Майбутнє вже на порозі. Цікаві фудтренди

В їжі, як і в одязі теж існують тренди. Чого тільки варта мода на авокадо, який вже багато років тримається на першому місці. З нього готують гуакамоле, додають в тости, роблять майонез та навіть додають в коктейлі. Потім у світі трендовими стали масляні дошки, чули про такі? Треба взяти звичайну кухонну дошку, намастити м’яким вершковим маслом, умовно розділити на зони та кожній надати певного смаку, чи то сіллю, чи паприкою, запеченим часником тощо. Подають зі шматочками свіженького і бажано тепленького хлібу.

Як працюють фудтренди? По-різному. Ми дізнаємося про продукт, який використовується в інших кухнях світу та підлаштовуємо його під наші реалії та смаки, чи беремо давно відомий продукт та надаємо йому нової форми. Або взагалі застосовуємо нові технології, наприклад 3D-друк, у створенні страв. Це щось дивовижне. Але це лише початок, бо фудінженерія розвивається шаленими темпами. І в недалекому майбутньому ми матимемо змогу вражатися новинками і дивуватися, споживаючи щось дуже незвичне для нас.

Цікаві фудтренди

Майбутнє вже на порозі. Я зібрав те, що вже набирає обертів визнання. І круто, що більшість з того, про що йтиметься, ви вже зможете знайти у великих супермаркетах, замовити в інтернеті чи приготувати самостійно.

Смажені курячі шкірки

Цікаві фудтренди

Напевно, ви не раз запікали цілу курку в духовці, а потім люди за столом ділилися на два типи: одні знімали добре рум’яну шкірку, інші – із великим задоволенням її їли. Саме для останніх є хороша новина. Снеки у вигляді добряче підсмажених та хрумких шкірок – ось новий фудтренд. Хоча заради справедливості варто сказати, що цей смаколик вже давно знайшов своє почесне місце в азійській кухні: смаженими курячими шкірками можна просто похрумкотіти, додати в салат замість грінок, зачерпнути багацько соусу гуакамоле та уявити, наче ви це робите чипсами начос. А для більшості європейців це їжа майбутнього, хоча і досить близького.

Олія з авокадо

Цікаві фудтренди

Настане час, і оливкова олія поступиться своїм почесним першим місцем. Хто би міг зайняти його? Приготуйтеся до цієї новини: авокадо буде не лише складовим тостів та салатів, а посяде топові позиції серед олій. Ви вже могли бачити залізні пляшки у великих супермаркетах, на яких написано «avocado oil». Його вершково-горіховий смак дуже нагадує вершкове чи топлене масло. Ця олія ніжна, насичена та гармонійна у салатах, закусках, соусах та кашах. А ще на ній можна смажити.

Фінікове масло

Цікаві фудтренди

Є вершкове масло, а тепер ще і фінікове. Ви все правильно зрозуміли: саме з тих невеличких солодких плодів роблять дуже смачний продукт. Спочатку кожен фінік очищають від шкірки та кістки, позбавляють зайвої вологи та перемелюють у масу, яка текстурою нагадує вершкове масло. Можна мазати на хлібець, млинці, додавати в тісто для випічки чи просто їсти ложкою та запивати чаєм. І вже є у нас в продажу, правда, треба пошукати в інтернет-магазинах.

Шкварки

Цікаві фудтренди

Для нас, українців, шкварки – таке рідне та національне, це наше минуле і теперішнє та точно майбутнє. Тільки якщо раніше вам доводилося їх робити вдома самостійно, тепер можна придбати готові. Вже уявляю, як в кінотеатрі люди жують не попкорн, а дістають з паковання шкварочки з різними смаками.

Фіолетовий батат

Цікаві фудтренди

Картопля, яку використовують в десертах? Чи не переплутав я нічого? Ні, бо зараз мова про їжу майбутнього. І якщо у нас популярний білий всередині та помаранчевий зовні батат, в країнах Азії на перших позиціях – фіолетовий. Через свій колір та чудовий смак він набирає популярності. Із нього роблять десерти, запікають, готують пюре, хумус та роблять начинку для булочок. Спробували б? Думаю, вже зовсім скоро він з’явиться і на наших полках в супермаркетах.

Пшениця

Цікаві фудтренди

Цей продукт не новий для нас, але я дуже хочу, щоб став їжею теперішнього і майбутнього. Зерна не вимагають замочування та спеціальної термічної обробки та й варяться швидше за бобові і пшоняну кашу. Пшеницю необхідно помити, залити водою та варити 30-40 хвилин, щоб зерна не луснули, а залишилися цілими та пружними. Готуйте пшеницю, щоб вона отримали всесвітнє визнання і стала справжнім світовим фудтрендом.

Амарант

Цікаві фудтренди

Насіння амаранту вирощували ще індіанці майя та ацтеки. І тільки через 5000 років цей продукт отримує друге життя. Готувати його так само просто, як і будь яку іншу кашу. Знайти амарант можна у великих супермаркетах чи замовити в інтернеті. Спробуйте, щоб урізноманітнити свій раціон.

Звісно, кожен з нас робить той чи інший продукт популярним та справжнім фудтрендом. Чим більше готуємо, тим більше знаходимо нові поєднання. Чим більшого визнання він отримує, тим більше про нього розноситься слава.

Читайте також

Завантаження...