Що може бути краще, ніж гарячий чай в термосі в холодну погоду чи свіжозварений, під смачнючий пиріг або кекс? Ми п’ємо чай без особливого приводу, тому що смачно і є настрій. Але чи знаємо, наскільки він корисний? Вчені з Університету Ньюкасла у Великій Британії провели дослідження, яке довело, що чай позитивно впливає на когнітивні функції людей похилого віку.
Як проходило дослідження
У дослідженні взяли участь 845 жінок та чоловіків віком за 85 років. І було виявлено, що у тих, хто пив не менше 400 мл на день чорного чаю з молоком чи без, когнітивні здібності збереглися значно краще, ніж у тих, хто споживав його мало, або зовсім не мав в раціоні.
Поціновувачі чаю швидко впоралися з тестами на концентрацію та утримання уваги, жваво обробляли інформацію.
Вплив на когнітивні функції пояснюється фітохімічними складовими чаю. Скажімо, такі сполуки, як метилксантин, кофеїн, який, як стимулятор центральної нервової системи, підвищує увагу та концентрацію.
Крім того, ймовірно, вплив має і сам процес заварювання чаю, вважають дослідники. Це цілий ритуал. Люди похилого віку повинні зробити зусилля, щоб не збитися у покроковому його виконанні: поставити чайник, дочекатися, поки вода закипить, насипати чай в чашку чи заварник, залити окропом та додати в нього щось до свого смаку. Це своєрідне щоденне тренування уваги та пам’яті.
Користь чаю ще буде досліджуватись, але наразі вже відомо, що споживання цього напою покращує роботу мозку і може вважатися профілактикою вікових змін у його роботі.