Ближче, ніж здається. 5 інгредієнтів азійської кухні на кожен день

Чи давно ви готували вдома щось з азійської кухні? Напевно, деякі з вас дадуть ствердну відповідь. Пропонуємо терміново виправити цю ситуацію та додати у ваше повсякденне меню трохи Азії. Тим більше, що це зовсім не важко зробити. Вам навіть не доведеться бронювати столик у ресторані – всі необхідні інгредієнти ви знайдете у найближчому супермаркеті чи інтернет-магазині.

Соєвий соус

вкусы азии

Соус, виготовлений із соєвих бобів – це, без перебільшення, основа азійської кухні. Боби змішують із сіллю, пшеницею та спеціальною культурною цвіллю. Процес ферментації може тривати від кількох тижнів до року, залежно від того, який тип соусу бажають отримати – світлий чи темний. Соєвий соус виходить досить солоним з глибоким насиченим смаком, тому цілком може замінити сіль у будь-якій страві.

Спробуйте соєвий соус Hokkaido Club для приготування маринадів для м’яса, риби та овочів або як інгредієнт для заправки салатів. Додайте його до готових супів або бульйонів, а також до смажених або тушкованих страв – соєвий соус надасть їм гарний карамельний відтінок.

Зрештою, проведіть експеримент і спробуйте додати цей соус до всіх своїх улюблених страв: будь це каша, омлет або овочевий салат. Відчуваємо, що ви будете у захваті від такого експерименту.

Корінь імбиру

вкусы азии

Один із найпопулярніших інгредієнтів азійської кухні – імбир. Його використовують у будь-якому вигляді – свіжий корінь, сушений або маринований. Останній часто використовують для того, щоб «очистити» свої смакові рецептори під час переходу від однієї страви до іншої. Імбир має солодкувато-гострий смак і приємний аромат, чимось схожим на лимонний. Цю пряність додають у випічку та супи, в тушковане м’ясо або гарячий чай. Насправді, імбир здатний надати неповторної нотки будь-якій страві, головне – знати міру, щоб не перебити основний смак. Імбир відмінно поєднується з м’ясними стравами. Розігрійте пательню з олією, додайте половину чайної ложки меленого сушеного імбиру, і як тільки відчуєте пряний аромат, додайте брусочки курячого філе. Отримаєте вишукану азійську страву. А ще тертий імбир допоможе прокачати смак звичайної яєчні. Головне, не боятися експериментувати. Якщо використовуєте свіжий корінь імбиру, обов’язково його очищайте від шкірки. Якщо сушений, то пам’ятайте, що він має більш насичений гострий смак, ніж свіжий.

Червоний гострий перець

вкусы азии

Ще одна відмінна риса азійської кухні – її гострота та пекучість. Тому червоний гострий перець – це справжній must have. Його додають у страви цілими стручками, ріжуть слайсами, розминають у ступці та додають у страви як пасту, використовують у вигляді порошку або пластівців. Перець можна додати практично в будь-яку страву, і навіть солодку. Приготуйте гарячий шоколад із дрібкою меленого гострого перцю, і ви відкриєте собі зовсім новий смак звичного напою. Або киньте стручок цієї прянощі в плов або печеню, щоб додати гостроти та пікантності.

Ароматні спеції

вкусы азии

Крім імбиру та червоного гострого перцю, в азійській кухні часто використовуються різні ароматні прянощі: часник, бодян, лемонграс, сік та цедра лайма, листя кафір лайма та кориця. Не хочеться обмежувати вашу фантазію, тому скажемо, що будь-яку з перерахованих спецій можна додати практично в будь-яку страву, щоб надати їй нового смаку. Якщо готуєте м’ясний бульйон, використовуйте паличку кориці, кілька зубчиків часнику та бодян.

Лемонграс чи лимонна трава – ще одна основа азіатської кухні. Її додають у страву при готуванні, але, як правило, не їдять, оскільки вона досить тверда. Все, що від неї вимагається – щоб вона віддала свій вишуканий лимонно-імбирний смак та аромат. Відома у всьому світі страва з лимонною травою – суп Том Ям. Втім, ви можете додати цю пряність до м’яса чи риби. Упевнені, смак запам’ятається надовго, і ви захочете відчути його знову.

Сік та цедру лайма можна додавати у випічку, для приготування соусів та маринадів. А ще вони стануть смачним доповненням до м’ясних та рибних страв. Візьміть шматок м’яса або філе риби, викладіть на пергамент, посоліть, поперчіть, посипте цедрою лайма і полийте соком. Поставте запікатися до готовності. Отримайте страву з нотками азійської кухні. І головне – мінімум зусиль для приготування.

Листя кафір лайма, на перший погляд, може здатися дуже екзотичною пряністю, але сьогодні їх можна знайти практично в будь-якому великому супермаркеті або спеціалізованих інтернет-магазинах. Листя ідеально розкриває свій лимонний аромат і смак у супах, кашах, м’ясних та рибних стравах.

Ще більше соусів

вкусы азии

Крім прянощів і базового соєвого соусу азійську кухню відрізняє використання великої кількості різних соусів – устричного, рибного, унагі та інші. Їх використовують як маринад, додають у процесі приготування або до готових страв. Один із найпопулярніших – теріяки, який виробляється на основі соєвого соусу. Необхідно лише ненадовго замаринувати в теріяки Hokkaido Club курку чи яловичину перед смаженням або додати до вже готової страви, щоб відчути смак Азії.

Але не зупиняйтеся на цьому та експериментуйте. Полийте соусом теріяки омлет або яйце-пашот, брускету з томатами, відварений рис, рисову локшину, додайте його до будь-якого салату або при запіканні картоплі в духовці. Результат вам обов’язково сподобається.

Готувати – це просто!

Завантаження...