Для смаку та здоров’я: все, що вам потрібно знати про коріандр

Багато з нас має на своїх кухнях пакетик меленого коріандру, або принаймні зустрічав таку спецію на полицях магазинів. Але я помітив, що часто люди не знають, або не впевнені, в яких випадках його краще використовувати. А ще існує плутанина навколо коріандру та кінзи. До того ж чи знали ви, що насіння коріандру має купу корисних властивостей для здоров’я? Я вирішив про все детально написати, аби допомогти вам розібратися, що таке коріандр, в чому його користь та які є способи використання коріандру.

 

Що таке коріандр

Спеція коріандр — це свіжі або сушені плоди рослини коріандру (також відомого як кінза), але їх квітково-лимонний смак відрізняється від смаку та запаху листя. Насіння коріандру продається меленим або у вигляді крихітного коричневого насіння, яке можна подрібнити в ступці власноруч. У свіжому вигляді насіння, розміром з горошину перцю, повинно бути жовтувато-коричневим. Коріандр широко використовується в усьому світі — від індійського каррі до ароматизації джину. Найчастіше у наших магазинах можна знайти саме коріандр мелений.

До речі, про те, як зберігати спеції я вже розповів раніше. Правильне зберігання важливе, аби зберегти аромат та смак спецій якомога довше.

Зерна коріандру

Коріандр користь

Здатен знизити рівень цукру в крові. Дослідження на щурах з ожирінням і високим рівнем цукру в крові показало, що одноразова доза (20 мг на кг маси тіла) екстракту насіння коріандру знизила рівень цукру в крові. Такий сильний ефект можна порівняти хіба із дією лікарського препарату.

Коріандр може підвищити імунітет. Коріандр містить кілька антиоксидантів, які запобігають пошкодженню клітин, спричиненому вільними радикалами.
Існують дослідження, що підтверджують здатність антиоксидантів у складі коріандру боротися із запаленням в нашому тілі, а також захищати від пошкодження ДНК та боротися з міграцією ракових клітин.

Може допомогти вашому мозку залишатися здоровим. Багато захворювань мозку, включаючи хворобу Паркінсона, Альцгеймера та розсіяний склероз, пов’язані із запаленням. Протизапальні властивості коріандру можуть захистити наш мозок від цих захворювань.

Коріандр може допомогти боротися з інфекціями. Коріандр містить антимікробні сполуки, які можуть допомогти боротися з деякими інфекціями, в тому числі харчового походження. Так сполука Додеценал, яка міститься в коріандрі, може боротися з такими бактеріями, як сальмонела. Крім того, одне дослідження показало, що насіння коріандру є одними з кількох спецій, які можуть боротися з бактеріями, відповідальними за інфекції сечовивідних шляхів.

Для чого використовують коріандр

Коріандр часто використовується у стравах іспанської, мексиканської, латинської та індійської кухні.

Мелений коріандр чудово працює у маринадах, соусах, супах і каррі. Він добре поєднується з цибулею, болгарським перцем, помідорами та картоплею. Мелений коріандр також часто використовують для натирання м’яса перед запіканням чи смаженням та для страв зі смажених овочів.

Коріандр класно поєднується з кмином, порошком чилі, корицею та каррі.

Коріандр та кінза. Різниця

Коріандр — це плоди кінзи. Коли ми говоримо про кінзу в кулінарії, то зазвичай маємо на увазі свіже або сушене листя кінзи. Коли згадуємо про коріандр — мається на увазі цілі або подрібнені горошини (плоди кінзи). Насіння та листя, хоч і походять з однієї і тієї ж рослини, але мають різний смак та аромат, і, відповідно по-різному використовуються у кулінарії.

Читайте також

Завантаження...