Добрі страви: 5 українських шеф-кухарів запросили гостей на звану вечерю задля допомоги ЗСУ

Благодійна вечеря “Всі Свої” відбулася у крафтовій печарні “Витач”, що заходиться на мальовничих схилах Дніпра у селі Витачеві.

5 шефів Марина Корсун, Ігор Мезенцев, Євген Клопотенко, Ілля Марчуков та Микита Чумаков вирішили показати цінність та унікальність локальних продуктів і зібрати кошти на допомогу армії.

Коли і з якою метою відбулася звана вечеря

Подія відбулася 10 листопада в рамках проєкту ВАРТІ — серії кулінарних вечорів від українських шеф-кухарів, які зосереджені на розвитку національної гастрономії.

Усі шеф-кухарі готували по одній авторській страві з фермерських продуктів українського виробництва. Смачний свіжий хліб з місцевої пекарні “Витач” і крафтове київське вино додали вечері довершеності.

Усі зібрані кошти шефи перерахували у Фонд  Сергія Притули. Гроші будуть спрямовані на ремонт трофейної реактивної системи “Ураган” для спецпідрозділу ЗСУ “Вовки Да Вінчі”.

“Звана вечеря “Всі Свої” — подія світового рівня. Особливо якщо аналізувати її з огляду на концепцію і локацію. Нам можуть позаздрити найліпші світові ресторани. Без перебільшення, подібні івенти посилюють нашу країну військовому та культурному фронтах”, — коментує захід шеф-кухар, ідеолог проєкту “Варті”, Ігор Мезанцев.

“Усі страви, які були подані гостям — це про найкраще, незвичне і про Україну. Такі вечері ще дужче змушують пишатися своїм. Адже підтверджують, що ми зовсім не знайомі зі своєю межею любові до України”, — додає шеф-кухар ресторану “100 років тому вперед” та мережі “Інші” Євген Клопотенко.

Страва Євгена Клопотенка на званій вечері у Витачеві

Шефи та їх страви

Євген Клопотенко, шеф-кухар ресторану “100 років тому вперед” та мережі “Інші”.

Чорнозем з пшениці зі смородиною та попелом з українських трав, запеченою айвою, насінням кропу, білими грибами, маслюками та бичками з печі.

Микита Чумаков, бренд-шеф кафе «Липа».

Печений білий амур, маринований в бульйоні з материнки та кропу, з солодким пюре з кукурудзи та соусом з буряка та меду. Подається з гратеном з гарбуза.

Марина Корсун, шефиня ресторану Supra.

Яблучний гратен з чорним перцем, саблє з волоського горіху, крем з ромашкою, мармелад з айви, медовий пилок та ісоп.

Ігор Мезенцев, шеф-кухар, автор гастрономічного проєкту “Топот” та ідеолог проєкту «Варті».

Товстий край маринований з фенхелем, цибуля у буряковому фреші, соус деміглас з багульником.

Ілля Марчуков, шеф-кухар Cafe 128 Kyiv.

Гливи в хлібній крихті з бузиною, в’ялений пастернак с курячою глазур’ю, соус з мочених яблук та пудрою з сушених яблук.

Фото:  Дмитро Бахта

Завантаження...