Один зі способів заготовити ягоди та фрукти на зиму – зварити із них ароматне варення. Рецептів існує багато, а от спосіб приготування фактично незмінний – варіння на плиті в каструлі з товстим дном. Готуючи за таким методом, треба бути максимально включеним в процес. Cлідкувати, аби варення не збігло з каструлі, що часто трапляється, коли воно закипає, постійно прибирати ложкою пінку, яка утворюється, та перемішувати, щоб, бува, не пригоріло. А щоб зварити дуже густе варення, доведеться розтягнути процес на два, чи навіть більше днів. Ми вже давали поради, як варити варення, але зараз розповімо вам про ще один простий спосіб – у духовці. В цьому випадку варення буде томитися, а не варитися, тому добре закарамелізується. Шматочки фруктів чи ягід при цьому не розваряться, а залишаться цілими. Суміш не збігає та за нею не потрібно слідкувати й постійно помішувати. Тільки іноді відкривати дверцята, аби вирішити, чи влаштовує вас густота продукту.
Готувати варення в духовці можна навіть із заморожених фруктів та ягід. Цей спосіб виручає, коли всі запаси закінчилися та треба швидко зробити невеличку порцію до сніданку з млинцями чи оладками.
Як приготувати варення в духовці
У духовці можна приготувати будь-яке варення, яке ви раніше варили на плиті. Для цього підготуйте ягоди чи фрукти: помийте їх, витягніть кісточки та поріжте, якщо це потрібно. Перекладіть у глибоку та велику за діаметром прямокутну форму для запікання та розподіліть так, щоб до країв залишалося 3-4 см. Якщо ви готуєте багато варення, візьміть каструлю з товстим дном та стінками, яка підходить для використання в духовці чи казанок, в якому ви зазвичай готуєте страви на відкритому вогні.
До ягід чи фруктів всипте цукор, рівномірно розподіливши його по поверхні та додайте інші інгредієнти за рецептом. Якщо захочете зварити варення з горіхами, то покладіть їх нижнім шаром у ємність, де будете запікати, або закладіть у середину очищених від кісточок фруктів. Так вони не пригорять в процесі приготування.
Накрийте форму фольгою та ставте в розігріту до 180 градусів духовку в режимі конвекції чи верхнього та нижнього нагріву. Через 30 хвилин дістаньте варення із духовки і зніміть фольгу, цукор вже повинен розтанути. Якщо хочете, щоб шматочки добре закарамелізувалися, не перемішуйте варення, аби плоди лишились цілими. Поставте варення знов у розігріту духовку на 40 хвилин. Якщо хочете, щоб ваше варення вийшло густішим, збільшіть час до 1,5-2 годин. Розливайте гаряче варення по стерилізованих банках та закочуйте кришками. Залиште банки охолоджуватися, а потім переставте в прохолодне місце для зберігання.
Якщо ви готуєте варення із заморожених ягід чи шматочків фруктів, попередньо їх не розморожуйте, а відразу засипте цукром та ставте в розігріту до 160 градусів духовку, накривши форму фольгою. Через 20 хвилин приберіть фольгу та збільште температуру до 180 градусів і далі готуйте як у випадку зі свіжими плодами.
Якщо вам до вподоби рідке варення, засипте підготовлені фрукти чи ягоди цукром і залиште на 3-5 годин, щоб вони пустили сік, а потім переставте в розігріту духовку та готуйте до потрібної вам консистенції.
Готувати – це просто!