М’ясні українські страви захоплюють своїм різноманіттям. Я нагадаю вам, скільки всього смачного та оригінального є в нашій кухні. Це і соковиті голубці, і гречаники з томатним соусом, і пшеничники, і ароматна та насичена смаком часнику буженина, а ще крученики з салом, драглі та звісно, відома на весь світ котлета по-київськи. Якщо у вас знову з’являться роздуми, що приготувати на обід, вечерю чи свято, відкривайте мою добірку м’ясних страв та готуйте наше, рідне.
Голубці з м’ясом
Справжні українські голубці – це коли більш ніж половина начинки складається з м’яса. Тоді вони справді виходять пречудовими. Такі не варто робити маленькими, бажано – розміром з долоню. Бо така традиція. Взяв один чи два – і наївся. Приготуйте саме такі голубці з м’ясом та додайте начинці хрумкості за допомогою волоських горіхів. Вони збагатять і текстуру, і смак.
Котлета по-київськи
Одна з візитівок України – соковита котлета по-київськи, яку традиційно готують з курячого м’яса та смажать у фритюрі до золотавої скоринки. В моєму рецепті хрумкість теж буде, але страва вийде кориснішою. Пропоную котлети не смажити, а запекти в духовці. Повірте, жаданий смак збережеться, як і соус із вершкового масла, який витікатиме, щойно ви розріжете її ножем. Котлета по-київськи довершена, ідеальна та гармонійна, тому не радитиму до неї ніяких соусів. Вона не потребує «занурювань».
Гречаники з м’ясом
Ще одна традиційна українська страва – гречаники з м’ясом, запечені в духовці до хрумкої скоринки. Один з інгредієнтів стане для вас неочікуваним. Це кава, яку ми додамо в томатний соус. Поллєте ним кульки гречаників і вишукана страва на кожен день готова.
Буженина в конверті
Ви не зможете уявити українське застілля без шматочків буженини, на які намащується хрін або гірчиця. А потім смакувати й не мовити ні слова, бо через гостроту соусу і смак м’яса течуть сльози. В цьому випадку – це сльози задоволення. Добре, не хочете гостреньке, тоді просто беріть шматочок української буженини, викладайте на хліб та зверху додавайте огірок. Такий варіант оцінять діти. Я впевнений, що у вас є фірмовий рецепт, якому ви довіряєте, але я теж обіцяю не підвести. Приготуйте буженину в конверті з рум’яною солоденькою скоринкою. Вона має всі шанси витіснити всі інші рецепти. Повірте.
Крученики із салом
М’ясо, часник та сало – що об’єднує ці продукти? Неймовірно смачні крученики, які наші пращури готували на свята. Пропоную їх запанірувати та підсмажити, щоб вийшла добре рум’яна хрумка скоринка, а потім довести до готовності в духовці. Подавайте крученики із салом до картопляного пюре, відварених макаронів, овочевих салатів чи просто занурюйте в пікантну аджику та смакуйте.
Драглі
Якщо ви обожнюєте готувати за моїми рецептами, то вже зустрічали на сайті це слово, а можливо і готували. Щоб не пірнати в прадавню історію традиційних українських рецептів та їх назв, скажу, що драглі – це відомий нам усім з дитинства холодець. Приготуйте його зі свинини. Варіть з ароматними спеціями, допоки м’ясо не буде м’яким та не почне розвалюватися на волокна. Потім можна розливати холодець у тарілки.
Пшеничники з фаршем
Є українські гречаники, які дають волю фантазії. А є пшениця. Я скористався можливістю відновити автентичну, як на мене, страву. І замінив гречку на відварену пшеницю. Вийшли пшеничники з фаршем, смажені, а потім запечені у сметанковому соусі. Вони неймовірні: соковиті, з пружною текстурою, яку надають зерна пшениці, і дуже ароматні. Приготуйте їх. Відварити пшеницю – дуже легко, а смак примусить вас отримати справжній екстаз.
Готувати – це просто!