Така корисна і смачна. Користь курячого м’яса та що з нього приготувати

Куряче м’ясо справедливо завоювало своє місце в нашому раціоні завдяки своєму смаку, легкості в приготування, поживній цінності і, не в останню чергу, ціні. Курка — це доступне джерело білка, вітамінів та мікроелементів, що так потрібні нашому організму. Це універсальний інгредієнт, який можна смажити, варити, запікати чи тушкувати, поєднувати з найрізноманітнішими спеціями, маринадами овочами та фруктами. Нам було цікаво з’ясувати, які вітаміни та мінерали містяться в цьому виді м’яса, чим воно таке корисне і як найкраще готувати курку, аби зберегти максимум користі.
Поживна цінність курки
Одна порція курячої грудки вагою 85 грамів містить:
- Білок: 24 г
- Жири: 3 г
- Вуглеводи: 0 г
- Ніацин: 51% від денної норми
- Селен: 36% від денної норми
- Фосфор: 17% від денної норми
- Вітамін B6: 16% від денної норми
- Вітамін B12: 10% від денної норми
Білок, зокрема, необхідний для побудови та підтримки м’язової маси.
Тим часом селен є мікроелементом, необхідним для належної роботи імунної системи, а також для здоров’я щитовидної залози і фертильності.
Курка також багата на вітаміни групи B, такими як ніацин і вітаміни B6 і B12, що відіграють центральну роль у виробництві енергії, синтезі ДНК і здоров’ї нашого мозку.
Калорійність курячого м’яса становить 165 ккал на 100 г.
Що приготувати з курки
Для початку варто зазначити, що деякі методи приготування курки корисніші за інші. А великий список різноманітних рецептів з курки ви можете переглянути в кінці цієї статті. Тож ось кілька найздоровіших опцій для приготування курячого м’яса:
Запечіть курку. Окрім низького вмісту жиру та калорій, запечена курка зберігає більшість вітамінів та мікроелементів, що є в сирому м’ясі.
Посмажте курку. Спробуйте обсмажити курку з невеликою кількістю олії та улюбленими овочами. Так ви отримаєте страву з високим вмістом клітковин та білка.
Курка на грилі. На випадок, якщо ви маєте доступ до гриля чи мангала, то знайте, що курка приготована таким чином також є дуже здоровою стравою.
Чим корисне куряче м’ясо
Допоможе зміцнити кістки і м’язи. Нежирний білок у курячому м’ясі є чудовим джерелом амінокислот. Наше тіло використовує амінокислоти для побудови м’язової тканини. Дослідження показали, що підвищене споживання білка допомагає підтримувати мінеральну щільність кісток. Вживання курки може допомогти зміцнити м’язи та зміцнити кістки, зменшивши ризик травм і таких захворювань, як остеопороз.
Може допомогти контролювати вагу та знизити ризик серцевих захворювань.
Дослідження показують, що додавання 25-30 г білка до одного прийому їжі можуть допомогти нам почуватися ситішими, попри те, що з’їли ми меншу кількість їжі. Це звісно сприяє кращому контролю ваги. Здорова вага призводить до покращення факторів ризику серцевих проблем, таких як високий рівень тригліцеридів і високий кров’яний тиск.
Може покращити ваш настрій. Курка містить амінокислоту “триптофан”, яка пов’язана з підвищенням рівня серотоніну (гормону «гарного самопочуття») у нашому мозку. Рівень триптофану в курячому м’ясі недостатньо високий, щоб викликати миттєву ейфорію, але дослідження показують, що він може допомогти підвищити рівень серотоніну в поєднанні з іншими факторами.
Куряче м’ясо шкода
Не всі види страв з курки однаково корисні. Наприклад, смажені у фритюрі, густо паніровані курячі “нагетси” із закладів “фастфуду” як правило, містять багато нездорових жирів, вуглеводів і зайвих калорій.
Також вчені вважають, що оброблене куряче м’ясо, наприклад, курячі сосиски, консерви, ковбаски не додадуть вам здоров’я. Дослідження показують, що споживання обробленого м’яса може бути пов’язане з вищим ризиком захворювань серця, діабету 2 типу та деяких видів раку. Оброблене м’ясо також може містити велику кількість натрію та консервантів.