Спеції роблять наші страви кращими, от такий факт одразу. Додаючи їх у їжу, комбінуючи, ми можемо змінювати смаки, збагачувати їх, і це прекрасно. Тому закликаю вас не нехтувати цими чарівними пакетиками на полицях супермаркетів чи на розкладці на базарі. Купуйте, куштуйте та міксуйте. Знайте і про те, як зберігати спеції, щоб їх смак міг радувати вас якомога довше.
Сьогодні ж хочу розказати вам про властивості коріандру. Ви знали, що це та сама кінза, або китайська петрушка? Рослина походить із регіонів Середземномор’я та Близького Сходу, а натепер культивується у багатьох країнах по всьому світі. У свіжому вигляді ми купуємо її, як кінзу, а насіння зветься коріандром.
Цікаво, що записи про використання коріандру датуються 5000 роком до нашої ери, просто уявіть, наскільки це давно. Римляни клали його для ароматизації хліба. Також його використовували як ароматичний і вітрогінний засіб, але єдине сучасне застосування в медицині – це маскування неприємного смаку та запаху ліків. Але нас тут більше цікавить застосування у кулінарії, правда ж?
Яке на смак насіння коріандру?
Насіння коріандру належить до категорії теплих і солодких спецій. Тобто це популярна пряність, яку використовують як базовий інгредієнт для приготування сумішей спецій. Вона має м’який злегка цитрусовий смак. Як і насінню кмину, коріандру притаманний землистий аромат, він багатий леткими оліями, які виділяються при легкому обсмажуванні на прямому вогні або в поєднанні з рослинними оліями.
В які страви додають коріандр?
Якщо говорити про листя коріандру, ми використовуємо його у салатах, супах та основних стравах. Кінза має дуже насичений аромат та унікальний смак, через який її люблять не всі. Частіше за все ми звикли асоціювати її з грузинською кухнею, але насправді кінзу широко застосовують і в азійські кухні. Якщо ви ще не встигли полюбити ці ароматні листочки та звикли у рецептах замінювати їх на петрушку, я раджу просто спробувати, вони варті того.
Насіння коріандру використовується для ароматизації багатьох продуктів, зокрема ковбас, м’ясних печень та карі, супів, навіть лікерів, випічки й кондитерських виробів. Також це основний інгредієнт для приготування сумішей спецій і маринадів. Бачите, яке широке застосування.
Якщо ви подивитесь на етикетку будь-якого м’ясного виробу, що купуєте, ви майже завжди знайдете у складі коріандр. Дійсно, він ідеально пасує до м’яса, особливо до яловичини та баранини. Тож, якщо готуєте кебаб чи котлети, спробуйте додати дрібку і побачите, як збагатиться їх смак.
Ви можете здивуватись, але окрема тема для коріандру – це салати. Якщо додавання листя коріандру нікого не збентежить, то ось до насіння дехто може поставитися сторожко. Я пропоную вам спробувати наступного разу додати трохи насінин до вашого овочевого салату. Це не лише приємний аромат, але й цілий букет смаків, який розкриється перед вами, коли ви розкусите насінинку разом з томатами, огірками чи солодким перцем. Просто спробуйте!
Готувати – це просто!