Справжній смак овочів. Як правильно приготувати та які спеції додати

Усі овочі, які ви варите, тушкуєте чи смажите, можна приготувати на парі. Ви отримаєте корисну страву, в якій збереглася більша кількість вітамінів, мінералів та максимум овочевого смаку. Бо температура, за якої відбувається приготування, не вища за 100 градусів. До того ж, це часто найшвидший спосіб приготування, а овочі не потрібно заздалегідь маринувати. Просто очистьте, наріжте та готуйте. Здавалося б, тут усе просто. Загалом, це так і є, але існує кілька важливих моментів, які допоможуть зробити смак парових овочів яскравішим.

Найсмачніші, на мою думку, в такому стилі приготування броколі, шпинат та інша листова зелень, цвітна капуста, спаржа, морква, зелена квасоля, дрібна картопля та артишоки.

ДЕ ГОТУВАТИ ОВОЧІ НА ПАРІ?

Найкраще, звичайно, готувати овочі в пароварці чи мультиварці на спеціальному режимі. Ще в деяких духовках існує спеціальна функція пари. Хоча навіть у звичайній духовці можна зробити щось подібне, якщо під решітку з овочами поставити ємність чи глибоке деко з водою та встановити температуру 180 градусів. Принцип 100 градусів втрачається, але ефект буде, як на парі. Іще один робочий варіант – узяти каструлю, налити в неї окріп, встановити металевий друшляк, викласти в нього овочі, закрити кришкою та готувати. Якщо і друшляка немає, ви можете скористатися марлею. Складіть її в кілька шарів, покладіть на каструлю з ручками, щоб вона злегка провисала всередину, та зафіксуйте, зав’язавши на ручках. Імпровізована пароварка готова.

Як нарізати овочі для приготування на парі

Для приготування промийте овочі та наріжте їх на довільні, але однакові між собою шматочки. Якщо ви зробите розмір різним, частина приготується, інша перевариться, а третя – лишиться сирою. Якщо ви готуєте одночасно різні овочі, не поспішайте різати їх однаковими шматками. Приміром, якийсь овоч готується 10 хвилин, інший 15. Якщо нарізати той, що готується довше, дрібнішими шматками, можна вирівняти час приготування. Ну або ж викладайте овочі поступово, спершу ті, що готуються довше, потім ті що швидше.

Як довго готувати овочі на парі?

Готувати на парі можна і сирі, і заморожені овочі. Але від цього залежатиме час приготування. Він також залежатиме від кожного окремого овоча. Час, насправді, ключовий момент у приготуванні парових овочів, адже буквально пару зайвих хвилин перетворять класні хрумкі шматочки на розварені мильні продукти, котрі нікому не хочеться їсти.

Тому наводжу вам таймінг приготування найпопулярніших овочів:

  • Шпинат: 2-3 хвилини
  • Заморожені кукурудзяні зерна: 5-6 хвилини
  • Ціла кукурудза: 20-30 хвилин – молода, деякі сорти до 1 години
  • Горох: 5-6 хвилини
  • Аспарагус: 5-7 хвилин
  • Брокколі (суцвіття): 6-8 хвилин
  • Цвітна капуста (суцвіття): 6-8 хвилин
  • Брюссельська капуста: 8-10 хвилин
  • Морква: нарізана кружальцями – 20-25 хвилин
  • Картопля середня: нарізана четвертинками – 20-25 хвилин
  • Кабачок шматочками : 3-4 хвилин
  • Баклажан шматочками: 10 хвилин
  • Солодкий перець: 10-12 хвилин

Також враховуйте свої власні вподобання щодо овочів. Якщо любите хрумкі, зменшуйте час приготування, якщо м’які та ніжні збільшуйте. Іще один фактор – розмір овочів: цілі готуються довго, чим дрібніше нарізані, тим швидше будуть готові. На пакованнях із сумішами овочів зазвичай написано, скільки часу потрібно на приготування конкретного міксу. Але загалом, просто пробуйте та орієнтуйтеся на власні вподобання.

Окрім того, зверніть увагу на те, що деякі овочі, зокрема брокколі та цвітна капуста, навіть після зняття з пари продовжують готуватися. І якщо для більшості овочів це не суттєво, суцвіття можуть розм’якнути надто сильно. Тож якщо ви не їсте їх одразу ж, після зняття з пари, перекладіть суцвіття в холодну воду, щоб зупинити процес приготування.

Салат з моркви і буряка

Нюанси приготування овочів на парі

Готуючи, спершу доведіть воду до кипіння, а тільки потім вкладайте в пароварку чи каструлю самі овочі. Якщо ви викладете їх до закипання води й почнете засікати час, вони будуть просто сирими. У будь-якому разі, перед тим, як знімати овочі з вогню, перевірте один шматочок на готовність.

Солити страву варто вже після приготування. На цьому ж етапі можна додати спеції, лимонний сік чи якісь інші заправки для овочів. Олію чи будь-який інший жир також додавайте тільки до готових овочів, а не в процесі приготування.

З чим поєднувати овочі на парі

Парові овочі можна подавати як гарнір або використовувати у складі інгредієнтів для салату. Якщо ви подаєте їх окремо, раджу додавати якісь соуси. Наприклад, універсальним є соус соус бешамель, бо він дуже ніжний, а тому не затьмарить основний смак овочів. Аби аромат овочів був з нотками азійської кухні, ви можете додати соєвий соус. Якщо хочете отримати тонкий пікантний посмак, використовуйте куркуму, часник, перець чилі, цедру лимона, базилік, кріп, бальзамічний оцет та зробіть соус песто. Додавайте сіль мілкого помелу, щоб вона швидко розтанула, хоча, можна зовсім обійтися без неї, аби відчути справжній смак. 

Овочі приготовані на пару можна холодними чи теплими додати також у салати. Тут підійдуть як свіжі салати з зеленню, так і, наприклад, вінегрет. Загалом, використовуйте ці овочі так, як би ви використовували смажені чи запечені, та не бійтеся експериментувати.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...