Чому консервація зриває та псується – розв’язання популярних проблем

Було би супер, якби єдиними проблемами літа були проблеми консервації. Щоб усі ми з вами тривожилися тільки через зірвані кришки та потемнілі плоди в банках. Бо ці проблеми легко вирішуються кількома правилами та лайфгаками консервації. Приміром, правильна стерилізація банок вирішує десь так 70% проблем, решту в переважній більшості ми вигадуємо собі самі, експериментуючи з перевіреними рецептами, котрі експериментів не потребують. У будь-якому разі, всі проблеми вирішуються, і ми знаємо як.

Чому зриває консервація і злітають кришки? Як цього уникнути?

От вам і перша проблема поганої стерилізації банок. Насправді недомиті та недостерлізовані банки найпопулярніша відповідь на питання, чому зриваються кришки на банках консервації. Наявність бруду чи недостатній прогрів тари може спричинити бродіння і, як результат, консерваційні вибухи.

Друга причина нещільно закриті кришки, через які в банку потрапляє небажане повітря. Тут винуватцями можуть бути і погані кришки з банками, і іржаві сліди на тарі, і часточки консервації, що потрапили на горлечко банки. Тому краще гарно перевірити ці нюанси. Повітря також може потрапляти в банки через тріщини та сколи, тому ретельно перевіряйте тару. До речі, перевертання банок догори дриґом після закручування перевіряє якраз оцю щільність закручування та герметичності кришки. Якщо за добу ніде нічого не підтікає, кришка радше закручена надійно.

Менш популярні, але також можливі причини зривання банок наявність великої кількості нітратів в овочах чи зелені, а також недотримання пропорцій консерванту, котрим зазвичай виступає оцет.

Мариновані помідори

Чому плоди темнішають та міняють колір і як цьому запобігти?

Знову ж таки, причин може бути кілька, але загалом здогадатися у чому річ досить легко. Наприклад, плоди могли потемніти від надлишку повітря в банці, якщо ви лишили багато вільного місця. Завжди обирайте банки по кількості продукту та наповнюйте лишаючи мінімально вільного простору. Та ж історія, якщо ви залили овочі чи фрукти маринадом не повністю. Ті частинки, що перебувають поза маринадом темнішатимуть. Іще одна можлива причина відсутність повторної стерилізації банок уже з овочами, якщо такий процес необхідний у рецепті.

А от міняти колір загалом продукти можуть через окислення від заліза, цинку та міді. Популярна помилка, котра також часто є відповіддю на питання «чому не виходить варення», надмірна обробка. Переварювати ні варення, ні маринади, ні салати не варто. Просто готуйте згідно з рецептом і буде вам щастя.

Зберігання під сонячними променями також консервації послуги не зробить – вона точно втратить колір. А часом він не такий, як треба, через перезрілі чи недозрілі плоди. Тож відбирайте тільки найкращі.

Чому в банці утворюється осад і помутніння?

Якщо ваш маринад не задумувався каламутним, він міг стати таким через:

  • крохмаль в овочах старайтеся обирати не переспілі овочі
  • мінеральні речовини у воді старайтеся брати за основу м’яку воду
  • добавки в солі ідеально брати чисту рафіновану без якихось специфічних обробок.

Зрідка каламутний маринад може бути «симптомом» псування консервації. Але якщо ви ретельно дотримувалися всіх рекомендацій із рецепта, такого бути не повинно.

Осад у банках виникає з тих же причин: крохмаль, мінеральні речовини, добавки в солі. Однак часом осад є природним для овочів. Наприклад, у зелених овочах і цибулі часто з’являється жовтий осад, а в шпинаті білі кристалики. Це цілком нормально. Якщо ж осад виглядає «підозріло», понюхайте консервацію та, якщо вона зіпсована, викиньте.

Ну а псується консервація через елементарне недотримання правил і порад приготування консервації. Сюди входять і вибір пошкоджених плодів, і недо чи переварювання, і неправильна стерилізація. Але всі рецепти на сайті мають детальні інструкції та додаткові поради з приготування всіх заготівель на зиму, що вберігає вашу консервацію і вас від неприємних сюрпризів.

Читайте також

Завантаження...