Наше українське золото. Євген Клопотенко у свій день народження приготував різото з пшеницею і не збирається на цьому зупинятися

23 листопада у найвідомішого шеф-кухаря України Євгена Клопотенка день народження. І саме сьогодні він вирішив здійснити свою давню мрію – повернути в наш гастрономічний простір традиційний український продукт – пшеницю. Наш національний символ.

«У свій день народження, у свої 36 років, я хочу зробити щось важливе, для того, щоб українці більше споживали українських продуктів. Це я роблю ще й задля того, щоб підтримувати наших виробників. Через повномасштабне вторгнення у фермерів на складах лежить багато пшениці, яку зараз важко експортувати. І ми можемо їм допомогти, просто споживаючи більше страв з нею. Тоді фермери зароблять більше грошей та зможуть і далі інвестувати їх  в Україну», – говорить Євген Клопотенко у новому відео.

Перші кроки до мети

Шеф-кухар вирішив розробити багато нових рецептів з пшеницею, щоб українці змогли готувати смачні страви якомога частіше, а не лише на різдвяні свята. І сподівається, що таким чином розпочнуться глобальні зміни.

Але наразі існує стереотип, що цільнозернову пшеницю треба довго варити. І це одна з причин, чому її так мало використовують у стравах. Але це твердження – міф. Перший же експеримент довів, що пшениця готується легко і швидко. Буквально за пів години! Вона виходить ідеальної текстури: стає м’яка і пружна водночас.

«Коли я її їм, то відчуваю зв’язок з цією землею. Відчуваю, що недаремно тут народився… Це просто золото. Наше українське золото», – говорить Євген.

З пшениці можна робити все, що завгодно: пшеничники, замість гречаників, голубці, вареники, капусняк. Міксувати з іншими зерновими продуктами у боулі. Деякі з рецептів від Євгена Клопотенка ви вже можете знайти  у нас на сайті.

Сьогодні шеф пропонує приготувати різото з грибами та сиром. Замість рису тут – розварена пшениця.

Як готувати різото і де брати пшеницю?

Якщо коротко, то все відбувається так: варимо пшеницю, підсмажуємо гриби, цибульку, трішки часнику, все змішуємо, додаємо біле сухе вино і сир. Таке різото з грибами виходить напрочуд смачним і незвичним. Справжня українська страва, яка має усі шанси перевершити традиційну італійську.

Надихнулися?

Але у вас, мабуть, одразу виникло питання, де купити пшеницю. Бо у магазинах вона з’являється лише перед Різдвом. Що ж, у нас є відповідь: відтепер в інтернет-магазині Євгена Клопотенка пшениця буде у продажу!

Тож давайте разом повертати собі своє. Буде цікаво.

Усі секрети приготування різото з грибами та пшеницею у відео

Дивіться уважно, дізнавайтеся як зробити різото неперевершеним, а потім замовляйте пакуночки пшениці й одразу ж готуйте. Та не забувайте ділитися враженнями, аби ми розуміли, чи вам подобається страва.

Завантаження...