Ми ходимо до супермаркету, готуємо страви, знаходимо оригінальні поєднання і навіть не замислюємося, скільки всього цікаво не знаємо про їжу. Ми з командою зібрали факти, які стали для нас здивуванням. Впевнені, що і для вас це буде дуже цікаво.
1. Фісташки – не горіх
Скільки вам було років, коли ви дізналися, що фісташки – це не смачненькі горішки, а фрукти? Ботаніки знають, що фісташка – це костянка, так само як вишня або слива. Вона росте на деревах і коли приходить час дозрівання, в них утворюється щілина і тоді ядра всередині відкриваються світу. Тому якщо в паковані ви натрапити на деякі нерозкриті, знайте, що винен у цьому не виробник, а природа.
2. Інжир – не фрукти
Ніжний на смак та солодкий інжир – це родич кімнатного фікуса і це не фрукт, а квітка, всередині якої ще багато квіточок у вигляді насіння. Дуже красиво, чи не так? А якщо зірвати інжир ще на стадії цвітіння, отримаєте дійсно гарний букет.
3. Лимони плавають, а лайми тонуть
Не вірите? Наберіть миску води та перевірте це. Обов’язково покличте дітей – їм буде цікаво таке дізнатися. Як це пояснити? Ви ж бачили лід на поверхні річки або моря, він не тоне, хоча важкий. Тому що часточки кисню заморожуються і щільність зменшується. Таким самим ефектом наділена шкірка лимона. Якщо ви його очистите та перекладете в ємність з водою, він піде на дно, як і лайм, навіть у шкірці, бо вона має іншу щільність.
4. Мускатний горіх викликає галюцинації
Мускатний горіх легко впізнати серед інших спецій. Він пікантний, з ароматом деревини. Але його додають в страви не більше дрібки. По-перше, бо так смачніше, по-друге, тому що в кількості двох чайних ложок на добу він може стати причиною нудоти та викликати галюцинації. Секрет в наявності речовини мірістицин. Вона присутня і в кропі, і петрушці, але в мускатному горіху дуже багато. Потрапляючи в організм, він розпадається та впливає на симпатичну нервову систему.
5. Мед не псується
На банці натурального меду є термін придатності – не більше 2 років. Наступного разу перевірте, як будете в супермаркеті. Та чи ви зустрічали у своєму житті зіпсований мед? Цей продукт дійсно не псується десятками років. Прикладом є мед з гробниці фараона, якому 3000 років. Звісно, він змінив свої смакові та зовнішні показники, але мікробіологічно був не пошкодженим.
6. Журавлиною можна грати у футбол
Точніше сказати, ягодами, які точно достигли. Фермери так і перевіряють її: кидають на підлогу, якщо вона добре підскакує, врожай можна збирати, він ідеальної зрілості. Про футбол це жарт, хоча набити на нозі спробуйте.
7. Їжа в літаку не така, як на землі
В літаку знижується тиск та вологість. Вона становить 12%, в той час як норма від 30-50%. Через це смакові рецептори стають менш чутливими до солодкої та солоної їжі, тому смак знайомих страв може здатися іншим. Цікаво те, що такий ефект не поширюється на кисле та гостре.
8. Коричневий цукор не краще білого
Якщо ви чули, що коричневий цукор корисніше за білий – вас обдурили. За своєю поживністю вони однакові, різниця – лише в кольорі.
9. В мигдалю майже стільки білка, як і в м’ясному стейку
Заведено вважати, що м’ясо – гарне джерело білка. Це так і є, бо в 100 г м’яса міститься приблизно 26 г цієї поживної речовини. Хрумкі горішки мигдалю мають у складі 21 г білка. Ця якість особливо актуальна для тих, хто відмовився від тваринної їжі, але для об’єктивності треба зауважити, що рослині джерела білка мають менше незамінних амінокислот, тому на одному продукті не варто зациклюватися.
10. Яблука заряджають енергією так само, як кава
Є певні звички й більшість людей починають свій ранок з ароматної філіжанки кави. Вона дійсно бадьорить. Якщо ви шукаєте енергетичний замінник, спробуйте яблука. Клітковина, вуглеводи та вітамін С у складі цих фруктів допомагає відновити сили. Яблука також багаті на фруктозу, яка є переважним цукром. Для її метаболізму у глюкозу потрібно трохи більше часу, ніж для сахарози, тому вона є гарним джерелом енергії, яке не надто різко підвищує рівень цукру в крові та вивільнення інсуліну.