яловичої печінки
Якщо мова заходить про котлети, то першими згадуються м’ясні, смажені на пательні. Я пропоную внести різноманіття в щоденне меню та приготувати котлети з яловичої печінки – соковиті всередині та дуже хрумкі зовні. А ще в 100 г печінки міститься 84 мкг селену. Подайте їх разом із ніжним картопляним пюре, відвареною гречкою чи макаронами. Також вони смакують з овочами та зеленню. Тримайте рецепт в пам’яті, коли знову захочете котлеток, але не таких, які звикли їсти.
Паста з креветками
Тільки уявіть, як ніжні вершки огортають креветки та спагеті, створюючи оксамитову текстуру, пармезан посилює смак, а петрушка надає свіжості. Вимальовується ідеальний рецепт пасти з креветками, який стане у пригоді для сімейного обіду, посиденьок з друзями та романтичної вечері. До того ж, креветки – це не тільки смачно, ай гарне джерело селену. В 100 г – 120 мкг мікроелементу.
Запечена курка
Я знаю, як зробити курку напрочуд соковитою з рум’яною скоринкою. Запечіть її з вершковим маслом. Ось і весь секрет смачної страви. Щоб до неї не готувати окремо гарнір, додайте на деко ще картоплю. Не відкладайте приготування запеченої курки на вихідні: це хоч і займає час, але робити її доволі просто. Та й нащо так довго чекати, живемо тут та зараз, не відмовляймо собі у простих радощах. Та й в 100 г курки міститься приблизно 66 мкг селену.
Готувати – це просто!
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.