Як відділити білок від жовтка: 7 простих способів

Для приготування випічки, соусів чи кремів нам часто потрібно відділити білок від жовтка. В теорії нічого складного, але як доходить до практики, то з’являються проблеми – то жовток розірветься, то не весь білок прибереться. Проте для багатьох страв дуже важливо зробити все правильно. От скажімо, якщо вам потрібно збити білки до стійких піків, але в процесі їх відділення жовток розірвався і крапелька попала до білків. Все – у вас нічого не вийде. Навіть не витрачайте час та не намагайтеся. Одразу зробіть з цього яєчню, а потім візьміть нове яйце і зробіть правильно, як ми порадимо далі. Ми пропонуємо аж сім способів, тож вибирайте найбільш зручний для вас. А ще у нас є корисні поради, як зварити яйце, щоб жовток вийшов оксамитовим.

Як відділити білок від жовтка

Як відділити білок від жовтка

Для початку візьміть яйце і вдарте його ножем посередині. Робіть це обережно, щоб не пошкодити жовток. У вас має вийти невеличка тріщина на половині яйця. А тепер переходьте до різних способів відділення жовтка від білка.

За допомогою двох половинок шкаралупи. Розбиваєте яйце таким чином, щоб у вас вийшли дві однакові частини шкаралупи. Ставите миску і над нею починаєте переливати жовток з однієї частини в іншу. Білок в процесі буде витікати в ємність.

Зробіть це руками. Розбиваєте яйце у маленьку глибоку тарілочку та обережно руками виймаєте жовток. Якщо на ньому ще є білок, потримайте в долоні з нещільно притиснутими пальцями. Через отвори буде витікати білок. Чи вбийте яйце одразу в руку, трішки розчепірте пальці, і тоді білок поступово стікатиме в ємність, а в долоні залишиться цілий жовточок.

Використайте спеціальну ложку. Цей кухонний гаджет призначений саме для відділення жовтків від білків та має спеціальні отвори по боках. Купити його можна в інтернеті. Берете невеличку миску і над нею вбиваєте яйце в цю ложку. Через отвори білок стікає в ємність, а в ній залишається цілий жовток. Перекладаєте його в тарілку та використовуєте за потреби.

Як відділити білок від жовтка

Візьміть пластмасову пляшку. Ще один спосіб відділити жовтки від білків – скористатися пластмасовою чистою та сухою пляшкою на 0,5 чи 1 л. Вбийте яйце в миску, трішки стисніть пляшку, піднесіть горличко до жовтка та потроху відпускайте стиснуту ємність. Жовток буде засмоктуватися в пляшку. Але не поспішайте, щоб потік повітря, який заходитиме в неї, не пошкодив цілісність жовточка. Потім вилийте його в окрему миску.

За допомогою лійки. Напевно, у вас вдома є лійка, через яку ви переливаєте в пляшки молоко чи компот. Скористайтеся нею, щоб відділити білок від жовтка. Вбийте яйце в невеличку миску, візьміть іншу миску та над нею тримайте лійку під кутом 45 градусів, та влийте в неї яйце. Білок поступово буде витікати, а жовток залишиться у лійці.

Скористайтеся звичайною столовою ложкою. Візьміть склянку, встановіть на неї не дуже глибоку столову ложку таким чином, щоб вона не падала всередину. Вбийте яйце на ложку. Білок вислизне та опиниться у склянці. Але зауважимо, що на жовтку може лишитися білок, тому вийміть його з ложки та потримайте в долоні з не щільно притиснутими пальцями.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...