Есенція, пудра, цукор. Що таке ваніль та як її виготовляють

Впевнений, що ви просто зараз може уявити собі солодкувато-квітковий аромат ванілі. Якщо ви любите пекти, то точно використовували щось із приставкою “ваніль” для ароматизації своїх смаколиків: цукор, есенцію чи ванілін. Але чи задумувалися ви, що таке натуральна ваніль насправді, як її видобувають та звідки привозять? Де починається історія цієї легендарної прянощі, що за ціною поступається хіба шафрану? Ми знайшли для вас відповіді на всі ці запитання, тож давайте розбиратися.

Що таке ваніль

Справжню натуральну ваніль добувають з плодів орхідей із роду Vanilla. Майже 80 % усієї натуральної ванілі вирощують та збирають на одному острові у світі — Мадагаскарі. Процес збору та заготівлі прянощі є довгим та трудоємким, адже повністю виконується вручну! Тепер можете собі уявити, чому натуральна ваніль така дорога (близько 50 доларів за 100 г). Після запилення, збору врожаю та висушування м’ясистих зелених стручків орхідей — фермери отримують тонкі чорно-коричневі стручки ванілі, які і йдуть на продаж.

Стручки ванілі

Види ванілі

Натуральні стручки ванілі. Так, вони продаються в онлайн магазинах, тож ви цілком можете купити їх для своєї домашньої кухні. Для того, аби використати такий стручок ванілі вам необхідно кінчиком гострого ножа обережно розрізати стручок вздовж, а тоді зішкребти його наповнення. Маленькі зернятка, що містяться всередині стручка це і є заповітна пряність “ваніль”. Невикористані стручки ванілі найкраще зберігати, щільно загорнувши їх в харчову плівку та помістивши у герметичний контейнер. В холодильнику ваніль зберігається до 6 місяців.

Ванільний екстракт. Один з найпопулярніших засобів ароматизації випічки. Його виготовляють, замочуючи стручки ванілі у спиртовому розчині. Якісний екстракт виготовляють у наступній пропорції: мінімумом 100 грамів стручків ванілі на літр спирту (не менше 35 %).

Ванільний цукор — це цукор, ароматизований стручками ванілі. Ви можете зробити його і вдома – для цього просто зберігайте стручки в одній банці з цукром. Але радимо вам натомість приготувати цукрову пудру з ваніллю. З нею можна збивати яйця чи вершки, додавати у креми та глазурі, щоб зробити їх ще більш однорідними за текстурою і повітряними. Чудовий спосіб ароматизувати випічку.

Різниця між ваніллю і ваніліном

У вас логічно може виникнути питання: ок, якщо ваніль добувають зі спеціальних рослин, і це дуже дорога пряність, то що ж тоді таке ванілін?

А ванілін — це синтетично створена у лабораторних умовах речовина, яка імітує запах натуральної ванілі. Справжні гурмани вважають, що він є примітивною копією та не здатний передати всі нюанси оригінального аромату. Але, не варто ставитися до ваніліну зверхньо! Він, в багатьох випадках, є чудовим економічним замінником ванілі.

Найкраще застосовувати його в десертах, що проходять термічну обробку адже свій аромат ванілін починає випускати саме під час нагрівання.

Де використовується ваніль

Натуральну ваніль природньо використовують для ароматизації лише найдорожчих кондитерських виробів: шоколаду та продуктів на основі натурального какао, бісквітів, виробів з бісквітного тіста, кремів та якісних пломбірів. Для десертів простіших та дешевших, наприклад желе, суфле, пудинги, сирні пасти, варення і компоти, частіше використовують ванілін.

Ваніль вважається ароматизатором у світі, тому широко використовуваною для харчових продуктів, напоїв і косметики.

Читайте також

Завантаження...