blank

Як не втрачати продукти. Корисна українська ініціатива допомагає подолати продовольчу кризу

Люди щодня готують і їдять. А ще викидають. Часом викидають надлишки страв, часом – продукти, що просто залежалися в холодильнику, так і не дочекавшись свого часу. І це насправді проблема. По-перше, екологічна і соціальна, по-друге, чисто практична: продукти на межі терміну придатності насправді цілком їстівні, а тому їх треба або їсти, або віддати тим, хто цього потребує. Над вирішенням цих проблем працює організація «ТАРІЛКА», з якою я вже співпрацював. Тоді я розробив набір рецептів із простих продуктів, котрі отримують підопічні організації. Адже Хоча насправді більшість моїх рецептів саме такі: прості, доступні та смачні. Тепер же організація розширилася, а ви можете допомогти їй стати іще більшою.

Я щиро хочу поліпшити ситуацію в нашій країні, тому прагну більш детально розповісти про ініціативу АПБУ “Тарілка”, тож звернувся до її голови Юлії Прийма за важливою інформацією.

Юлія Прийма Юлія Прийма

голова АПБУ «ТАРІЛКА»

Facebook

Статистика показує, що показники харчових відходів щороку зростають. ООН фіксує даремне витрачання 17% харчових продуктів у загальному світовому виробництві. Причому майже всі ці відходи йдуть від людей, а не ресторанів і магазинів, як нам може здаватися. А потім виникає парадоксальна ситуація: зростання показників харчових відходів супроводжується паралельним збільшенням кількості голодуючих.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO), щороку в усьому світі третина вироблених для споживання продуктів втрачається. Це близько 1,3 мільярда тон на рік вартістю приблизно 1 трильйон доларів США. А втрачені продукти – це не тільки сумно, але й шкідливо для довкілля. Адже з’являються додаткові викиди вуглекислого газу, земельні площі дарма розорюються, а на сміттєзвалищах концентрується ще більше метану, котрий спричиняє пожежі. Отак от усе комплексно і шкідливо. А в Україні ця вся проблема особливо загострилася через війну.

На щастя, у світі існують активісти, котрим настільки не байдуже, що вони створюють ініціативи та організації, котрі допомагають боротися з подібними світовими несправедливостями. У 2019 році львівські активісти заснували «ТАРІЛКУ» – продовольчий банк, котрий спершу запрацював у Львові, потім у Києві та Херсоні а врешті розширився до Асоціації продовольчих банків України.

Це відкрило можливості для співпраці з новими партнерами: органами влади, соціальними службами, неурядовими організаціями та компаніями як в Україні, так і в світі. У своїй діяльності «ТАРІЛКА» підтримує функціонування благодійних організацій та громадських об’єднань, які надають продовольчі ресурси та гігієнічні засоби потребуючим людям із соціально вразливих категорій населення, внутрішньо переміщеним особам, а також Збройним Силам України та підрозділам територіальної оборони України.

Створити такий банк можна і в своєму місті, для цього активісти разом із Zagoriy Foundation розробили посібник із детальними покроковими рекомендаціями для створення та функціонування банків. Отримати посібник можна після заповнення форми за посиланням. Сподіваюсь, ви скористаєтесь можливостями і зможете долучитися до поширення ініціативи.

Бо поява таких банків залежить від активістів у кожному окремому місті. З хороших новин – будь-хто може таким стати. Активне створення продовольчих банків допоможе вирішити проблему неефективного використання продовольчих ресурсів та зменшити соціальну напругу в певних регіонах країни. Це стане вагомим внеском у боротьбі з голодом і зменшенням кількості харчових відходів на території України. Тож долучімося до цього процесу разом.

Завантаження...