Розмаїття варіантів. Улюблена випічка з маком на Великдень і щодень

Не так давно мак ріс буквально біля кожної хати, стаючи і прикрасою до одягу, і начинкою до страв, і натурою для живописців. Наразі, його не можна вирощувати просто так, але доступ до нього є у всіх. Цей символ з часом обшароварили, однак тепер нам потрібно повернути його автентичний стиль. Частина цього процесу – смачнющі страви з маковою начинкою. Розгулятися тут є де, адже мак гарно пасує і до десертів, і до солоних страв. Але позаяк ми наближаємося до святкового сезону Великодня, пропоную готувати макові десерти.

Рогалик з маком і трояндовим варенням

Я вважаю рогалики просто ідеальною випічкою на свята, бо вони ефектно виглядають, зручно діляться на порції, маючи до всього чудовий смак. Цей великий рогалик з маком я доповнив ніжним трояндовим варенням, як колись на львівщині готував Леон Урбанський. Його десерт став фірмовим і культовим свого часу, а я стараюся популяризувати цей витончений рецепт тепер.

Рогалик з маком і трояндовим варенням

Чизкейк з сиром і маком

Усім любителям крафінів і стильних європейських свят присвячується – чизкейк з маком на кисломолочному сирі. Я вирішив узяти оті всі модні чизкейки та адаптувати їх під українську кухню, додавши наш білий сир і мак. До речі, мак тут не тільки для смаку, але й для текстури та зовнішнього вигляду: зернинки ідеально розбавляють суцільну сиркову масу.

Чизкейк з маком

Ламанці або шулики з маком

Цей український десерт традиційно готували під час постів, адже в ньому мінімум інгредієнтів. Однак ця його простота може спрацювати на руку тим, хто не дуже любить довго стояти на кухні. Готуєте собі найпростіше тісто на ці ламанці з маком, до них – легку мачанку, і насолоджуєтесь елементарним десертом хоч і щодня. За бажанням тісто можна зробити складнішим, але воно смачне та хрустке й без додаткових інгредієнтів.

Ламанці з маком

Маковий рулет на дріжджовому тісті

Без цієї страви макова добірка обійтися не могла, адже маковий рулет – це буквально найпопулярніша українська випічка, котру традиційно готували на всі свята. Звинувачувати в одноманітності наших предків не можу, я б і сам цей рулет їв через день. Тому тут без зайвих слів, просто приготуйте та спробуйте.

Маковий рулет на дріжджовому тісті

Пиріжки з маком

Якщо вам хочеться якось «запакувати» мак для дітей, пиріжки – ваші найкращі друзі. Вони маленькі, легкі, їх просто прикольно їсти. А я до всього ще й спростив рецепт, а разом з ним і наші з вами життя, й використав готове листкове тісто. Тому аргументів, щоб не приготувати ці чудовезні пиріжки з маком, у вас просто не може бути.

Пиріжки з маком

Штрудель з яблуком і маком

Не певен, що таке можливо, але, припустімо, ви вже приготували всі українські страви з маком, спробували той чизкейк, а хочете ще чогось такого класичного і європейського. Що ж, хороші новини: мак можна інтегрувати буквально в будь-який десерт. Приміром, штрудель з яблуками і маком автоматично стає такою собі злегка українізованою класикою. Ну а позаяк ми втомилися готувати тісто ще на попередньому рецепті, тут я теж узяв готове, щоб було швидше. Головне, щоб був мак і натхнення все те потім з’їсти!

Штрудель з яблуком і маком

Завантаження...