Візерунок українських традицій: добірка смачних страв до Дня Незалежності від Євгена Клопотенка

Їжа – один з надзвичайно важливих чинників пізнання культури, звичаїв і традицій нації.  Через смак страв можна зрозуміти країну, наблизитися до її душі та дізнатися, чим живе народ. До Дня Незалежності України ми нагадуємо всім, як важливо вміти готувати традиційні страви, адже це не лише ДНК нації, а й чудовий спосіб поширювати українську культуру.  

«Українська кухня просто неймовірна. Завдяки нашому клімату кожен куточок країни має свої унікальні продукти, – впевнений Євген Клопотенко. – У Карпатах це гриби та лісові ягоди. Південь України обдаровує свіжою рибою, морепродуктами, стиглими овочами та фруктами. Поліські ліси багаті дичиною та медом, а в центральних регіонах країни, на щедрих чорноземах, визріває пшениця, соняхи, кукурудза».

Завдяки такому розмаїттю в Україні століттями створювалися унікальні продукти, як то гуслянка, копчені груші, бриндзя… Список можна продовжувати й продовжувати. Тож з таких оригінальних гастрономічних знахідок створювалися наші традиційні українські страви, які ми плекаємо, любимо та оберігаємо.  

Ми вибрали десять страв, які на думку Євгена Клопотенка, має вміти приготувати кожен українець. Впевнені, що надихнемо вас сьогодні створити хоча б одну та куштувати її наодинці чи гуртом, але обов’язково зі щасливими посмішками на обличчі. 

Деруни з м’ясом у горщиках

Деруни з м’ясом у горщиках

Цю традиційну страву готують різними способами та додають цікаві начинки. Ми пропонуємо приготувати деруни з м’ясом у горщиках – це дуже оригінально та смачно. А ще розкажемо, яка картопля краще підходить для приготування страви.

Гетьманський борщ

Гетьманський борщ

Звісно, ця добірка не могла обійтися без борщу. Крім звичних овочів та свинячих реберець, гетьманський борщ включає баклажани – так, трохи незвично, але це додає нового смаку страві. Обов’язково приготуйте та підніміться на новий борщовий левел.

Верещака

Верещака

За цією цікавою назвою ховаються неймовірно ароматні запечені свинячі реберця у квасі з часником та спеціями. Страву подамо з соусом на основі масла та квасу і сухариками. Якщо ви ще не куштували цю українську страву, наш рецепт верещаки вам допоможе заглибитись у традиції.

Крученики зі свинини з чорносливом

Крученики зі свинини з чорносливом 

М’ясні рулетики з різними начинками українці готують і до святкового столу, і до обіду вихідного дня. Найчастіше використовується свинина, але м’ясо можна брати будь-яке до смаку. Пропонуємо приготувати крученики зі свинини з чорносливом та горіхами із соусом з овочів. Дуже соковито!

Вареники з вишнею

Серед усіх страв з начинками саме соковиті вареники з вишнею є улюбленими у переважної більшості українців. І зовсім не дивно, адже яскраві ягоди ніби створені, щоб бути загорнутими у тонке та ніжне тісто. Ви теж згодні? Тоді мерщій ліпити!

Читайте також

Голубці з м’ясом

Голубці з м’ясом

Страва буде доволі незвичною. Адже запікати голубці будемо не просто з соусом, а ще й з овочами та свинячими ребрами. Такі голубці з м’ясом виходять дуже насиченими на смак, соковитими й ароматними. А щоб було ще оригінальніше, додамо до начинки родзинок та горіхів.

Львівський сирник

Львівський сирник

Поєднання неймовірно ніжного кисломолочного сиру з густою шоколадною глазур’ю створює бездоганний львівський сирник – десерт, який підкорив серденька українців. І чудово, що скуштувати його можна не тільки у місті Лева, а й будь-де. Вам знадобляться лише трохи позитивного настрою та цей рецепт.

Банош з грибами

Банош з грибами

Традиційна українська кукурудзяна каша на основі молока, сметани чи жирних вершків завжди смакує прекрасно. Особливо, якщо готувати у казані. Але і на власній кухні ви з легкістю приготуєте смачний банош з грибами, сиром та маринованою цибулею.

Холодець на свинині

Холодець на свинині

Захолоджування – один з відомих методів приготування м’яса, що виник ще за часів Київської Русі. Саме так готують драглі, або холодець на свинині – дуже популярну холодну закуску, без якої не обходиться жодне українське святкування. Пропонуємо перевірений рецепт з пікантним соусом з білого хрону.

Зіньківська ковбаса

Зіньківська ковбаса

Завершує нашу добірку чорна зіньківська ковбаса, родом з однойменного села на Хмельниччині. Її незвичайний колір та унікальний смак зумовлені способом приготування – на початку запікання або копчення її кілька разів змащують кров’ю. А ми маємо змогу поласувати цією смакотою вдома, треба лишень дотримуватися рецепта.

Готувати – це просто!

Завантаження...