Євген Клопотенко: «У День Конституції ми маємо підтримати українців, які цього потребують найбільше. Тому готуємо добрі справи»

Сьогодні День Конституції України. Ми запитали шефа Євгена Клопотенка, що в його житті значить ця подія.

ЩО ДЛЯ ТЕБЕ ОЗНАЧАЄ КОНСТИТУЦІЯ?

Коли я був малим, то не дуже замислювався над тим, що для мене особисто значить Конституція. Скажу більше – всі свята тоді здавалися скоріше традицією, вихідним днем, коли родина залишалася вдома. Розуміння того, що Конституція це не традиція, а символ моїх прав та свобод прийшло вже значно пізніше.

ЩО СЬОГОДНІ ТОБІ ДАЄ КОНСТИТУЦІЯ?

Здається, що з Конституцією ми не так часто стикаємося в реальному житті. Але це лише на перший погляд, бо саме цей документ забезпечує мої права як людини й громадянина.

ЧИ МАВ НАГОДУ ПОБАЧИТИ ІСТОРИЧНИЙ ДОКУМЕНТ ПИЛИПА ОРЛИКА?

Так. Коли я у Соборі Святої Софії дивився на документ, що був першою конституцією в Європі, складеною українцем, то думав, що ми – українці й тоді, і тепер – одні й ті ж. Жили й живемо, мали й маємо схожі проблеми – в особистому житті, у ставленні до влади, у протистоянні з московією. Опинившись під склепіннями собору, я відчув себе нащадком древнього роду, що був, є і буде в Україні. Йдеться навіть не про кілька століть тому, коли було створено «Договори і Постановлення прав та вольностей Війська Запорізького», а про ціле тисячоліття – час, коли було побудовано Святу Софію.

Євген Клопотенко у День Конституції

ЯК ПЛАНУЄШ ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ?

Я святкую буквально щодня тим, що я українець і живу в Україні. Тому не виділяю дати календаря в окремі події. А сьогодні я працюю. Влаштовуємо звану вечерю для заступників голів альянсу НАТО, представників Європейського Союзу та інших впливових осіб світу в рамках Brussels Forum.

В цьому році вихідного не буде через дію воєнного стану, але мене це не засмучує. Навпаки, я трохи розчарований, що День Конституції – офіційний вихідний. На мою думку, вартує у цей день працювати в рази відданіше, щоб наша країна стала успішною та заможною. В День Конституції ми маємо підтримати українців, які потребують цього найбільше. Тому готуємо добрі справи.

Читайте також

Завантаження...