Як почистити часник

Я впевнений, що вам не один раз при приготуванні будь-яких страв доводилося чистити і нарізати часник. Дуже багатьом здається, що це довгий і не дуже приємний процес. А ще смак часнику буває занадто яскраво вираженим у готовій страві. Тому часто часник взагалі не використовують в приготуванні або використовують його вкрай рідко. Я вирішив, що треба покінчити з цими муками. Я покажу вам, як швидко можна почистити і порізати часник, а також як правильно його використовувати в стравах, щоб його смак звучав так, як ви цього хочете.

Спосіб 1: Очищення часнику за допомогою мисок

Існує кілька способів очищення часнику. Перший з них – очищення за допомогою жерстяних мисок. Найкраще він підходить, якщо вам потрібно очистити відразу багато часнику. Візьміть головку часнику, трохи притисніть її, щоб зубчики відокремилися один від одного. Або просто відокремте зубчики руками. Потім покладіть в миску і накрийте зверху другою такою ж мискою. Тепер гарненько струсіть кілька разів. Таким чином лушпиння повинно злетіти і у вас залишаться очищені зубчики. Цей спосіб, правда, не завжди працює на всі сто. Це залежить від самого часнику. Але якусь частину ви точно очистите і вже цим полегшите собі життя.

Спосіб 2: Придавити і очистити

Другий спосіб не вимагає спеціальних девайсів – тільки ніж. Просто візьміть зубчик часнику, покладіть на дошку і притисніть пласкою стороною леза. Коли ви придавите зубчик, то лушпиння відійде дуже легко. Так що мінімум зусиль і часу – і часник очищений.

Спосіб 3: Розтерти ножем і порізати

А тепер трохи про смак часнику і його використання у стравах. Якщо ви готуєте соус або якусь часникову намазку, то часто натираєте часник на тертці, щоб отримати максимум смаку. Але є спосіб зробити це простіше. Той зубчик, який ви вже придавили ножем при очищенні, притисніть лезом ще раз, трохи сильніше. Потім проведіть лезом трохи в сторону, ніби розтираючи часник по дошці. І вам залишається просто порубати розплющений зубчик ножем. Таким чином, не докладаючи особливих зусиль, ви отримаєте дуже дрібно нарізаний часник, який віддасть максимум свого смаку.

Спосіб 4: Придавити і порізати або просто порізати

Якщо ж вам не потрібно настільки подрібнювати часник, то просто притисніть його трохи і потім наріжте. Коли ви придавлює зубчик, він набагато простіше піддається обробці. Коли ви ріжете зубчик часнику, який до того не придавлювали, його структура залишається більш щільною, а смак – більш різким і гострим. Якщо вам потрібно отримати саме такий результат, то нарізка без придавлювання підійде ідеально.

Спосіб 5: Використати цілий зубчик

Коли ви готуєте бульйон або тушкуєте що-небудь, я рекомендую обов’язково додати туди 1-2 зубчики часнику. Злегка притисніть зубчик ножем, але не знімайте з нього лушпиння. У ньому теж є ефірні масла, які допоможуть страві стати більш ароматною і насиченою.

Часник добре смакує і при запіканні або смаженні. В такому випадку очистіть зубчики, але не притискайте їх. Всі соки залишаться всередині зубчика.

Загалом, не бійтеся використовувати часник. Головне вибрати той спосіб його підготовки, який принесе бажаний результат.

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...