До Дня вишиванки: готуємо 7 автентичних українських страв

Щороку в травні ми відзначаємо День української вишиванки. І попри те, що свято відносно молоде, вперше його почати святкувати у 2006 році, воно вже створює свої традиції.

Якщо ви далеко від дому і не маєте змоги у День вишиванки надіти свою улюблену сорочку, то нехай про свято нагадує вам вечеря у колі родини чи друзів. А приготувати до столу радимо одну чи кілька національних страв. Наша добірка вам допоможе визначитися, адже ми підібрали як автентичні рецепти, так і популярні, які давно притаманні повсякденному меню українців.

Гетьманський борщ

Гетманский борщ

Оскільки в українській вишитій сорочці одним з найрозповсюдженіших кольорів є червоний, то першою стравою ми обрали борщ, бо він є справжнім кулінарним кодом нашого народу. Радимо до свята приготувати його за унікальним рецептом, який криється за не менш значущою назвою – гетьманський борщ. Такий різновид цієї страви готують з баклажаном, свинячими реберцями та квасолею.

Таратута

Таратута

Певно, що борщем українців вже не здивувати, бо ми готуємо його доволі часто. Тож, тримайте рецепт таратути. Це теж страва на основі буряку, але з додаванням соленого огірка та квасу. Чому ми обрали саме цей суп? Відповідаємо – він належить до категорії так званих холодних супів. А що може бути смачніше у спекотний день, ніж прохолода винятково української страви?

Верещака

Верещака

Ще одна страва української національної кухні – верещака. Ми воскресили її рецепт і тепер сотні українців готують неповторні запечені у квасі зі спеціями та часником свинячі реберця. Готове м’ясо на ребрах просто таки тане у роті, а це неначе зануритися з головою в оригінальні смаки своєї батьківщини. Долучайтеся!

Паляниця

Паляница

Напевне, ще ніколи слово «паляниця» подумки чи вголос не було таким повторюваним у нашій країні, як останні вісімдесят днів. Тож, чому б не навчитися готувати цей смачний домашній хліб? День української вишиванки – хороший момент, щоб почати. Пропонуємо скористатися рецептом на дріжджах із суміші житнього та пшеничного борошна. А щоб підкреслити автентичність хлібу додайте в тісто сухої ромашки польової. На перший погляд, випікання хліба вимагає багато часу, але, повірте, немає нічого смачнішого, як хлібчик випечений своїми руками. Переконайтеся в цьому!

Путря

Путря

Українці – адепти багатьох видів круп. В їх приготуванні ми – експерти № 1 у світі. Поки в інших народах переважно закріпився чи не єдиний тип злаків, як то рис, кукурудза чи пшениця, на теренах нашої країни колись були однаково популярними ячмінь, гречка, пшениця, просо, жито та овес… Тож отримуйте рецепт путрі – автентичної страви України. Наші прабабці її готували з неподрібненої ячмінної крупи, яку витримували на довгій ферментації, та додавали житній солод і квас. Наша путря осучаснена та подається разом з салатом і запеченою куркою. Словом, повноцінна вечеря вам гарантована.

Вареники з сиром та гречкою

Вареники с творогом и гречкой

Ох, кажуть: «Вареники – Божі хваленики». Всі хвалять, та не всі варять. Тому радимо на честь свята влаштувати ліплення вареників в колі родини чи друзів. Бо гуртом і каша краще їсться! Всі разом замісіть тісто, наліпіть вареників та зваріть їх для дружнього стола. Мабуть, начинок ви знаєте силу-силенну, але чи чули про незвичне поєднання у варениках кисломолочного сиру та гречки? В якості соусу тут смакуватиме суміш меду та вершкового масла. Варто додати лише, що тісто, яке ми пропонуємо в рецепті, готується на кефірі.

Кіфлики

Кифлики

Якщо вареники – повсякденна для вас страва, то зверніть увагу на рецепт закарпатської випічки – кіфлики. Їхня форма нагадує рогалики чи крихітні круасани, а от начинка вражає різноманіттям. Це може бути будь-яке варення чи джем, свіжі ягоди чи горішки. Наш варіант пропонуємо на основі слив, горіхів та маку. Але в цілому пухкі кіфлики можуть бути з іншими улюбленими вами фруктами, як то яблука, вишні чи абрикоси.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...