Моя мама знається на консервації, тому кожного сезону у нас марафон смачних страв на зиму. Я не хочу насолоджуватися ними наодинці, тому ділюся нашими сімейними рецептами з вами. Виділіть час зараз, щоб взимку лише ходити до комори чи льоху та діставати неймовірно смачні маринування, салати та джеми.
Лечо на зиму
Особливість лечо на зиму в тому, що страву можна подавати, як салат, гарнір чи соус. Рецепти його різняться, а в нашій сім’ї обожнюють лечо з помідорів, перцю та цибулі. Воно настільки просте та смачне у приготуванні, тому мені хочеться, щоб його приготувало якомога більше людей. Спочатку тушкуємо овочі, додаємо спеції та приправи та розкладаємо по підготовленим стерилізовам банкам та щільно закриваємо стерилізованими кришками. Ось і все.
Джем зі смородини
Баночка джему зі смородиною – це наче концентрація літа. Особливість цього рецепта в тому, що замість цієї ягоди ви можете обрати і малину, і порічку. Матимете ягідне різноманіття взимку. Принцип приготування доволі простий: бланшуємо ягоди, перебиваємо блендером, пропускаємо через сито для ніжної структури та розкладаємо по банках. Чекаємо, поки настоїться і зверху досипаємо цукор. Просто та смачно.
Мариновані помідори з морквяним бадиллям
Зазвичай, томати закатуються зі стандартним набором – часник, хрін, листя смородини тощо. А моя мама робить мариновані помідори з морквяним бадиллям та вони виходять неймовірно смачними. Спробуйте і ви для різноманіття консервації. А щоб вони були пружними, обирайте тверді сорти овочів. Ідеально підходить сорт сливка.
Гострі помідори на зиму
Ви помічали, що мариновані помідори – та консервація, яка завжди закінчується першою? В цьому році йдемо на випередження ситуації – готуємо багато консервації. Тому ділюся з вами сімейним рецептом гострих помідорів на зиму, які мають всі шанси стати вашими улюбленими. В банку закладаються сирі овочі, тому вони вимагають додаткової стерилізації для довгого зберігання.
Квашені огірки
Спочатку наїдаємося свіжих огірків, потім малосольних і наостанок квашених. За рецептом моєї мами ви вже через два дні зможете ними хрумкотіти. Помийте овочі, викладіть в банку, додайте спеції, залийте розсолом та закрийте поліетиленовою кришкою. Спочатку залиште за кімнатної температури, щоб почався процес природної ферментації. Потім зберігайте в прохолодному місці. Готуйте багато квашених огірків, бо не помітите, як банки будуть ставати порожніми.
Малиновий джем
З малини варять варення та перетирають, а моя мама поділилася рецептом джему. Особливість його в тому, що він густий та не містить кісточок. Ідеальна ніжна структура, щоб просто їсти ложкою чи намащувати на хліб з маслом. Готуйте малинового джему багато, бо зима довга і треба мати щось солоденьке під рукою, аби піднімати настрій.
Консервована квасоля
Квасоля – смачний продукт, але ж готується довго. Але ця проблема вирішується – робіть консервовану квасолю за рецептом моєї мами. Вона виходить дуже ніжною на смак. Ідеальна, щоб подати як гарнір до м’яса та риби, зробити із неї паштет чи додати в салат.
Желе з порічки
Ягоди порічки містять багато пектину, тому з них виходить густе желе. Для його приготування потрібно всього три компоненти. повірте, взимку буде те щасливі, що зараз витратили трішки свого часу. Зауважу, що особливість цієї консервації в тому, що вона зберігається в дуже прохолодному місці. Їжте желе з порічки ложкою чи намащуйте на хліб.
Маринований буряк
З буряком доволі багато мороки. Вариться довго та й посуд після нього не так просто відмити. Якщо запікати, то теж потрібно багато часу. Моя мама знайшла класний спосіб його заготовки на зиму – маринований буряк. В сезон він молодий, тому вариться швидко. Потім очищаєте, ріжете великими шматками та консервуєте. Взимку відкриєте баночку маринованого буряка та подасте, як закуску, викладете на бутерброди, наріжете в салат чи натрете в засмажку до борщу.
Готувати – це просто!