Ви любите пряні страви та використовуєте різноманітні спеції? О так, відкриваєте паковання, а звідти наче виринає то пряний аромат, то трішки з кислинкою, чи копчений, або вражаюче різноманітний, коли мова йде про суміш. І в ту мить уява вже малює картини страв, в які ви їх будете додавати, а потім смакувати. Так, тільки що тепер робити з відкритим пакованням? Як зберігати, щоб спеції не втратили свій дивовижний аромат, не збилися в грудочки під впливом високих температур, а свіжі пряні трави швидко не зів’яли?
Як зберігати спеції
Спеції використовуються у невеличкій кількості, тому немає потреби купувати їх багато. Тим паче вони теж мають строк придатності. Краще поповнювати запаси за потреби, щоб під рукою завжди були свіжі, а отже і максимально ароматні та насичені смаком.
Скляні маленькі баночки. Вони зручні тим, що багаторазові. Вибирайте об’ємом 100 мл, бо вони не займають багато місця. Добре помийте, насухо витріть, пересипте спецію, яку плануєте зберігати та закрийте щільно кришкою. Спеціальним маркером для скла підпишіть баночку, чи зробіть напис на шматочку паперу і закріпіть його скотчем, щоб легко було шукати серед усього різноманіття. А ще обов’язково вкажіть кінцевий термін придатності – його ви знайдете на пакованні спеції. Зазвичай, він становить від 1 до 2 років з моменту відкриття.
Харчові пластмасові контейнери або баночки з кришками. Така ємність може вбирати запахи, тому радимо використовувати один контейнер чи баночку для певної спеції і не міняти їх.
Металеві баночки. Зазвичай їх використовують для невеликого набору спецій чи тих, які найчастіше використовуються та поповнюються новими запасами. Баночки розташовуються на магнітній дошці, яка вішається на холодильник і створює затишний домашній декор. Такі ємності мають прозорі кришки, тому кожного разу тренуватимете своє уміння розпізнавати спеції за зовнішнім виглядом. Підписати їх не можна, бо в горизонтальному положенні все одно не буде видно, що написано.
В холодильнику. Свіжі спеції – гілочки розмарину, чебрецю, корінь імбиру, лемонграс та інші зберігайте в холодильнику у відділі для фруктів в окремих нещільно закритих поліетиленових пакетах чи пластмасових контейнерах, щоб не збиралися краплі вологи.
В морозильній камері. Ще один спосіб зберегти свіжість та смак спецій – всипати їх у форму для льоду та залити оливковою олією. Свіжі для цього подрібніть. Після повного замороження зможете діставати формочки та загорнути у харчову плівку в кілька шарів, щоб олія не вбирала запахи морозильної камери. Їх можна використовувати протягом трьох місяців.
Де на кухні зберігати ємності зі спеціями та як їх зручно розташувати
Попри зручність, мати спеції під рукою біля плити – погана ідея, бо тепло погіршить їх смак. Тому краще обрати темне та сухе місце. Якщо вибрали поличку, розташуйте баночки в шаховому порядку, так ви швидше знайдете потрібну вам спецію. Якщо зберігаєте в ящику, положіть їх в кілька рядів, щоб було видно написи.
В спекотну погоду спеції, які мають у складі олії, необхідно переставити в холодильник на дверцята, щоб вони не прогіркли. Це стосується червоного меленого перцю, паприки, порошку чилі, маку, насіння гірчиці та кунжуту.
Готувати – це просто!