Смак індійських прянощів: соус чатні з гарбуза та яблука від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    40 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Яскраві та смачні гарбузи – справжня окраса осені. Хочеться зберегти їх смак якомога довше, аби насолоджуватися і взимку. Ми пропонуємо перетворити їх на чатні зі справжнім індійським характером.

Що таке чатні?

Чатні – це пряний, інколи гострий соус, що походить з Індії. Його роблять з фруктів або овочів із додаванням спецій, трав, цукру та оцту. Приготуйте чатні зі стебел ревеню, томатний чатні чи ось цей яблучно-гарбузовий варіант. Такий соус чудово відтіняє смак основних страв з м’яса й ідеально доповнює асорті сирів.

Обсмаживши гарбуз із кисло-солодким яблуком, ароматним коріандром та цукром, ви отримаєте дуже ніжний соус. Завдяки цукру гарбуз та яблуко карамелізуються та набудуть апетитного золотавого кольору, а копчена груша надасть надзвичайно насиченого та приємного димного посмаку. Оцет, що частіше за все використовують у рецептах, ми замінили на лимонний сік, вийшло чудово.

Поради з приготування чатні з гарбуза

Щоб чатні вийшов бездоганним, овочі та фрукти нарізайте однаковими маленькими кубиками, так соус буде однорідним. Кількість копченої груші регулюйте до смаку. Але майте на увазі, що багато краще не класти, адже вона має дуже насичений смак та аромат, що може перебити смак гарбуза. Якщо ви не знайдете на базарі копчену грушу, замініть її на будь-які сухофрукти: курагу, в’ялені вишні, чорнослив, вам знадобиться приблизно 150 г.

Як приготувати чатні з гарбуза

Інгредієнти

На баночку 500 мл:

Чатні з гарбуза: покроковий рецепт

Крок 1

Очистіть 300 г гарбуза, середню червону цибулину та одне кисло-солодке яблуко. Наріжте маленькими кубиками приблизно однакового розміру. Половину копченої груші також дрібно наріжте.

Крок 2

Викладіть нарізані овочі та фрукти у сотейник, всипте 150 г цукру та 1 ч. л. насіння коріандру. Доведіть до кипіння та зменшіть вогонь до мінімального.

Крок 3

Варіть на маленькому вогні, періодично помішуючи, протягом 30 хвилин. Чатні має набути красивого золотаво-коричневого кольору.

Крок 4

Наприкінці зніміть сотейник з плити та вичавіть сік ½ лимона, трохи перемішайте. Чатні можна використовувати одразу або викласти у стерилізовану банку та закрити кришкою. Після того, як чатні охолоне, поставте банку у холодильник та використовуйте за потреби.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...