Смачна та ароматна випічка можлива і без яєць. І це гарна новина для тих, хто змушений відмовитися від них через алергію, здорожчання, або є послідовним веганом. У нашій добірці ми пропонуємо не лише пісну шарлотку, де за рецептом яйця не потрібні, а ще й два пироги, млинці й оладки, в яких яйця досить легко замінити, якщо знати деякі секрети.
Поради щодо заміни яєць у випічці
Ми вже писали, що є багато можливостей замінити яйця у випічці. Скажімо, у тісто можна підмішати бананове пюре, рисовий або вівсяний відвар, додати кукурудзяний чи картопляний крохмаль. Це допоможе зв’язувати усі продукти у тісті та тримати їх купи.
Крім того, яйця надають тісту жовтуватого кольору, трішки пухкості та містять чимало рідини. Все це треба мати на увазі, коли шукаємо їм замінник у випічці. Скажімо, у млинці та оладки треба влити трішки більше кефіру чи молока, додати сильногазованої мінеральної води – її бульбашки забезпечать додаткову пухкість. А трішки морквяного соку чи цедри апельсина потрібні нам для кольору.
Якщо плануєте використовувати відвар, то при варінні круп наливайте води більше у 3-4 рази, ніж зазвичай. І варіть у 2-3 рази довше на повільному вогні. Тоді крім каші отримаєте і клейку рідину, що міцно поєднає усі складові.
Бананове пюре пасує практично усій солодкій випічці без яєць, але дає легкий банановий присмак. Якщо хочеться його трішки стишити, то підійде кориця. Вона теж ідеальна практично у всіх солодких смаколиках і забезпечить виразний аромат. А для більш нейтрального смаку – використовуйте пюре з авокадо. Вибирайте стигле, щоб добре розминалось.
Головний принцип – замінники повинні дорівнювати об’єму яєць, яких ми наразі не кладемо.
Але найголовніше тут – бути чутливими до тіста. Приглядайтесь, чого йому не вистачає. Інколи треба влити трішки більше відвару, бо загусте. Або навпаки замінити його рисовим борошном, бо забагато рідини. Ваша увага і гнучкість точно допоможе нашому банановому, вишневому чи яблучному пирогу без яєць вийти смачними. Так само як оладкам та млинцям – вони взагалі з першої сковорідки демонструють, коли щось іде не так, і тоді ми можемо вносити корективи.
Пиріг з вишнями на кефірі
Смачний і яскравий пиріг з вишнями можна готувати завжди. Ягідки беремо свіжі або заморожені, без кісточок. Обов’язково повністю їх розморозьте та відкиньте на друшляк, щоб позбавитися зайвого соку. У рецепті є кефір, беріть найжирніший. За бажанням додайте або бананове чи пюре з авокадо, або рисовий відвар. Можна взяти трішки більше кефіру, бо нам треба замінити три яйця. Слідкуйте, щоб консистенція була як на оладки – тісто має стікати з віничка важкою стрічкою.
Яблучний пиріг у мультиварці
За рецептом тут 2 яйця. Ми пропонуємо замість них додати у пиріг без яєць пюре банана, приблизно в такому ж об’ємі. Розмішайте його з ванільним і звичайним цукром та дрібкою солі. Добряче збийте. Трішки збільште кількість розпушувача. А далі усе за рецептом. Цей яблучний пиріг у мультиварці містить кефір, він допоможе забезпечити пухкість нашої ароматної випічки без яєць. Консистенція тіста має бути кремова та стікати з вінчика.
Банановий кекс
Ця випічка без яєць вийде добре, якщо збільшити кількість розпушувача до 10 г і додати пюре половини банана до тих двох, що за рецептом. Ще один замінник яєць – рисовий чи вівсяний відвар тут теж буде доречним, завдяки своїм в’яжучим властивостям. Наш банановий кекс ми прикрашаємо банановими ж чипсами. Логічно, тому особливо смачно.
Оладки на кефірі
Вони вийдуть пухкими, якщо у добре підігрітий кефір додати трішки більше розпушувача, ніж у рецепті. Для кольору влийте столову ложку морквяного соку або натріть цедру половини апельсина, якщо забажаєте. Щоб оладки на кефірі вийшли максимально пухкими, використовуйте кефір найбільшої жирності.
Пісна шарлотка без яєць з яблуками та кефіром
За цим рецептом ми додаємо олію і воду, щоб задовольнити потребу борошна у рідині, дозволити йому добре розчинитись і стати еластичним. Цитрусовий посмак та жовтуватий колір нашої пісної шарлотки забезпечить апельсиновий сік та цедра. А пухкість – півтори чайні ложки розпушувача.
Млинці на сироватці
У цей рецепт можна додати газовану воду, але слідкуйте, щоб тісто не було занадто рідким. Хоча якщо ви любите тоненькі млинці на сироватці, то більше газованки – гарний вибір. З нею млинці на сироватці будуть ще й мереживними. А ще додайте кукурудзяного крохмалю або рисової муки, щоб усі складові тіста добре трималися разом.