Рецепт квашеної капусти з морквою та ялівцем

  • Приготування
    2-3 дні (для квашення) 20 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Хрумка та соковита квашена капуста – смачний та корисний гарнір до м’ясних та рибних страв. Додайте в неї ріпчасту або червону цибулю та заправте соняшниковою або оливковою олією. Квашена капуста – це ще й смачна начинка для вареників, пирогів та пиріжків. Її також додають у суп і тушкують із м’ясом.

Що таке квашення?

Квашення – це природний процес бродіння, під час якого утворюється молочна кислота, за допомогою якої відбувається консервування продуктів. Для цього процесу потрібна лише сіль. Вперше квашену капусту зробили китайці 2000 років тому, використавши рисове вино. Правда квасили не білокачанну капусту, а пекінську чи гірчичну капусту пак-чой. Але вже тоді знали, що ферментація здатна продовжити термін зберігання продуктів. Квашені продукти дуже корисні, за їх допомогою можна збагатити свій раціон, особливо в зимовий період. Квасити можна капусту, томати, огірки, кавуни, буряки, яблука та інші продукти харчування.

Чим корисна квашена капуста

Поживну цінність сирої білокачанної капусти збільшує ферментація. Як ферментована їжа, вона сприяє зростанню корисних пробіотиків, які важливі для здоров’я травної системи. Квашена капуста багата на вітаміни С, К1, залізо, калій, магній, цинк і клітковину. У складі також є рідкісний вітамін U, який служить чудовою профілактикою виразкових уражень на стінках шлунка та 12-палої кишки. У 100 г квашеної капусти всього 27 калорій, тому її можна сміливо включати до раціону тим, хто слідкує за вагою. Але важливо пам’ятати, що у складі цієї страви є сіль, тому зловживати нею не варто.

Секрети приготування квашеної капусти

Є багато рецептів квашеної капусти. Її роблять з морквою, солодким перцем, журавлиною та родзинками. По суті, для того, щоб капуста сквасилась потрібна тільки кам’яна сіль. Якщо хочете покращити смак страви, додайте цукор, ялівець, насіння кмину, кропу, коріандру та фенхелю. Йодовану або морську сіль не використовують для квашення, тому що йод здатний окислюватися та негативно впливати на процес ферментації. У результаті страва вийде зі специфічним запахом, м’якою та матиме сірий відтінок.

Для квашення потрібно вибирати щільну білокачанну капусту пізніх сортів дозрівання, молода капуста для цього не підійде.

Для того, щоб капуста сквасилась, її необхідно залишити в теплому місці на 2-3 дні, накривши ємність марлею. Що тепліше у приміщенні, то швидше відбудеться процес ферментації.

Як зберігати квашену капусту?

Раніше капусту робили в дерев’яних бочках і зберігали у підвалі чи льоху. У сучасних реаліях цілком підійдуть скляні банки або емальована каструля. Але після того, як капуста сквасилась, з емальованої каструлі її все ж таки потрібно перекласти в скляні банки та прибрати в холодильник, щоб зупинити процес квашення. Зберігати квашену капусту можна до 8 місяців, закривши капроновою кришкою.


як приготувати квашену капусту

Інгредієнти

На 1,5 л банку:

Рецепт квашеної капусти з морквою та ялівцем: Покроковий рецепт

Крок 1

Якщо у вас заморожена журавлина, не розморожуйте її. Виріжте качан з білокачанної капусти, розріжте навпіл і кожну половинку дрібно наріжте. Вибирайте щільну капусту без зелених листочків, тоді вона буде соковитіша. Капусту перекладіть у велику каструлю та можна залишити нашаткованою на чистій та сухій робочій поверхні.

Крок 2

Очистьте одну моркву та натріть на великій тертці й покладіть у тарілку.

Крок 3

Додайте в капусту 2 ст. л. кухонної кам'яної солі та ½ ч. л. цукру. Капусту ретельно перетріть руками, щоб утворився сік. Обов'язково скуштуйте. Вона має бути злегка пересоленою.

Крок 4

Візьміть чисту та суху 1,5 л банку та шарами укладайте інгредієнти, добре утрамбовуючи: шар капусти, шар моркви. Між шарами додавайте ягоди ялівцю та журавлину. Якщо у вас свіжа журавлина, утрамбовуйте акуратно, щоб ягоди не подавилися. Можна квасити капусту в емальованій тарі, а потім перекласти у скляну банку.

Крок 5

Накрийте банку з капустою двома шарами марлі та залиште в теплому місці на 2-3 дні. Чим тепліше у приміщенні, тим швидше відбудеться ферментація. Протягом цього часу двічі на день проколюйте капусту до дна тонким ножем у кількох місцях. Це необхідно для того, щоб випустити газ, який утворюється у процесі бродіння.

Готувати - це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...