Як приготувати сою: корисні поради від Євгена Клопотенка

Соя належить до сімейства бобових, тому разом з іншими представниками її часто називають «м’ясом» вегетаріанців. Та соєві боби є справжніми рекордсменами – вони містять приблизно 50 г білка на 100 г продукту, уявляєте? Навіть у м’ясі протеїну міститься менше! Саме тому соя є важливою частиною раціону для тих, хто не їсть м’яса.

З сої роблять котлети, додають у мусаку, лазанью та інші страви замість м’яса, роблять з нею салати. Та як і з іншими бобовими, важливо знати, як варити сою, щоб вона була смачною. Ми вже розповідали, як приготувати нут та горох, тож дізнаймося всі секрети приготування сої.

Як підготувати сою

Перед початком роботи з соєю радимо ретельно її перебрати. Видаляйте знебарвлені боби, пошкоджені чи зморщені. Далі висипте перебрану сою у друшляк та добре промийте, видаліть смітинки та бруд.

Далі сою потрібно замочити. На відміну від гороху, час замочування її значно довший – від 8 до 12 годин. Тож радимо вам залити сою водою звечора, а готувати вже наступного дня. Вода має покривати боби на кілька сантиметрів. Якщо у вас немає часу на замочування, можна пропустити цей крок, але варити сою тоді доведеться приблизно на годину довше.

Також пам’ятайте про те, що під час варіння соя збільшується в об’ємі трохи більше, ніж у 2 рази. Тобто з однієї склянки сухої сої у вас вийде приблизно 2,5 склянки готової.

Як варити сою

З відмоченої сої злийте воду та ще раз добре промийте її під проточною водою. Викладіть боби у каструлю та залийте водою у пропорції 1:3, тобто на склянку бобів влийте 3 склянки води. Доведіть боби до кипіння, зменште вогонь та варіть під кришкою 2 години.

Солити сою потрібно наприкінці приготування, інакше боби можуть стати жорсткими.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...