Якщо часу обмаль. Простий спосіб приготування варення в духовці

Накрийте фольгою та ставте в розігріту до 180 градусів духовку в режимі конвекції чи верхнього та нижнього нагріву. Через 30 хвилин дістаньте форму зі сливами, цукор вже повинен розтанути. Приберіть фольгу та знову поставте в духовку на 30-40 хвилин. Якщо хочете, щоб шматочки добре карамелізувалися, не перемішуйте зовсім, аби не порушити їх структуру. Тривалість приготування ви можете збільшити, зважаючи на свої смакові вподобання. Чим довше воно томиться, тим густішим буде.

Один зі способів заготовити ягоди та фрукти на зиму – зварити із них ароматне варення. Рецептів існує багато, а от спосіб приготування фактично незмінний – варіння на плиті в каструлі з товстим дном. Готуючи за таким методом, треба бути максимально включеним в процес. Cлідкувати, аби варення не збігло з каструлі, що часто трапляється, коли воно закипає, постійно прибирати ложкою пінку, яка утворюється, та перемішувати, щоб, бува, не пригоріло. А щоб зварити дуже густе варення, доведеться розтягнути процес на два, чи навіть більше днів. Ми вже давали поради, як варити варення, але зараз розповімо вам про ще один простий спосіб – у духовці. В цьому випадку варення буде томитися, а не варитися, тому добре закарамелізується. Шматочки фруктів чи ягід при цьому не розваряться, а залишаться цілими. Суміш не збігає та за нею не потрібно слідкувати й постійно помішувати. Тільки іноді відкривати дверцята, аби вирішити, чи влаштовує вас густота продукту.

Готувати варення в духовці можна навіть із заморожених фруктів та ягід. Цей спосіб виручає, коли всі запаси закінчилися та треба швидко зробити невеличку порцію до сніданку з млинцями чи оладками.

Як приготувати варення в духовці

У духовці можна приготувати будь-яке варення, яке ви раніше варили на плиті. Для цього підготуйте ягоди чи фрукти: помийте їх, витягніть кісточки та поріжте, якщо це потрібно. Перекладіть у глибоку та велику за діаметром прямокутну форму для запікання та розподіліть так, щоб до країв залишалося 3-4 см. Якщо ви готуєте багато варення, візьміть каструлю з товстим дном та стінками, яка підходить для використання в духовці чи казанок, в якому ви зазвичай готуєте страви на відкритому вогні.

Як приготувати варення зі слив у духовці

До ягід чи фруктів всипте цукор, рівномірно розподіливши його по поверхні та додайте інші інгредієнти за рецептом. Якщо захочете зварити варення з горіхами, то покладіть їх нижнім шаром у ємність, де будете запікати, або закладіть у середину очищених від кісточок фруктів. Так вони не пригорять в процесі приготування.

Як приготувати варення зі слив у духовці

Накрийте форму фольгою та ставте в розігріту до 180 градусів духовку в режимі конвекції чи верхнього та нижнього нагріву. Через 30 хвилин дістаньте варення із духовки і зніміть фольгу, цукор вже повинен розтанути. Якщо хочете, щоб шматочки добре закарамелізувалися, не перемішуйте варення, аби плоди лишились цілими. Поставте варення знов у розігріту духовку на 40 хвилин. Якщо хочете, щоб ваше варення вийшло густішим, збільшіть час до 1,5-2 годин. Розливайте гаряче варення по стерилізованих банках та закочуйте кришками. Залиште банки охолоджуватися, а потім переставте в прохолодне місце для зберігання.

варення в духовці

Якщо ви готуєте варення із заморожених ягід чи шматочків фруктів, попередньо їх не розморожуйте, а відразу засипте цукром та ставте в розігріту до 160 градусів духовку, накривши форму фольгою. Через 20 хвилин приберіть фольгу та збільште температуру до 180 градусів і далі готуйте як у випадку зі свіжими плодами.

Якщо вам до вподоби рідке варення, засипте підготовлені фрукти чи ягоди цукром і залиште на 3-5 годин, щоб вони пустили сік, а потім переставте в розігріту духовку та готуйте до потрібної вам консистенції.

Готувати – це просто!