Апетитні та хрусткі: як зробити сухарики в домашніх умовах

Домашні сухарики – це найпростіша річ, яку ви будь-коли готували. Вони точно в тисячу разів смачніші та корисніші за будь-які магазинні аналоги. Їх дуже легко підлаштувати до смаку, додавши різноманітні спеції, можна приготувати багатьма способами, зробити більш хрусткими чи м’якшими, великими чи дрібнішими. Хіба ж не чудово?

Якщо ви намагаєтесь вживати більше зелені, наявність смачненьких домашніх сухариків чудово вмотивує приготувати швидкий салат. Також їх можна додавати до ароматного горохового супу чи бульйону. Та й взагалі – куди заманеться.

Сухарики в домашніх умовах можна приготувати з будь-якого хліба: з чорного, білого, гречаного, цільнозернового та навіть безглютенового. Якщо ваш домашній хліб трохи зачерствів, ви з легкістю можете перетворити його на смачні сухарики. Це хороший спосіб зберегти хліб, що особливо актуально в наші часи.

Як підготувати хліб для сухариків

Якщо ваш хліб ще достатньо м’який, аби його можна було нарізати, зробіть приблизно однакові квадратики бажаного розміру. А коли хліб вже зачерствів, розламайте його на дрібніші шматочки руками або зубчастим ножем. Не переживайте, якщо вони будуть нерівними, форма тут не надто важлива.

Далі вирішіть, якого смаку ви хочете надати сухарикам, і підберіть відповідні спеції. Можна використати сухий часник, звичайну або копчену паприку, базилік, орегано, кмин, хмелі-сунелі тощо. Варіантів безліч. Чи додавати сіль, вирішуйте самостійно, але без неї можна легко обійтися, бо смаку сухарикам нададуть спеції. Зручніше за все покласти шматочки хліба в пакет, всипати спеції та ретельно струснути, щоб вони рівномірно розподілилися.

Далі вирішіть, чи ви хочете використовувати олію або вершкове масло. Можна готувати і з їх поєднання, або взагалі без жирів. Олію можна додати як перед сушінням, заливши у пакет разом зі спеціями чи скропивши шматочки хліба, так і після, поливши нею вже готові сухарики.

Як зробити сухарики

Як зробити сухарики в духовці

Розігрійте духовку до температури 180 градусів. Викладіть шматочки хліба на деко, застелене пергаментом, в один шар. Поставте в розігріту духовку на 10-15 хвилин. Час залежить від розміру шматочків та бажаного результату. Для хрустких, але ще досить м’яких вистачить і 10 хвилин, для повністю хрустких знадобиться приблизно 15 хв чи трохи більше. Але слідкуйте, щоб хліб не підгорів. Готові сухарики дістаньте з духовки, нехай вони охолонуть за кімнатної температури.

Як зробити сухарики на сковороді

Розігрійте суху пательню або за бажанням влийте в неї трохи олії з вершковим маслом. Якщо використовуєте олію, дайте їй хвилинку прогрітися. Висипте шматочки хліба в один шар. Якщо готуєте багато, краще робити це партіями, так сухарики будуть хрусткішими та рівномірно приготуються з усіх боків. Підрум’яньте по 1-2 хвилини з кожного боку до апетитної скоринки. Якщо хочете більш хрусткі – збільште час ще на стільки ж.

Як зробити сухарики в мікрохвильовці

Викладіть шматочки хліба у спеціальну посудину для мікрохвильової печі або у скляне деко. Краще, аби це був якийсь плаский посуд, щоб хліб лежав у один шар. Поставте у мікрохвильовку на 1-2 хвилини за найвищої потужності. Час тут, так само як і в інших способах, залежить від розміру шматочків хліба та можливостей мікрохвильовки. Через цей час дістаньте посудину та струсніть, аби хліб перевернувся. Поверніть у мікрохвильовку та увімкніть її ще на 1-2 хвилини. Повторюйте стільки разів, скільки буде потрібно.

Засушити шматочки хліба можна і без використання будь-яких приладів. Просто розкладіть їх на деко, залишивши відстань між ними, та залиште у сухому приміщенні на кілька діб.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...