М’ясні страви на Великдень від Євгена Клопотенка

Центральним елементом великоднього столу беззаперечно були й будуть паски з яскравими крашанками. Однак після довгого посту український стіл традиційно прогинався під вагою найрізноманітніших м’ясних страв. Майже завжди серед наїдків були драглі з якимось видом м’яса, ковбаса та шинка, котрі освячували з пасками, ціла домашня птиця, рулети, котрі зручно їсти холодними й усе, на що господиням вистачало часу й фантазії. Звісно, чимало залежало від регіону, заможності сім’ї та дати святкування Великодня. Кажуть, господині подекуди готували по 40 страв за кожен день посту. Таку шалену кількість я вам готувати не пропоную й сам братися не буду, але спробувати кілька цікавих м’ясних страв під час святкових днів дуже раджу.

М’ясний рулет з кизилом

Позаяк усі господині перед ранковим розговінням йшли в церкву, перевагу часто віддавали стравам, котрі гарно смакували холодними. Звісно, частину страв розігрівали, але от м’ясний рулет цілком можна їсти і холодним. Для начинки в цьому рецепті я обрав кизил, котрий лишився з зимового сезону, і квіти чорнобривців. Однак тут ви можете сміливо експериментувати і я вас до цього заохочую.

М'ясний рулет з ягодами

Запечене сало з ромашкою

Якщо ви ще не запікали сало, дуже вам рекомендую спробувати цей рецепт на Великдень. Ви можете подати його як закуску до якогось гарніру чи смакувати зі шматочком хліба чи паски. Після духовки запечене сало стає ніжним, розкривається з геть іншого боку. А ромашка прибирає в страви жирну приторність, додаючи легку гірчинку.

Запечене в духовці сало

Фарширована пшеницею курка

Ціла птиця на столі виглядає завжди святковіше за всі рулети, ковбаси та закуски. І поки американці тішаться фаршированій яблуками індичці на День подяки, ми маємо свою не менш круту страву – фарширована курка з начинкою з пшениці. Пшениця тут дарує легкий смак традицій, а медова скоринка – це взагалі щось на межі легальності.

Курка фарширована пшеницею

Крученики з чорносливом і горіхами

Досить популярною українською стравою на свята також є крученики – м’ясні рулетики з різними начинками. Варіантів приготування тут чимало: обираєте улюблене м’ясо, начинку та дотримуєтеся інструкцій з техніки приготування. Я цього разу обрав крученики зі свинини, котрі начиняю чорносливом і горіхами.

Крученики з чорносливом

Драглі на свинині

Як би там хто не ставився до холодцю, а він завжди був невід’ємною частиною святкового українського столу в усі сезони. Розумію, що отой традиційний виварений на кістках жирний бульйон багатьох відлякує. Але я от готую холодець на свинині з желатином, що, по-перше, пришвидшує процес, а по-друге, робить текстуру ніжною та прозорою. Сподіваюся мої драглі переконають вас дати їм другий шанс цього Великодня. Якщо ж ви й без того їх любите, просто спробуйте новий рецепт!

Свинячий холодець на желатині

Готуйте та насолоджуйтеся!

Завантаження...