Хрусткий корисний снек: фруктові чипси в духовці від Євгена Клопотенка

Картопляні чипси люблять практично всі, за їх приємний хрускіт та різноманіття смаків. Так, інколи можна потішити себе невеликою порцією такого чітмілу, але все ж варто пам’ятати й про шкоду цього продукту. Але що, як зробити чипси корисними? Так, це можливо, якщо зробити фруктові чипси вдома. Такі ж хрусткі та смачні, але набагато корисніші. На відсутність варіантів смаків тут теж жалітися не доведеться, адже можна зробити яблучні чипси, бананові, грушеві, та практично будь-які!

Загальні поради з приготування фруктових чипсів

Щоб ваші фруктові чипси вийшли ідеальними, скористайтесь цими простими порадами:

  • Нарізка. Щоб отримати той самий хрускіт, вам треба нарізати фрукти максимально тонко. Тому краще за все використати мандоліну – спеціальний прилад для тонкої нарізки овочів та фруктів. Також можна використати кухонний комбайн з відповідною насадкою. Якщо таких девайсів немає, можна скористатися ножем, але це буде важче та довше. В будь-якому випадку будьте максимально обережними та не поспішайте, аби не поранити пальці.
  • Температура духовки. Може здаватися, що чим вища температура, тим швидше приготуються фруктові чипси, але це помилка. Якщо увімкнути, скажімо, 180-200 градусів, то шматочки фруктів скоріш за все підгорять швидше, аніж з них випарується вся волога. Тому тут треба набратися терпіння та готувати довше за низької температури. В середньому це 80-110 градусів, але вона може трохи варіюватися, в залежності від обраних фруктів. Якщо на вашій духовці немає регулювання температури, встановіть невисоку та трохи прочиніть дверцята духовки під час приготування.
  • Спеції. Якщо ви хочете відчувати лише смак фруктів, не додавайте жодних спецій під час приготування. Та якщо прагнете погратися зі смаками, сміливо використовуйте будь-які сухі трави та спеції до смаку.

Як зробити бананові чипси

Як зробити бананові чипси

Для приготування чипсів з банана важливо обрати максимально тверді фрукти, тоді ви зможете легко їх нарізати. Бо стиглі плоди розваляться ще на етапі нарізання. Слайси тут потрібно робити трохи товщими, аніж з інших фруктів, приблизно по 2-3 мм, інакше вам буде важко відклеїти їх від пергаменту, коли вони готові. Також перед тим, як поставити їх у духовку, змастіть їх легким шаром лимонного соку, щоб вони не стали занадто темними.

Викладіть слайси в один шар та поставте у розігріту до 110 градусів духовку на 2-2,5 години. Через годину перевірте чипси – ви дізнаєтеся, що вони готові, коли слайси значно зменшаться та сильно згорнуться по краях, вони повинні бути трохи коричневими.

У духовці бананові чипси будуть трохи м’якими на дотик, але коли ви дасте їм охолонути, вони затвердіють і швидко набудуть хрусткості. Зберігайте готові бананові чипси у герметичному контейнері.

Як зробити чипси з груші

Як зробити чипси з груші

Для чипсів краще обрати тверді сорти груш, бо якщо ви виберете дуже м’яку чи перестиглу, вона перетвориться на кашку. Видаліть з груш хвостики та наріжте якомога тонше.

Розігрійте духовку до 110 градусів. Вистеліть деко пергаментом та викладіть слайси груші так, щоб вони не накладалися один на одний. Поставте у розігріту духовку на 1,5 години, якщо хочете отримати хрусткі чипси. Як бажаєте м’якші, зменште час приготування до 40-50 хвилин.

Час також залежить і від товщини слайсів груші, тому він може бути трохи більшим. Просто перевіряйте чипси та дістаньте в той момент, коли вони стануть саме такими, як ви бажаєте. Дайте готовим чипсам з груші охолонути та зберігайте у герметичному контейнері. Але майте на увазі, що з часом вони можуть втрачати свою хрусткість.

Як приготувати чипси з апельсина

Як приготувати чипси з апельсина

Дуже ретельно помийте апельсини та наріжте тонкими слайсами разом зі шкіркою, приблизно по 4-5 мм. Розігрійте духовку до 110 градусів.

Викладіть слайси на деко, застелене пергаментом, та поставте сушитися на 2-3 години, в залежності від ступеня, який ви хочете отримати. Через годину переверніть їх. Апельсинові чипси готові, коли вони повністю висохнуть і стануть хрусткими. Дайте їм повністю охолонути. Перш ніж складете в контейнер.

Апельсини містять багато води, тому запікаються довше, ніж інші фрукти, тому наберіться терпіння. Так само ви можете зробити чипси з будь-яких інших цитрусових.

Як зробити чипси з яблук

Як зробити чипси з яблук

Яблучні чипси готуються за таким самим принципом, як і грушеві. Дуже тонко наріжте тверді яблука та викладіть на деко, застелене пергаментом.

Висушуйте за температури 80 градусів від 40 хвилин до 1,5 годин, в залежності від того, наскільки хрусткі чипси ви хочете отримати.

Готуйте фруктові чипси та хрумкотіть у задоволення! Додавайте їх до каші на сніданок, беріть з собою у дорогу та подавайте із сирною тарілкою. Буде смачно та корисно!

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...