Як ідеально зварити яйця: 2 перевірені способи

як зварити яйця

Є хороші новини! Для того, щоб варити яйця некруто і круто, не треба мати чогось особливого в арсеналі. Потрібні лише яйця, вода та каструля. Але є й погані новини – правильно приготувати їх не так просто. Часто замість жовтка, що розтікається, він виходить синьо-зеленого кольору, ще й шкаралупа знімається з частиною білка, що робить яйце зовсім не апетитного вигляду. Час раз і назавжди вивести ідеальний алгоритм дій для варіння яєць і почати користуватися таймером. Повірте, у випадку із яйцями це просто необхідно.

Як зварити ідеальні яйця некруто і круто?

Перший метод. Почнемо зі способу, який ви найімовірніше ще не використовували.

Візьміть необхідну кількість яєць, складіть у каструлю або сотейник і залийте холодною водою на 3 см вище. Не заливайте гарячою водою, є вірогідність, що яйця через перепад температур потріскаються, особливо ті, які тільки з холодильника. Поставте каструлю на плиту та доведіть до кипіння на сильному вогні. За бажанням додайте половину чайної ложки соди, якщо переживаєте, що після приготування шкаралупа погано очищатиметься. Як тільки вони закиплять, приберіть каструлю з плити, накрийте кришкою та беріть таймер, щоб засікти час. Яйця готуватимуться у гарячій воді. Завдяки такому способу ви отримаєте жовтки з ніжною та бархатистою структурою. Від того, скільки вони залишатимуться у воді, залежатиме ступінь твердості жовтка та його колір:

  • 4 хвилини – отримайте варіант некруто. Жовток буде такого ж відтінку, як і в сирому яйці, а при розрізанні ножем розтечеться, як у яйці пашот.
  • 6 хвилин – яйця будуть мати щільніший жовток по краях, але в середині все одно він буде рідким і трохи розтікатися.
  • 8 хвилин – жовток при розрізанні залишиться досить м’яким та бархатистим, а при куштуванні буде трохи вологим та ніжним. Він змінить колір на світліший.
  • 10-12 хвилин – це ті яйця, які ми називаємо круто. Жовток досить щільний, трохи сухий, з вапняною текстурою та колір його змінено блідий.

Після того, як яйця полежали необхідну кількість часу в гарячій воді, перекладіть їх в каструлю або миску з крижаною водою. Знову таки, щоб шкарлупа краще очищалася.

Читайте також

Posts not found

Другий спосіб. Цей спосіб варіння яєць вважається класичним. Складіть яйця в каструлю, залийте водою та поставте на плиту. Як тільки яйця закиплять, зменште вогонь до середнього. Як і в першому способі, від часу варіння залежатиме щільність жовтка:

  • 4-5 хвилин необхідно для яєць некруто.
  • 6 хвилин для заварних і твердих яєць некруто.
  • 7 хвилин для вершкових яєць круто.
  • 8 хвилин для твердих, але ще вершкових яєць.
  • 9 хвилин для дуже твердих яєць, зварених круто.

Варені яйця різного ступеня м’якості можна готувати на сніданок, посипати сіллю, пластівцями перцю чилі, мускатним горіхом та імбиром. Додавати до них бекон, м’які або розсільні сири, доповнювати овочами та всілякими соусами – песто та гуакамоле. Їх можна використовувати для приготування різних салатів, додавати в суп, борщ, викладати зверху на брускети та локшину. А яйця некруто цілком можуть бути соусом у стравах.

Готувати – це просто!