Вегетаріанська альтернатива желатину: що таке агар-агар та як його використовувати

Всі знають, що таке желатин. Ми використовуємо його переважно для приготування десертів, таких як пана-кота або мармелад. Я хочу розповісти вам про альтернативний варіант желатину – агар-агар. Він є вегетаріанським замінником желатину, бо має схожі властивості, але виготовляється без тваринних жирів.

Що таке агар-агар?

Агар-агар – це желеподібний матеріал, який отримується з морських червоних водоростей, переважно Gelidium і Gracilaria. Спочатку їх кип’ятять, а потім висушують та роблять пластівці, тонкі смужки, коржі чи перемелюють у порошок. Він стійкий до нагрівання і перетворюється на гель за температури приблизно 32 градуси Цельсію, а при 85 – розплавлюється.

Агар-агар є веганським замінником всім нам відомого желатину, який виготовлять з тваринних кісток та шкіри. Він має дещо інший смак, ніж желатин, але це не відбивається на результаті.

Для чого використовують агар-агар?

Агар-агар, або просто агар, використовують як замінник желатину для згущення. Найчастіше його використовують у рецептах десертів або й навіть випічки, коли потрібно швидко щось загустити. Але добре працює агар і для виготовлення різноманітних гелів, желе і пудингів.

Також своє застосування агар знаходить для смузі й кремів, глазурі для тортів і стабілізації збитих вершків, аби вони краще тримали форму та довше не танули. Переважно це робиться у ресторанах та кондитерських, але і вдома ви теж можете спробувати замінити желатин агаром, особливо, якщо прагнете створити щось вегетаріанське чи веганське.

Перед використанням агар-агар розводять у воді, на склянку потрібно приблизно 2 чайні ложки, потім суміш треба перемішати й залишити на короткий час. Та обов’язково прочитайте інструкцію на пакованні, бо точна кількість залежить від виду, чи то порошок, чи платини тощо.

Кілька цікавих фактів про агар-агар

Вирішив розказати вам про кілька цікавинок про цей загусник, бо пізнавати щось нове – завжди добре:

  • агар-агар може бути різних кольорів: білий, чорний, червоний, зелений і синій;
  • агар має і поживну цінність, бо з водоростей бере кальцій, калій, вітамін С і вітаміни групи B;
  • агар не містить глютену;
  • найбільш поширений агар на Сході, особливо в Японії та Індонезії, там його використовують для загущення практично всіх соусів, для виготовлення рисових кульок вагасі та млинців окономіякі;
  • агар застосовується як загусник у промисловості для виготовлення соусів, морозива, м’ясних та рибних консервів, як освітлювач у пивоварінні та виноробстві, а також для виготовлення паперу, в косметології та стоматології.

Тож я думаю, ви вже готові спробувати приготувати ваш наступний десерт, соус або навіть суп із використанням агар-агару замість желатину.

Читайте також

Завантаження...