Як відокремити рибне філе: покрокова інструкція

Не всі знають, як правильно обробити рибу, а тим більше – як легко і просто можна відокремити рибне філе. Упевнений, що після того, як ви навчитеся це робити, ви не будете боятися купувати рибу цілою і обробляти її. Тим більше, що з рибних обрізків можна зварити легкий ароматний супчик

Для того щоб відокремити рибне філе, вам потрібен тільки гострий ніж. Кілька легких рухів – і філе буде у вас на столі. Візьміть обробну дошку і оберніть її харчовою плівкою, так потім вам буде набагато легше її очистити. 

Для початку потрібно очистити рибу від нутрощів і видалити зябра. Лушпиння можна не чистити, якщо ви збираєтеся використовувати філе без шкіри, наприклад, для приготування суші, карпаччо, севіче або тартара. В цьому випадку ви зможете видалити шкіру разом з лушпинням після того, як знімете філе. Якщо ви будете обсмажувати або запікати філе на шкірі, то в такому випадку лушпиння краще очистити на етапі патрання. Я покажу, як відокремити рибне філе на прикладі сібаса, але так само ви можете відокремити філе у будь-якої свіжої риби. 

Крок перший 

Для початку зробіть неглибокий надріз вздовж верхнього плавника риби. Так ви умовно поділите рибу на 2 частини і в подальшому вам буде простіше відокремити від неї два філе. 

Крок другий 

Зробіть поперечний надріз біля голови риби, як би відокремлюючи голову від самого філе. Потім акуратно вставте ніж під кутом приблизно 45 градусів в надріз і дійдіть до хребта. 

Крок третій 

Тримайте лезо ножа в горизонтальній площині. Продовжуйте робити надріз по всій довжині риби, тримаючи ніж якомога ближче до хребта. Дійдіть таким чином до хвоста риби. Філе готове. Так само відокремте і друге філе. 

Крок четвертий 

Акуратно відокремте ребра від філе. Потім перевірте, чи не залишилося у філе кісток. Для цього змочіть руку в воді та проведіть пальцями уздовж філе, ніби трохи промацуючи його. Якщо ви знайшли кістки, то видаліть їх за допомогою пінцета. Якщо у вас немає такого спеціального пристосування, можна це зробити і за допомогою маленького ножа. В такому випадку просто трохи притисніть ножем філе і витягніть кісточку. 

Якщо ви хочете зробити ресторанну подачу філе, тоді трохи обріжте філе з боків, надавши йому красивої форми. 

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...