Відроджуємо українські кулінарні традиції: путря із курячим філе та овочевим салатом

  • Приготування
    30 хвилин (+6 годин для замочування крупи)
  • Порції
    2
  • Складність
    Легко

Ми вже готували шпундру та верещаку, настав момент приготувати путрю – автентичну українську страву. Наші предки традиційно готували її в піст з неподрібненої ячмінної крупи з додаванням житнього солоду та квасу. На добу крупу ставили у тепле місце для ферментації. Готову путрю вживали, додаючи засмажку з цибулі, а коли не постували, то заправляли кашу товченим салом.

Ми вирішили надати рецепту сучасних мотивів і пропонуємо приготувати до путрі овочевий салат та запечене куряче філе. Наш експеримент виявився настільки вдалим, що путря може претендувати на місце в меню будь-якого ресторану української кухні. Хоча, безумовно, її цілком можливо готувати й вдома, щоб відчути смак, яким насолоджувалися і наші далекі предки.

Поради щодо приготування путрі

Для путрі ячна крупа не вариться, а заливається квасом та набухає. Думаємо, ви не раз таке робили з гречкою – заливали водою чи зеленим чаєм та залишали її до повного поглинання рідини. Залита квасом ячна крупа так само стає готовою до вживання, бо стає м’якою та рідкою.

Від того, який саме напій ви використаєте, буде залежати смак крупи. Тож, експериментуйте, додаючи буряковий квас, квас з бородинського хліба чи меду. Кашу можна їсти як самостійну страву, прикрашаючи мікрогріном, карамелізованою цибулею чи лляним насінням. Також подавайте її у якості гарніру до м’ясних котлет, запеченої риби чи овочевих салатів.

Як приготувати путрю

Інгредієнти

Для путрі:

Для домашнього майонезу:

Відроджуємо українські кулінарні традиції: путря із курячим філе та овочевим салатом: Покроковий рецепт

Крок 1

Ячну крупу (100 г) промийте до чистої води, пересипте в миску та залийте 200 мл домашнього квасу. Залиште мінімум на 6 годин, а краще це зробити на ніч. Крупа повинна добре набухнути та стати м’якою – так, ніби ви її відварили. Це власне, і буде готова путря.

Крок 2

Увімкніть розігріватися духовку до 180 градусів.

Крок 3

Куряче філе помийте та зачистьте від зайвого жиру та плівок. Обсушіть паперовим рушником, перекладіть у тарілку та замаринуйте. Додайте сіль, перець до смаку, 1 ч. л. паприки, 1 ст. л. соку лимона та 1 ст. л. соняшникової олії. За бажанням використовуйте копчену паприку, щоб отримати ще більш насичений аромат та смак. Залиште на 10 хвилин.

Крок 4

Деко застеліть пергаментом та викладіть на нього замариноване філе. Поставте в духовку запікатися на 25-30 хвилин при температурі 180 градусів у режимі конвекції чи грилю. Має з’явитися золотава скоринка.

Крок 5

Моркву та цукіні помийте, очистьте від шкірки та наріжте тонкими смужками за допомогою овочечистки. Перекладіть в глибоку миску та поки залиште.

Крок 6

Приготуйте домашній майонез. У миску вбийте жовток, додайте ½ ч. л. солодкої гірчиці, 1 ст. л. лимонного соку, сіль та перець до смаку. Починайте збивати віничком, додаючи 100-150 мл соняшникової олії тонкою цівкою. У вас має вийти густий майонез. Ви можете скористатися ручним блендером.

Крок 7

Овочі заправте майонезом, перемішайте, спробуйте та за необхідністю доведіть смак сіллю.

Крок 8

Підготуйте подачу. Візьміть велику за діаметром тарілку. Викладіть овочі з майонезом, зверху на них порізане тонкими смужками запечене філе, а на нього ячну кашу з залишками квасу – путрю. У вас вийде страва з рідиною й так повинно бути. Одразу подавайте до столу.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...