Як приготувати спеції вдома

Я впевнений, ви прекрасно знаєте про те, що поліпшити смак будь-якої страви, зробити його більш насиченим і різноманітним допомагають спеції. Я дотримуюся думки, що краще не купувати вже готові набори типу «для плову» або «для курки», а приготувати такі набори самостійно. І я розповім, як це зробити.

Різноманітність спецій 

Не існує універсального правила, як саме об’єднувати різні спеції. Але для того, щоб це в принципі було можливо, я раджу мати вдома побільше різних окремих спецій: зіру, розмарин, куркуму, барбарис, коріандр, перець і таке інше. Тоді ви зможете об’єднувати їх і отримувати справжні круті смаки.

Як підібрати спеції до м’яса

Для того, щоб підібрати спеції до м’яса, потрібно дотримуватися деяких правил. Для початку візьміть якусь сильнішу спецію, наприклад, коріандр, який ідеально поєднується із м’ясом. Потім доповніть його більш нейтральними смаками. Я взяв паприку, орегано і білий перець. Перетріть все спеції у ступці. І цього цілком достатньо, щоб отримати ароматну і насичену суміш спецій до м’яса.

Як зробити гостру суміш спецій  

Для гострої суміші візьміть кілька дрібок червоного перцю. Додайте трохи пряної гвоздики і доповніть більш легким кардамоном і ароматним розмарином. Така суміш чудово підійде для м’ясних страв або для будь-яких інших, які будуть якийсь час тушкуватися. Так смак спецій розкриється максимально.

Які спеції поєднуються із рибою

Для суміші спецій до риби не потрібно користуватися правилом домінуючої спеції. Тут краще взяти кілька більш нейтральних смаків, так риба буде ніжнішою, і ви не переб’єте її смак спеціями. Наприклад, візьміть куркуму, трохи кориці, зовсім небагато зіри і суміш перців, де присутній рожевий перець. Все гарненько перетріть у ступці, так спеції віддадуть більше смаку страві та розкриють свій аромат.

Якщо ви хочете зробити вдома якусь відому суміш, наприклад, хмелі-сунелі, то просто вивчіть її склад і купіть все спеції окремо. Змішайте їх вдома самостійно – і ви отримаєте таку ж хмелі-сунелі, а то і навіть кращу.

Так що не бійтеся експериментувати, змішуйте спеції та отримуйте свої неповторні смаки і аромати.

Готувати – це просто! 

Завантаження...