Справа не тільки в косметиці. Лікар назвала продукти, які викликають запалення шкіри

Гіркий досвід уже міг вас навчити, що часом зайва жменя чипсів чи кілька додаткових цукерок спричиняють висипання на обличчі наступного дня. А в когось така теза все ще може викликати сумніви, бо запалення шкіри справа постійна й, здавалося б, до чого тут їжа. Однак лікарі провели кілька досліджень і підтвердили те, що харчування впливає на стан нашої шкіри, а деякі продукти схильні викликати запалення в переважної більшості людей. Про це розповіла Елейн Ф. Кунг доктор медичних наук, доцент медичного коледжу Weill-Cornell.

Тож так, справа не тільки в косметиці, дорогих процедурах догляду, втомі та стресі. Часто основним із цих факторів може бути їжа, яку ви регулярно їсте. Ба більше, йдеться не тільки про чипси та вочевидь некорисну їжу. Декотрі подразники шкіри є великою частиною багатьох популярних дієт.

Перш за все, важливо зрозуміти основні причини появи висипань. Вони часто з’являються через підвищене виділення жиру, бактерії, закупорені пори чи запалення. Харчування здатне посилити більшість із цих факторів, а найбільше виділення жиру.

Оброблені харчові продукти

Західна дієта часто наповнена обробленими продуктами, яких немає в інших культурах. Це примітно, адже багато інших культур не борються з такими сильними висипаннями та запаленнями. Наприклад, деякі групи населення історично не мають прищів: канадські інуїти, південноафриканські зулуси, японські окінавці, аче з Парагваю та жителі островів Кітаван з Папуа-Нової Гвінеї. Однак зараз науковці помічають, що і в цих груп населення починають з’являтися проблеми зі шкірою, котрі радше спричинені їх прийняттям західної дієти, багатої на оброблені харчові продукти, молочні продукти та рафінований цукор.

Оброблені харчові продукти та їжа з високим вмістом цукру є одними з головних причин збільшення шкірного жиру, що, у свою чергу, може призвести до висипань. Високий глікемічний індекс або постійне глікемічне навантаження, котре спричиняють швидкі вуглеводи, зокрема цукор і всі продукти із ним у складі, рафіновані та в’ялені продукти, можуть стимулювати вироблення шкірного жиру. Це відбувається через низку внутрішніх процесів, зокрема збільшення кількості білка IGF-1 інсуліноподібного фактора росту-1.

Молочні продукти

Однак не тільки оброблені харчові продукти можуть викликати збільшення запалення та вироблення жиру в шкірі. Молочні та м’ясні продукти також мають негативний вплив при постійному вживанні. Білок м’яса та молочних продуктів підвищує рівень лейцину, який запускає шлях запалення, а сироватковий протеїн, що міститься у молочних продуктах, збільшує IGF-1. Хоча ця їжа не є шкідливою, тим, хто страждає від висипань і прищів у дорослому віці, варто оцінити кількість молочних продуктів і обробленого м’яса в щоденному раціоні. Надмірне споживання може бути причиною проблем зі шкірою.

Саме тому нутриціологи та дослідники радять людям із проблемною шкірою мінімізувати кількість цукру та рафінованих продуктів у раціоні, а також зменшити кількість молочних продуктів і обробленого м’яса. Хорошою альтернативною тут можуть бути веганське молоко та «молочні продукти», харчування з високим вмістом необроблених овочів і білків, приміром середземноморська дієта, дієта DUSH чи розуму. Та й загалом найлегше правило звучить так: чим менше продукт оброблявся, перш ніж потрапити до вас на кухню, тим краще. І для природного смаку, і для вашої шкіри.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...