Знімати не можна залишати. Все про пінку на варенні

Якщо ви хоч раз в житті варили варення, напевно помічали, що зверху на ньому збирається купа пухирців. Це пінка, яка містить багато пектину – природного згущувача із фруктів та ягід. Що з нею робити: прибирати її чи залишати? Давайте розбиратися.

Що таке піна?

Фрукти та ягоди містять кисень, тому і піна, яку ви бачите при варінні варення – це просто пухирці кисню. Вони легкі, густі і зазвичай, більш солодкі за саме варення.

Щоб зменшити кількість кисню у фруктах та ягодах, достатньо попередньо перетворити їх на пюре чи засипати цукром та залишити настоюватися ніч. Тим самим ви зменшите кисневі «кишені» в них і піни буде значно менше.

Чому варто збирати піну з варення

Піна впливає не тільки на зовнішній вигляд варення, а й на його зберігання. Розглянемо детально всі «за», щоб її прибрати.

Рівномірний колір. Піна завжди більш світліша за колір варення. Тому із нею воно буде неоднорідним та здаватися каламутним. Особливо це помітно на абрикосовому, персиковому та полуничному варенні. Якщо для вас питання в «чистоті» кольору принципове та ви хочете отримати прозоре однорідну масу, звісно, піну краще прибрати.

Менше домішок. Разом із піною на поверхню варення підіймаються часточки бруду з фруктів, ягід та цукру. Це може бути відцвіла квітка, листя чи волоски мішковини з цукру. Звісно, це все краще прибрати. Якщо ви добре вимили кожну ягідку та фрукт, гарно їх очистити та використовуєте цукор в пакуванні, бруду на поверхні не має бути.

Збільшється строк придатності. Якщо піна – це кисень, то логічно, що при розкладанні варення буде його надлишок. Воно постоїть, пухирці поступово будуть лускатися і в банці з’являться пустоти. Це сприятливе місце для розмноження бактерій, зокрема, плісняви. Тому, якщо ви плануєте зберігати варення до року, радимо все ж таки піну прибрати.

Чому не слід прибирати пінку і коли це не впливає на результат

Цікаве спостереження: з меншої кількості фруктів чи ягід завжди більше піни, ніж з великої. Тому якщо ви варите великий чан, скоріше за все, пінку не потрібно буде прибирати. Також за бажанням лишайте її в наступних випадках:

Зберігання в холодильнику. В ньому створені всі умови для того, щоб варення, навіть з пінкою гарно зберігалося. По-перше, тут не така підвищена вологість, як в підвалі чи льоху, по-друге, дуже прохолодно. До того ж пониження температури ви самі можете регулювати. Якщо ви плануєте зберігати варення саме в холодильнику, за бажанням не знімайте з нього пінку.

Не плануєте довго зберігати. Якщо ви варите варення, яке з’їсте впродовж місяцю, робота з прибиранням пінки буде зайвою.

Коли і чим прибирати пінку

Якщо варення тільки закипіло, на поверхні з’явилися пухирці, не поспішайте їх прибирати, дочекайтеся, поки воно трохи провариться і вся піна почне збиратися по центру каструлі або по краях. І щоб збирати її було зручно, дамо кілька корисних порад, чим це робити.

Шумівкою

пінка на варенні

Збирати шумівкою пінку зручніше, ніж ложкою. Вона велика, пласка та має отвори, через які варення проціджується, лишаючи пінку в ній та не захоплюючи шматочки ягід та фруктів. Як зібрали піну, мийте шумівку під водою та повторюйте процедуру.

Паперовим рушником

пінка на варенні

Для цього способу потрібен саме двошаровий паперовий рушник – він міцний, тому не буде рватися в гарячому варенні. Збирати ним пінку потрібно так само як зазвичай прибирають зайвий жир з бульйону. Один кінець рушника занурте в каструлю з варенням з одного боку та ведіть до іншого. Робіть це максимально швидко, щоб рушник занадто не розмокав. Потім новим шматком повторіть.

Пергаментним папером

пінка на варенні

Відріжте шматок пергаментного паперу більший за розмір каструлі. Добре помніть його, а потім розпрямте. Викладайте на поверхню варення, тримаючи за один кінець, а потім підіймайте. Вся пінка буде на поверхні пергаменту. Потім візьміть чистий шматок та повторіть.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...