Вагітність та фізична активність: все, що ви маєте знати

Фізична активність має важливе значення для здоров’я серця, тіла та розуму. Легкі вправи, які приносять задоволення, сприяють профілактиці та лікуванню серцево-судинних захворювань, раку та діабету, зменшують симптоми тривоги та депресії. А чи не нашкодять фізичні вправи вагітній і майбутній дитині та які саме оптимально обрати? Ми звернулися за порадами до лікаря-дієтолога Марти Лісевич.

Ідеальним варіантом для жінки при надії також можуть стати піші прогулянки, йога чи пілатес.

Що таке фізична активність?

ВООЗ визначає фізичну активність як будь-який рух тіла, що виробляється скелетними м’язами та потребує витрат енергії [1]. Це можуть бути активні ігри, ходьба, катання на велосипеді чи спорт середньої та високої інтенсивності. Основне – щоб заняття приносили задоволення та не викликали негативних наслідків для організму, як то сильна втома.

Які переваги фізичної активності для вагітної?

Помірна фізична активність знижує ризик прееклампсії, гестаційної гіпертензії, гестаційного діабету (на 30%), надмірного збільшення ваги під час вагітності, ускладнення пологів, післяпологової депресії та ускладнень у новонароджених.

Яку фізичну активність оптимально обрати вагітній?

По-перше, вагітній слід обмежувати кількість часу, який вона проводить в сидячому положенні. Його краще замінити фізичними вправами будь-якої інтенсивності [1].

Рекомендовано не менше ніж 2,5 години на тиждень чи 20 хвилин на день аеробних навантажень, тобто «кардіо». Тіло постійно споживає достатньо кисню, щоб виконувати таку активність, тому у вагітної не буде задишки.

Основне – уникайте вправ з високим ризиком падіння, щоб не травмувати себе і плід. До таких відносять: верхову їзду, гірські лижі, сноуборд тощо. Також не варто займатися дайвінгом та екстремальними видами спорту.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом.

Більше порад щодо харчування під час вагітності дивіться у відео

Читайте також

Завантаження...