Квашені огірки за сімейним рецептом Євгена Клопотенка

  • Приготування
    25 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Знаєте, за що я люблю консервацію, окрім того, що це смачно? Це ще й дуже сімейно: наші батьки консервували та ферментували, бабусі з дідусями і так далі по лінії. Тож це такий спосіб віддати належне традиціям нашої культури, а якщо у вас є якийсь сімейний рецепт то й конкретно вашим сімейним звичаям. У мене сімейних рецептів консервації чимало, моя мама має досить вражаючий набір буквально з усіх овочів і фруктів. Один із них швидкий квашені огірки, котрі готові вже за пару днів.

Поради з приготування квашених огірків

Квашення огірків це процес повільної ферментації в розсолі, тому, на відміну від маринування, огірки потрібно заливати холодною водою.

Закривати банку краще пластиковою термокришкою це до речі один з улюблених девайсів моєї мами. Щоб банка щільно закрилася, нагрійте кришку в окропі впродовж 1 хвилини та закрийте.

Після того, як банки закриті їх потрібно поставити в темне прохолодне місце приблизно на тиждень. У процесі бродіння вода в банці буде підніматися та витікати з-під кришки. Це нормально, але, щоб розсіл не залив вам усю підлогу чи поличку, одразу поставте банку в якусь посудину.

В цьому рецепті кількість огірків та води для розсолу вказана з розрахунку на звичайну трилітрову банку. Звісно, в залежності від того, якого розміру огірки ви квасите, пропорція може змінитись. Якщо у вас маленькі огірочки і вони щільно заповнять банку, їх може піти більше, а води трохи менше. Якщо квасите крупні огірки, то води може знадобитись трохи більше. В такому разі під час приготування розсолу збільшіть її кількість на 100 мл, хай краще трохи розсолу лишиться, ніж не вистачить.

Ну і якщо ви вже затіяли якісь огіркові процеси, приготуйте також мариновані огірки на зиму, що неймовірно хрустять.

Як приготувати квашені огірки за сімейним рецептом

Інгредієнти

Квашені огірки: покроковий рецепт

Крок 1

Прокип’ятіть воду з 3 ст.л. солі та охолодіть.

Крок 2

Простерилізуйте трилітрову банку. На дно викладіть 2-3 шматочки кореня хрону, 10 листочків вишні та смородини та 2-3 зонтики кропу.

Крок 3

Щільно заповніть банку огірками, зверху викладіть іще 2 шматочки кореня хрону та 4 зубчики часнику. За бажанням додайте гострий перець.

Крок 4

Залийте огірки холодним розсолом, закрийте кришкою та зберігайте огірки в прохолодному місці до готовності. Огірки будуть готові, коли змінять свій колір. Далі їх можна зберігати в холодильнику.

Готувати – це просто!

Відгуки

  • Avatar

    мяу

    😁

  • Avatar

    Наталія

    Доброго дня! Пане Євгене, огірочки за цим рецептом можна зберігати в погребі? До зими вистоять?

    • Ievgen Klopotenko

      Ievgen Klopotenko

      Погріб – це насправді найкраще місце для зберігання квашених огірків) Там вони зберігатимуться цілий рік

  • Avatar

    Оксана

    Добрий день.
    А солі дуже з вершком?

    • Ievgen Klopotenko

      Ievgen Klopotenko

      Добрий день. Не дуже, бо з вершками набереться вже 4 ст.л., а нам треба тільки 3))

  • Avatar

    Оксана

    А кришкою капроновою чи жестяною закривати ?

  • Avatar

    Ніна

    Це і наш сімейний рецепт! 🙂 А якщо нема хрону ?

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...