Як ідеально зварити яйця: 2 перевірені способи

Яйця, мабуть, є у кожному холодильнику. Ми любимо готувати їх на сніданок, додавати до салатів чи ароматного бульйону, фарширувати та класти у сандвічі. Як смачно посмажити яйця до сніданку, ви вже знаєте, а тепер розповімо, як ідеально їх зварити.

Що там ті яйця варити, велика справа: поклав у каструлю, залив водою і зварив. Воно так і є. Але згадайте випадки, коли замість красивого жовтка ви отримували щось темно-сіре з неапетитним синім відтінком. Або замість того, щоб з легкістю його почистити, ви відривали частину білка. Все це через неправильну технологію приготування. Тож ми допоможемо вам раз і назавжди запам’ятати, скільки варити яйця круто і некруто, як зробити яйця в мішечок і як легко їх почистити.

Як відварити яйця?

Ви здивуєтесь, але зварити яйця можна кількома способами. Вибирайте той, який здасться вам зручнішим.

Перший спосіб, який ви найімовірніше не використовували. Він допоможе трохи зекономити електроенергію. Складіть необхідну кількість яєць у каструлю та залийте холодною водою, аби її рівень був вищим приблизно на 3 см. Використовуйте саме холодну воду, бо як заллєте гарячою, яйця можуть потріскатися від швидкого перепаду температур. Особливо, якщо ви щойно дістали їх з холодильника. Увімкніть плиту і доведіть до кипіння на найбільшому вогні. Як тільки вода закипить, вимкніть плиту і накрийте каструлю кришкою, яйця будуть готуватися завдяки окропу. В залежності від того, скільки яйця будуть перебувавати у воді, ви отримаєте той чи інший ступінь.

  • Якщо хочете отримати рідкі яйця, або зварені некруто, тримайте їх у воді 4 хвилини. Жовток буде мати жовтогарячий колір, як у сирому яйці, а як розріжете таке яйце – він красиво розтечеться.
  • Для ніжних жовтків з оксамитовою текстурою тримайте яйця у воді 6 хвилин. По краях вони будуть трохи щільнішими, але все одно трохи розтікатимуться.
  • Коли прагнете отримати більш щільний, але бархатистий жовток, вологий та більш світлого кольору, тримайте яйця у воді 8 хвилин.
  • Якщо хочете зварити яйця круто, тримайте їх у воді 11-12 хвилин. Жовток буде твердим та більш сухим, світло-жовтого кольору.

Другий спосіб, класичний, який ви використовуєте зазвичай. Цей спосіб варіння яєць вважається класичним. Складіть яйця в каструлю, залийте водою так само вище на 3 см та поставте на плиту. Як тільки вода закипить, зменште вогонь до середнього і продовжуйте варити. Як і в першому способі, далі все залежатиме від часу:

  • 4-5 хвилин необхідно для яєць некруто;
  • 6 хвилин для заварних і твердих яєць некруто;
  • 7 хвилин для вершкових яєць круто;
  • 8 хвилин для твердих, але ще вершкових жовтків;
  • 9 хвилин для більш твердих жовтків, зварених круто.

Варені яйця різного ступеня м’якості можна готувати на сніданок та подавати, посипавши сіллю, пластівцями перцю чилі, мускатним горіхом та імбиром. Вони добре смакуватимуть з хрустким смаженим беконом, м’якими або розсільними сирами в компанії з овочами та всілякими соусами, наприклад, песто чи гуакамоле. А яйця, зварені некруто, цілком можуть бути соусом у стравах.

Як легко почистити яйця

Щоб шкарлупа легко відділилася від готових яєць, додайте у воду під час варіння ½ ч. л. соди або одразу перекладіть у миску з льодом чи крижаною водою. Все максимально просто!

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...