Свіжу лохину сьогодні продають на ринках та в більшості супермаркетів України. Ягоду кольору індиго з сизуватим пилком на шкірці почали культивувати в Північній Америці, а у Європі лохина з’явилася менше ніж сто років тому, в 30-х роках минулого століття. Ззовні вона схожа на звичну для України чорницю. Це не дивно, бо обидві належать до одного сімейства, але все ж мають відмінності. Лохина за розміром більша, її плоди м’ясисті, мають світлу серединку та ніжний солодкуватий смак. Цю ягоду вирощують українські фермери, тоді як чорниця переважно росте в лісах.
Чим корисна лохина
Більшість їстівних ягід дуже корисні для організму людини. А надто ті, що мають темне забарвлення. Також на нашому сайті ви можете прочитати про користь яблук та наскільки ці фрукти важливі для нашого харчування.
У лохині на 100 г продукту всього 39 калорій. Її харчові волокна необхідні людям, що худнуть. Клітковина знижує апетит і подовжує відчуття ситості, також допомагає знизити загальний рівень «поганого» холестерину в крові. Плоди лохини містять органічні кислоти, рослинний білок, фолієву кислоту, антиоксиданти й вітаміни A, C, PP та K. Як і більшість темних за кольором ягід, лохина знижує ризики появи цукрового діабету, ожиріння, серцево-судинних захворювань та в цілому наповнює організм життєвою енергією. Однак людям, які мають хронічні захворювання шлунку, слід обережно ставитися до вживання цих ягід через вміст значної кількості органічних кислот.
Що приготувати з лохини
В кулінарії лохину використовують свіжою у вигляді пюре й ягідних наповнювачів до йогуртів, кисломолочного сиру чи морозива. Готують соки, желе, джеми та додають як начинку у випічку. Ягода дуже добре сушиться та заморожується. Однак, в нашій країні вартість лохини ще досить висока, бо вирощувати її в Україні почали відносно недавно. Тому поки триває сезон, бажано вживати плоди саме свіжими. Зберігати лохину в холодильнику можна до п‘яти діб.
Додавайте лохину у наступні страви:
- У свіжому вигляді — до йогуртів, вівсяної каші, млинців, панкейків чи оладок. Це додасть користі вашим стравам.
- Збийте в блендері свіжі ягоди лохини з молоком, бананом чи йогуртом, щоб отримати поживний коктейль або смузі.
- Якщо готуватиме випічку, як то кекси чи пиріжки, то покладіть ягоди в начинку.
- Лохина — важливий супутник свіжого листя шпинату, руколи чи іншої листової зелені. Додайте до такого міксу ягоди, дрібку горіхів та кубики сиру фета й отримаєте відмінний салат.
Як заготувати лохину на зиму
Поки триває сезон найнижчої ціни на лохину, можна її заморозити. Цей метод збереже в ягоді максимальну кількість корисних речовин. Виберіть свіжозібрані плоди. Ягоди помийте, добре просушіть на паперовому рушнику, потім перемістіть у морозильну камеру у пластиковому контейнері чи пакеті. Вийміть, коли мине 3-4 години з моменту пакування, струсіть ємність, щоб ягоди заморозилися виокремлено. Покладіть лохину назад.
Для господинь лохина дуже зручна, бо перед приготуванням її не треба очищати, нарізати чи видаляти кісточки. Заморожені плоди можна так само, як і свіжі, використовувати для приготування йогуртів, каші, панкейків, оладок, кексів, смузі чи коктейлів, а також додавати до різноманітної домашньої випічки.
Готувати – це просто!
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.