Овоч і трохи фрукт. Що таке ревінь та як його готувати

Думаю, що більшість з вас пройде повз поличку з червоно-зеленими стеблами, бо на вид це щось незнайоме. Наступного разу цікавість має перемогти, зупиніться та почитайте етикетку. Перед вами ревінь, який відносять до овочів, але в кулінарії використовують як фрукт. Цікаво? Варто спробувати, щоб дізнатися, що він неймовірно смачний. Я хочу, щоб ви розширювали своє гастрономічне коло, пробували щось нове та не боялися експериментувати. Тому сьогодні ближче познайомимося з ревенем та навчимося його правильно готувати. А який неймовірний пиріг з ревеню виходить!

Що таке ревінь

Ревінь – багатолітня рослина, яка відноситься до сімейства гречкових. Його ще називають румбамбар. Він родом з Китаю та краще за все росте в прохолодному кліматі. Зовнішньо він може нагадувати вам лопух або буряк: міцне стебло, на якому тримаються великі зелені листя.

Проблема ревеню в тому, що стебла якось непомітно з’являються на полицях супермаркетів, а потім так само непомітно і досить швидко зникають. Все тому, що сезон короткий: починається на початку квітня та закінчується наприкінці червня.

Яка частина ревеню їстівна

що таке ревінь

Листя ревеню містять велику кількість щавлевої кислоти, вживання якої негативно впливає на стан людини. Напевно ви знаєте, що ця сама кислота міститься і в щавлі, шпинаті, броколі та цвітній капусті, але в цих продуктах концентрація її не така висока, як в листках ревеню.

А ось стебла його абсолютно безпечні, причому не важливо, чи сирі вони чи оброблені термічно. Саме тому в супермаркетах ревінь продається вже без листів, а лише стебла. Якщо ви купуєте рослину на ярмарку з листами, ви знаєте, що робити – відрізати та ні в якому разі не вживати в їжу.

Який він на смак

Стебла ревеню мають доволі терпкий та кислий смак з ледь помітним посмаком селери. Його піддають термічній обробці та зазвичай готують з цукром або медом, щоб нейтралізувати кислоту. В сирому вигляді стебла теж можна їсти, але повірте, їх смак вас вразить не так, як хотілося б, та й багато точно не осилите.

Як правильно вибрати ревінь

Вибирайте тверді та щільні стебла без зовнішніх пошкоджень та плям плісняви. Колір може бути яскраво-червоним або червоно-зеленим. Це не впливає на смак ревеню, а лише каже про різні сорти.

Як приготувати ревінь

що таке ревінь

Зріжте кінчики стеблів, які зазвичай завітрені. Потім помийте та викладіть на паперовий рушник, аби увібралася зайва волога. Якщо ваші стебла мають досить тверді ребра, зріжте їх овочечисткою, але повністю не очищайте, бо так ви позбавляєтеся корисної для організму клітковини. Далі за потреби ви поможете розрізати стебла і по горизонталі, і по вертикалі вздовж волокон.

Що приготувати з ревенем

Ревінь добре поєднується майже з усіма фруктами та ягодами. За термічної обробки він набуває желейної консистенції, тому начинки для пиріжків виходять дуже класні. З ним готують освіжальні лимонади та різноманітні пироги. А ще ревінь може бути і суперзіркою: з нього готують варення, смажать на соняшниковій олії з додаванням цукру чи варять у цукровому сиропі.

Як зберігати ревінь

Якщо одразу не будете нічого готувати з ревеню, зберігайте його в холодильнику. Впевніться, що стебла абсолютно сухі. Якщо ні, обсушіть паперовим рушником, помістіть в пакет та покладіть у поличку для фруктів та овочів. Або прогсто подалі від морозильної камери. Зазвичай, ревінь може зберігатися до двох тижнів.
Якщо у вас багато ревеню, заморозьте. Стебла помийте, обсушіть паперовим рушником, наріжте на бажану довжину, але не розрізайте вздовж волокон, розкладіть по герметичних пакетах і кожен підпишіть датою фасування. Перекладайте в морозильну камеру та використайте впродовж шести місяців.

Дізнавайтеся щось нове для себе і розширюйте коло кулінарних вражень.

Завантаження...