Як очистити рибу вдома. Перевірені лайфхаки

Очищати рибу від луски та нутрощів – те ще задоволення, але знаючи прості правила, можна позбавити себе великого прибирання.

Як очистити рибу від луски

Спочатку рибу треба добре помити під водою, щоб змити слиз. З річкової риби, як-то сом, він погано змивається, тому радимо засипати сіллю та залишити на кілька хвилин. Після цього ножем зішкрябайте слиз разом з сіллю.

Аби луска добре знімалася та не розліталася по всій робочій поверхні кухні, обдайте рибу окропом чи замочіть на 15 хвилин у холодній воді. Потім обсушіть паперовим двошаровим рушником та викладіть на дощечку. Однією рукою тримайте за хвіст, а іншою знімайте луску, рухаючись від хвоста до голови. Для дрібної луски використовуйте гострий ніж чи спеціальний прилад для очищення риби. Якщо луска велика, спробуйте скористатися великою ложкою чи виделкою. Далі кухонними ножицями зріжте всі плавники.

Якщо ви очищуєте рибу в кухонній раковині, застеліть її повністю паперовими рушниками. Після того, як вся луска буде знята, акуратно згорніть папір та викиньте у смітник. Завдяки цьому ви уникнете розлітання луски, а злив раковини не заб’ється.

Якщо у вас заморожена риба, спочатку розморозьте її. Перекладіть із морозильної камери до холодильника. Аби пришвидшити цей процес, складіть рибу в герметичний пакет та опустіть в прохолодну воду. Змінюйте рідину один раз у 40 хвилин. Тільки після того, як риба розтанула, її можна очистити від луски.

Як потрошити рибу

Як очистити рибу вдома

Візьміть гострий ніж, вставте його кінчик біля анального отвору та проведіть ним до голови. Важливо це робити обережно, щоб не порізати кішки та особливо жовчний міхур. У протилежному випадку матимете гірке м’ясо. Витягніть нутрощі. По довжині хребта ще залишилася нирка, її треба теж прибрати ножем або ложкою. Також можна вимити під струменем води, щоб було видно хребет. Обов’язково приберіть зябра, вони не їстівні та нададуть рибі чи страві із неї гіркоти. Виріжте ножем анальний отвір.

Навіть якщо вам рибу очистили в магазині чи на ринку, вдома тушку уважно передивіться. Часто зябра залишаються в рибі. Так само тушку можуть не до кінця очистити.

Як розділити рибу

Спочатку одріжте голову та хвіст. У вас залишиться тулуб риби. Поріжте його на однакові шматочки. Також якщо знати, як зробити рибне філе, то в цьому процесі немає нічого складного. Основне – візьміть дуже гострий ніж, зробіть надріз на шматочку та ріжте уздовж хребта. Потім із філе витягніть реберні кісточки пальцями, а для дрібних скористайтеся кухонним пінцетом. Якщо будете готувати рибне філе на грилі чи запікати ціле, радимо шкірку залишити. По-перше, вона утримуватиме всі соки, по-друге, підсмажиться до хрумкої смачної скоринки. Якщо вам потрібне чисте філе, переверніть тулуб риби шкіркою догори та обдайте кип’ятком. Потім обережно зніміть шкірку риби руками.

Як швидко та просто розібрати рибу дивіться у відео

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...