Як звали прадіда Євгена Клопотенка, чого він боявся у дитинстві та навіщо йому сіно у бочці – багато цікавого в новому відео

У новому відео Євген Клопотенко готував квашену капусту за три дні і яблука за старовинним українським рецептом. Але як і зазвичай, мова в ньому йшла не лише про готування. Там було багато чого цікавого.

Сімейні спогади та походження прізвища

Виявляється, прадіда Євгена називали дід Клопіт. Мабуть, він приносив чимало клопоту, був непосидючим та активним… Нікого не нагадує? У шефа навіть виникла думка, що він є новим втіленням прадіда на землі, бо відчуває з ним зв’язок. Щось у цьому таки є.

Хай там як, тепер ми знаємо, звідки походить прізвище найвідомішого шеф-кухаря України. І до речі, наразі існує лише дві родини з прізвищем Клопотенко. Воно, як виявляється, досить рідкісне.

Квашена капуста за три дні, яку ми з вами маємо готувати, навіяла спогади з дитинства, коли маленький Євген своїми ручками шаткував її на шатківниці. Це була величезна дерев’яна дошка з великими ножами посередині. І тоді він дуже боявся, що може ненароком зрізати собі пів руки. Добре, що ці страхи не справдилися.  І своїми цілими руками Євген зміг втрамбувати капусту в банці, теж, як у дитинстві. Щоправда, тоді він міг витягнути ручку легко, а наразі, це стало проблемою: рука застрягла, шеф ледве врятувався. Але все закінчилось добре.

Справжні українські яблука та історичний рецепт

У відео йдеться про три сорти яблук, які можна вважати традиційно українськими. Це Симиренки, Білий налив та “заячі мордочки” (так ці червоні яблучка називають у народі). І все. Всі інші – чужі, не наші. І ви здогадалися, що саме один з цих сортів Євген вибрав для того, щоб заквасити. Ними стали яблука Симиренки.

Мабуть, це буде найунікальніший рецепт квашених яблук, який ви коли-небудь знали.

У бочку потрібно додати розведене житнє борошно і сіно, залити це все водою, залишити на 40 днів, щоб вони заквасились. Смак, як обіцяє шеф, буде неперевершеним. Сіно додасть приємного землистого присмаку, а борошно допоможе природним дріжджам, що живуть на яблуках, розвиватися і добре робити свою роботу. Ціла наука, родом зі старих українських кулінарних книг.

Ще більше цікавого у відео Євгена Клопотенка «Квашена капуста за 3 дні»

Назва відео нагадує, що головна у ньому таки капуста. Тож, якщо хочете дізнатися, як її готувати, щоб смакувала вже за три дні. А також усі-усі секрети про квашені яблука та ще трохи цікавого про сімейні історії Євгена Клопотенка, дивіться  відео прямо зараз! Ну й одразу починайте готувати. Капуста занадто смачна, щоб відкладати.

 

Детальніше про приготування квашених капусти і яблук дивіться у відео

Завантаження...